partner serwisu

Bubble Witch 2 - saga o czarownicach raz jeszcze

Bubble Witch 2 - saga o czarownicach raz jeszcze
Autor:
Krzysztof Pojawa
Data publikacji:
11 lipca 2014, 03:09
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
bubble shooter, bubble witch 2 saga, bubble witch saga, king, kulki czarownice

Bubble Witch Saga to jedna z najpopularniejszych gier mobilnych ostatnich lat. Dostępna na smartfony i przez Facebooka podbiła serca milionów osób na całym świecie. Mało kto chyba przynajmniej raz nie spróbował uwarzyć tajemnych wywarów, strącając do saganów kolorowe kulki. Jeśli więc udało się wam pomóc Lunie, Selmie i Hazel w wyzwoleniu ich świata spod panowania mrocznych upiorów, to najwyższa pora pospieszyć z pomocą kolejnej czarownicy w nowej, niedawno opublikowanej odsłonie gry - Bubble Witch 2 Saga. Tym razem na nasz ratunek czeka Stella wraz ze swoim kotem. Jej świat również opanowały mroczne duchy, a bez naszej pomocy nie uda się ich pokonać. 

Przyznajemy, sami także swego czasu spędzaliśmy wiele godzin na grze w pierwszą część tego dość klasycznego w zasadach, choć niestandardowo przedstawionego bubble shootera. To, co w Bubble Witch Saga było wyjątkowe, to specyficzna, mroczna - choć mocno komiksowa - grafika i klimatyczna muzyka. To był olbrzymi wyróżnik tej gry spośród całej masy innych kulkowców

W Bubble Witch 2 jest nieco inaczej. Nasza czarownica jest młodsza, bardziej przypominająca nastoletnią uczennicę, niż porządną wiedźmę. Jej kot to mała puchata kulka - jest miły i sympatyczny, ale również zdecydowanie za mało wiedźmowaty. Klimat otoczenia, jego kolorystyka także nie sprawia wrażenia nadmiernie czarowniczej, w dodatku opanowanej przez złe upiory. Zresztą porównajcie sami.

Bubble Witch Saga
Bubble Witch Saga

Bubble Witch 2 Saga
Bubble Witch 2 Saga

Od strony rozgrywki natomiast wciąż jest to naprawdę wysoki poziom, choć tego akurat można było się spodziewać po najnowszej produkcji studia King Ltd. Do dyspozycji mamy ponad 60 etapów, co dwa tygodnie deweloper udostępnia kolejne plansze.

Bubble Witch 2 Saga

Poziom trudności rośnie stopniowo - pierwsze etapy przechodzi się bez jakiegokolwiek problemu za pierwszym razem, z każdym kolejnym jest jednak coraz trudniej. Późniejsze poziomy wymagają często wielu powtórek, zanim ujrzymy poniższy obraz.

Bubble Witch 2 Saga

Dla urozmaicenia zabawy, na poszczególnych etapach mamy do wykonania - poza zebraniem odpowiedniej ilości punktów - zadania specjalne, np. uwolnienie żab otoczonych kulkami. 

Co kilkanaście etapów otrzymujemy też wyposażenie specjalne, jak choćby tęczowe, czarne czy ogniste kulki, posiadające różne moce dodatkowe, dzięki którym łatwiej wykonamy nasze zadanie. 

Bubble Witch 2 Saga

Gra dostępna jest na smartfony iPhone oraz na urządzenia z Androidem. Grać możemy także przez Facebooka na zwykłym komputerze. Bubble Witch 2 Saga dostępna jest bezpłatnie. W grze występuje co prawda cały szereg mikropłatności, dzięki którym ukończymy grę szybciej, jednak i bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów przejście jej od początku do końca jest jak najbardziej możliwe, zajmie jedynie trochę więcej czasu. 

Bubble Witch 2 Saga to naprawdę dobra gra. Prosta w idei, ale wcale nie łatwa do ukończenia. Jest to zdecydowanie jedna z najlepszych w ostatnich czasach propozycji umilających podróże, stanie w kolejce do lekarza czy mniej fascynujące wykłady na uczelni lub zebrania w pracy. Pomimo tego, iż brakuje w niej mrocznego, komiksowego klimatu znanego z pierwszej części gry, to i tak wróżymy jej nie mniejszy sukces. 

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.