partner serwisu

Badoo dla Androida, czyli wybieramy się na wirtualną randkę

Badoo dla Androida, czyli wybieramy się na wirtualną randkę
Autor:
Jakub Szczęsny
Data publikacji:
9 listopada 2016, 11:30
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
aplikacje randkowe, badoo, badoo aplikacja, badoo google play, badoo mobile, badoo randki, miłość, portale randkowe, randkowanie, wirtualne randki

Na rynku dostępnych jest sporo serwisów randkowych, jednak w ich gąszczu czasami trudno jest wybrać ten, który da nam największe szanse na znalezienie drugiej połówki. Badoo jest ciekawą alternatywą dla dobrze znanych Sympatii, czy Tindera charakteryzując się przede wszystkim bardzo dużym podobieństwem do typowego serwisu społecznościowego. Wspomniane pokrewieństwo wymusza wręcz na Badoo posiadanie dobrej aplikacji mobilnej i to przede wszystkim chcemy sprawdzić.

Polecamy
Badoo

Aplikacja umożliwiająca bliższe poznanie osób w twojej okolicy. Pozwala nawiązać kontakt z ludźmi, którzy minęli cię na ulicy i rozpocząć rozmowę - najpierw za pośrednictwem aplikacji, a potem - tego już programiści nie byli w stanie przewidzieć ;-)

Aplikacja Badoo dla Androida jest dostępna w sklepie Google Play. Pobierzemy ją całkowicie za darmo, podobnie jest z założeniem konta. Jednak, za niektóre funkcje aplikacji przyjdzie nam zapłacić. Chodzi tutaj głównie o rzeczy, które zwiększą prawdopodobieństwo znalezienia drugiej połówki, uatrakcyjnią nasz profil oraz pozwolą na dotarcie do większej liczby użytkowników. Warto się najpierw dobrze zastanowić, czy takich udogodnień potrzebujemy. Przed tym jednak należy założyć konto. Do wyboru są dwie opcje: standardowo możemy użyć formularza, do którego wpisujemy wymyślony przez nas login, ustalamy dla niego hasła i weryfikujemy te informacje kontem e-mail. Druga możliwość to podpięcie konta na Facebooku, co potem bardzo upraszcza proces przygotowywania naszego profilu.

Interfejs Badoo

Badoo oferuje logowanie za pomocą Facebooka, dzięki czemu pominiemy konieczność wprowadzania wielu danych. 

Warto nadmienić, że Badoo nie otrzymuje dostępu do publikowania postów w naszym imieniu na Facebooku, dlatego nie musimy martwić się o to, że znajdziemy na swojej osi czasu coś, czego nie chcieliśmy umieszczać

Dodatkowym plusem logowania danymi z Facebooka jest fakt, że Badoo od razu otrzymuje dostęp do listy naszych znajomych i na podstawie tych koneksji, ustala strategię dotarcia do pasujących do nas osób. Udostępnianie tak newralgicznych danych Badoo może być według niektórych mało rozsądne, ale w przypadku, gdy rzeczywiście szukamy dopasowanych do nas, potencjalnych drugich połówek, taki krok może okazać się niezwykle pomocny

Interfejs Badoo

Badoo dba o to, byśmy byli jak najbardziej skuteczni w miłosnych podbojach. 

Po zalogowaniu się do platformy randkowej Badoo, musimy ustalić nasze preferencje odnośnie osób, których chcemy szukać. Warto podać kilka informacji o sobie. Wszystkie te dane pozwolą Badoo na stworzenie bazy odpowiednich dla nas osób - również pod kątem naszej lokalizacji. Nie zdziwcie się, jeżeli przenosząc się w inne miejsce zaczniecie otrzymywać powiadomienia od aplikacji na temat możliwych rozmów z osobami nieopodal Waszej aktualnej lokalizacji.

W Badoo bardzo ważne są elementy wizualne naszych profili. Oczywiście, z punktu widzenia tej usługi dobrze było by, żeby udostępnić jak najlepsze fotografie. Platforma pozwala określić, czy zdjęcia, które wysyłamy są atrakcyjne dla innych użytkowników. 

Interfejs Badoo

Integrowanie Badoo z innymi serwisami społecznościowymi powoduje, że mamy większe szanse na znalezienie drugiej połówki. 

Obsługa aplikacji nie jest skomplikowana, a jej interfejs utrzymano w stylu Material Design. Nawigacja po funkcjach dodatkowych i ustawieniach odbywa się za pomocą wysuwanego z lewej strony ekranu menu kontekstowego. Zawiera on nie tylko wyszukiwarkę kontaktów, ale także tryb "chybił - trafił", za pomocą którego platforma wyszuka dla nas dopasowanie i automatycznie do niego przeniesie. 

Żeby nasze miłosne podboje były jeszcze skuteczniejsze, możemy połączyć z Badoo konta w innych serwisach społecznościowych - na przykład Google Plus, Twitter, LinkedIn, a nawet Instagram. Nie wszystkie funkcje w aplikacji są darmowe - za część z nich trzeba zapłacić. Badoo bardzo chętnie rozdaje darmowe okresy dla niektórych z takich benefitów i wzbudza dalszą potrzebę korzystania z nich. Jeżeli zdecydujecie się na nie, wystarczy, że zasilicie konto Badoo kartą kredytową, lub obciążycie swoje konto Google Play. 

Sam program pracuje całkiem sprawnie, nawet na nieco słabszych urządzeniach mobilnych. Jedyne, co może irytować w tym programie, to bardzo częste i nierzadko - agresywne powiadomienia o możliwych kontaktach w pobliżu. Tych jest stanowczo zbyt dużo i po pewnym czasie może się okazać, że aplikacja zamiast nam pomagać - będzie irytować. 

Interfejs Badoo

Aplikacja Badoo jest prosta w obsłudze i dobrze skonstruowana.

Czy z Badoo warto skorzystać?

Badoo jest popularną usługą randkową w naszym kraju. Zresztą, wystarczy tylko założyć w niej konto, żeby zauważyć, że dopasowania są znajdowane bardzo często, a i sami użytkownicy bardzo aktywnie szukają drugich połówek. Podczas korzystania z Badoo właściwie co chwila otrzymujemy wiadomości od innych użytkowników, czy też powiadomienia o dopasowaniach w pobliżu. 

Twórców aplikacji należy pochwalić za to, że potrafi ona praktycznie to samo, co przeznaczona dla komputerów wersja dostępna w przeglądarce. Użytkownik właściwie nie musi odwiedzać Badoo na swoim komputerze i całą swoją aktywność w usłudze może oprzeć na urządzeniu mobilnym. Sama aplikacja jest również miła dla oka, prosta w obsłudze i nie zauważyliśmy błędów w jej działaniu. 

W ogólnym rozrachunku, Badoo świetnie sprawdzi się nawet wtedy, gdy korzystacie z innych tego typu serwisów. Nawet, jeżeli usługa nie spodoba się Wam na tyle, by zrezygnować np. z Tindera, czy Sympatii, to mimo wszystko warto potraktować ją jako dodatek, alternatywę dla naszych miłosnych podbojów.

Polecamy
Badoo

Aplikacja umożliwiająca bliższe poznanie osób w twojej okolicy. Pozwala nawiązać kontakt z ludźmi, którzy minęli cię na ulicy i rozpocząć rozmowę - najpierw za pośrednictwem aplikacji, a potem - tego już programiści nie byli w stanie przewidzieć ;-)

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.