partner serwisu

Aplikacja Onet dla Androida - wszystkie informacje w jednym miejscu

Aplikacja Onet dla Androida - wszystkie informacje w jednym miejscu
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
15 maja 2016, 15:19
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
aplikacja onet, onet, onet na androida, onet news, poczta onet, sympatia

Żyjemy w świecie, w którym kluczowa rolę spełnia dostęp do informacji. Niestety bycie na bieżąco ze wszystkimi wiadomościami z całego świata i różnych kategorii jest bardzo trudne. Sprawę ułatwiają nieco urządzenia mobilne, dzięki którym w każdej chwili możemy zapoznać się z aktualnościami, ale śledzenie różnych stron internetowych nadal zabiera sporo czasu. Rozwiązaniem tego problemu może okazać się przeznaczony dla Androida program Onet agregujący najróżniejsze informacje z całego świata w jednym miejscu. 

Łatwy dostęp do internetu i innych mediów sprawia, że w każdej chwili na wyciągnięcie palca mamy ogromne ilości informacji. Także wydawcom i dostawcom treści jest coraz łatwiej docierać do nas z czasem mniej, czasem bardziej istotnymi wiadomościami. Każdy z nas chce być na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami, ale przekopywanie się przez dziesiątki różnych stron i serwisów informacyjnych zabiera zbyt dużo czasu. Nie możemy pozwolić sobie także na ślęczenie przed komputerami w oczekiwaniu na pojawienie się kolejnej wstrząsającej aktualności.

Warta uwagi
Onet – wiadomości,pogoda,sport

Mobilna aplikacja, z którą zawsze będziesz na czasie. Aktualizowany na bieżąco program prezentuje najświeższe informacje z różnych dziedzin z całego świata oraz Polski nie tylko w formie tekstu, ale także materiałów audio i wideo. 

W takich przypadkach z pomocą przyjść nam może aplikacja Onet dla Androida. Integruje ona wiadomości z całego świata z wielu różnych dziedzin życia, także te regionalne. Onet to najpopularniejsze źródło informacji wśród Polaków. Portal cieszy się niesłabnącym uznaniem wśród wszystkich, którzy cenią sobie rzetelne wiadomości oraz interesujące artykuły publikowane na bieżąco. Naturalną dla Onetu drogą ewolucji było wyjście naprzeciw oczekiwań użytkowników i wydanie przeznaczonej dla urządzeń mobilnych aplikacji pozwalającej na szybkie dotarcie do informacji, które ich dotyczą lub interesują. Program przeszedł już wiele zmian, a opublikowana niedawno aktualizacja całkowicie zmieniła jego wygląd oraz działanie.

Powyższy wykres prezentuje popularność aplikacji Onet dla Androida w sklepie Google Play.

Jedną z największych zalet aplikacji Onet dla Androida jest jej prostota. Po zainstalowaniu i uruchomieniu programu na urządzeniu mobilnym użytkownikom prezentowane są najświeższe informacje z całego świata umieszczone w zakładce Dzisiaj w Onecie. Pozwala ona na szybki przegląd tego, co aktualnie dzieje się w różnych dziedzinach życia. Przesuwając palcem od prawej do lewej krawędzi ekranu możemy przełączać się pomiędzy innymi kategoria. Znajdziemy w nich więcej szczegółowych informacji na temat interesujących nas dziedzin, które zostały pogrupowane w kilku kategoriach:

  • Wiadomości
  • Sport
  • Biznes
  • Wiadomości regionalne
  • Życie gwiazd
  • Film, TV, Muzyka, Książka
  • Technologie i gry
  • Motoryzacja oraz popularne

Wśród zakładek znajdziemy jeszcze tę nazwaną Na później. Użytkownicy mogą w niej zapisywać artykuły i aktualności, z którymi nie mogą zapoznać się w danej chwili, ale będą chcieli do nich wrócić trochę później.

Aplikacja Onet dla Androida to także szereg innych przydatnych funkcji. Możemy sprawdzić w niej aktualną pogodę dla całego kraju i naszego regionu, kursy walut, notowania giełdowe, repertuary kin, zapoznać się z programem telewizyjnym wielu stacji, przeczytać horoskop, czy nawet włączyć powiadomienia o okazjach cenowych w pobliżu naszej lokalizacji. Nie bez znaczenia jest także możliwość szybkiego udostępniania oraz komentowania aktualności i artykułów. Niestety w drugim z przypadków konieczne będzie ręczne wypełnianie za każdym razem pola pseudonimu, bo aplikacja nie umożliwia stworzenia osobistego profilu użytkownika. 

Oprócz tych funkcji, Onet dla Androida pozwala również w szybki sposób sprawdzić pocztę elektroniczną oraz zajrzeć do serwisu Sympatia. Niestety będzie do tego konieczne zainstalowanie programów mobilnych dedykowanych tym usługom.

W Ustawieniach programu użytkownicy mogą nieco spersonalizować widok prezentowanych im wiadomości. Możliwe jest to dzięki zmianie rozmiaru czcionki oraz kolejności wyświetlania kategorii. Niestety twórcy aplikacji nie pomyśleli o dodaniu możliwości wyłączenia niektórych z nich. Jednak przesunięcie tych najmniej nas interesujących na koniec wystarczy, żeby usunąć je z oczu. Aplikacja Onet dla Androida oferuje także funkcję powiadomień Push w przypadku najważniejszych informacji, które właśnie pojawiły się w serwisie. Funkcja została opracowana tak, żeby nie zawracać co chwilę głowy użytkownikom i wyświetla jedynie do 3 powiadomień każdego dnia. Dotyczą one jedynie najważniejszych wydarzeń, więc nie musimy się obawiać, że codziennie będziemy musieli odrzucać te, które nas nie interesują.

Podsumowanie

Onet dla Androida to aplikacja, która może okazać się niezbędna wszystkim chcącym być zawsze i wszędzie na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Program oferuje dostęp nie tylko do najnowszych wiadomości z całego świata pogrupowanych w kategorie, ale także interesujące artykuły dotyczące aktualnych wydarzeń. W czasie korzystania z aplikacji przydatne mogą okazać się również funkcje pozwalające na szybkie udostępnianie i komentowanie publikacji. Użytkownicy Onet dla Androida mają łatwy dostęp do wielu przydatnych informacji, jak kursy walut, pogoda i notowania giełdowe. Dzięki programowi można także sprawdzić horoskop, repertuar kin, czy aktualny program stacji telewizyjnych. Poręczne skróty pozwalające na uruchomienie aplikacji Onet Poczta i Sympatia to dodatkowa zaleta programu. 

Warta uwagi
Onet – wiadomości,pogoda,sport

Mobilna aplikacja, z którą zawsze będziesz na czasie. Aktualizowany na bieżąco program prezentuje najświeższe informacje z różnych dziedzin z całego świata oraz Polski nie tylko w formie tekstu, ale także materiałów audio i wideo. 

2016.06.02, 16:52
Żre baterie w tle, mimo że nie jest uruchomiona - wyleciała po jednym dniu od ostatniej zmiany layoutu, nie lubię niechlujnie napisanych aplikacji. Zresztą odchodzę od onetu w ogóle - stał się tubę propagandową wszystkich 'gwiazdorów' pokroju Lisa, jego Newsweeka i innego szajsu.