partner serwisu

Aplikacja Mam Talent, czyli każdy może zostać jurorem

Aplikacja Mam Talent, czyli każdy może zostać jurorem
Autor:
Krzysztof Pojawa
Data publikacji:
4 listopada 2014, 05:00
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
android, aplikacja, aplikacja mam talent, apple, finał, głosowanie, ios, mam talent, mam talent na smartfonie, smartfon

Chociaż do finałowego odcinka tego niezwykle popularnego programu typu talent show wszedł już w fazę półfinałów, a do finału pozostał już tylko miesiąc, to wciąż jeszcze możecie mieć wpływ na to, który z półfinalistów zakwalifikuje się do decydującej fazy konkursu i oczywiście - kto wygra Mam Talent.
Współdecydowanie o tym, kto będzie wygrywał kolejne odcinki umożliwia specjalnie w tym - ale, jak się za chwilę okaże, nie tylko - celu przygotowana mobilna aplikacja Mam Talent. 
My sprawdzamy, na co, poza głosowaniem w trakcie programu, aplikacja pozwala użytkownikom i czy jej twórcy również mogą powiedzieć - mam talent.

Aplikacja Mam Talent! dostępna jest wyłącznie na smartfony z Androidem oraz iOS. Nie przygotowano natomiast wersji dla urządzeń opartych o Windows Phone. Na marginesie musimy przyznać, że ignorowanie tego systemu przez wielu twórców aplikacji coraz bardziej nas zastanawia. Zdajemy sobie sprawę, że nie jest to najpopularniejsza platforma, jednak jej udział rynkowy nie jest raczej aż tak niski, żeby przygotowanie dla niej (nie ujmując nikomu) dość prostej aplikacji było zupełnie nieopłacalne.

PobierzMam Talent!To jednak, jak powiedzieliśmy wyżej, drobna uwaga na marginesie. Tej sprawie przyjrzymy się bliżej już niebawem, póki co wrócmy jednak do testowanej aplikacji. W obu wspomnianych wersjach możecie ją pobrać klikając w przycisk umieszczony po prawej stronie, a następnie wybierając system operacyjny, który macie zainstalowany w Waszych smartfonach.

Pierwsze uruchomienie aplikacji to prośba o zalogowanie - i tutaj drobna uwaga, logowanie możliwe jest wyłącznie przy pomocy konta na Facebooku lub Twitterze. Nie przewidziano jakiejkolwiek możliwości rejestracji dla użytkowników nie posiadających profilu w którymś z tych serwisów. To jest jednak do wybaczenia, najprawdopodobniej większość widzów Mam Talent korzysta z sieci społecznościowych i nie bedzie miała problemu z zalogowaniem.

Mam Talent!

Po zalogowaniu możemy nacisnąć czerwony przycisk, jesli nie możemy doczekać się drugiego półfinału. Znalezienie czerwonego przycisku to nic trudnego - jest duży i (jak było do przewidzenia) czerwony. Pod nim natomiast umieszczono tajemniczy licznik.
My oczywiście nie możemy się doczekać drugiego półfinału, naciskamy więc.

Mam Talent!

Po naciśnięciu - zaskoczenie. Nie stało się prawie nic, poza tym, że duży czerwony przycisk zamienił się w duży czerwony krzyżyk.

Mam Talent!

Kolejna próba - efekt ten sam. No to do trzech razy sztuka. 

Mam Talent!

Tym razem efekt po naciśnięciu jest już zupełnie inny. Przycisk wybuchł, a licznik pod nim przekręcił sie i wskazuje liczbę o 1 większą. Pomimo tego, iż sam wybuch jest dość spektakularny, to jednak mamy pewne wątpliwości, czy ta forma zabicia czasu w oczekiwaniu na kolejny odcinek Mam Talent będzie wystarczająco skuteczna. Nam zaproponowana przez twórców aplikacji zabawa znudziła się w każdym razie dość szybko.

Na samym dole ekranu głównego umieszczono nasze zdjęcie, a także fotografie innych uzytkowników aplikacji. Dzięki nim możemy zapoznać się z ich historią aktywności. Wygląda jednak na to, iż większość uzytkowników nie korzysta z aplikacji zbyt intensywnie; przeklikaliśmy się przez wszystkie wyświetlone profile i w każdym przypadku zobaczyliśmy to.

Mam Talent!

Kiedy natomiast wybierzemy własny profil, mozemy sprawdzić swoją pozycję w rankingu. Pytanie tylko - w rankingu dotyczącym czego? Tej informacji niestety nigdzie w aplikacji nie znaleźliśmy.

Mam Talent!

Jeśli chcemy skorzystać z dodatkowych funkcji oferowanych przez aplikację Mam Talent!, możemy w tym celu wysunąć menu ukryte w lewej krawędzi ekranu. Umożliwia ono zagranie w naciśnij czerwony przycisk, zapoznanie się z fan page programu na Facebooku oraz na obejrzenie najnowszych filmw wideo i galerii zdjęć związanych z konkursem.

Mam Talent!  Mam Talent!

Mam Talent!  Mam Talent!

I tutaj mamy pewną uwagę dotyczącą UX (user eXperience) aplikacji. Kiedy wejdziemy do wybranego działu - czy to facebook, wideo czy galerie zdjęć - nie mamy do dyspozycji przycisku powrotu do ekranu głównego. Możemy jedynie ponownie wysunąć menu z lewej krawędzi i wybrać inną opcję. Systemowy przycisk wstecz, jakim dysponują użytkownicy smartfonów z Androidem powoduje natomiast całkowite wyjście z aplikacji i jej zamknięcie. I jest to raz, że niewygodna, a dwa - bardzo irytująca przypadłość.

Nie dane nam było natomiast wypróbować aplikacji w trakcie emisji Mam Talent! w telewizji. Przygotowywaliśmy nasz szybki test we wtorek, a więc do kolejnego półfinału pozostało jeszcze kilka dni. Zaległość tę jednak nadrobimy przy okazji najbliższego odcinka programu i nie omieszkamy podzielić się wrażeniami. 

Tymczasem musimy stwierdzić, że aplikacja Mam Talent! jest bardzo marna. Miejscami całkowicie niezrozumiała (jeśli ktoś z Was wie, na czym polega gra w czerwony przycisk, będziemy wdzięczni, jeśli podzieli się z nami tą wiedzą w komentarzu), zawierająca bardzo niewiele funkcjonalności, w dodatku niezbyt wygodnie zaprojektowanych. Wiemy oczywiście, że jest ona wyłącznie dodatkiem do zasadniczej części Mam Talent, jaką jest program w telewizji, jednak naszym zdaniem nawet dodatki powinny być przygotowane dobrze. O aplikacji Mam Talent! tego niestety powiedzieć nie możemy.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.