partner serwisu

2014 World Cup - aplikacja mundialowa na Windows Phone

2014 World Cup - aplikacja mundialowa na Windows Phone
Autor:
Krzysztof Pojawa
Data publikacji:
12 czerwca 2014, 22:02
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
2014 world cup, aplikacja mundialowa, aplikacja pikarska, appka na mistrzostwa świata, fifa world cup 2014, mundial, windows phone

Przed nami pierwszy mecz piłkarskiego święta, brazylijskich Mistrzostw Świata 2014. Wygra faworyt, gospodarz imprezy? A może Chorwacja sprawi niespodziankę i pokona drużynę z Dani Alvesem, Thiago Silvą i Neymarem w składzie? Przekonamy się o tym już za kilka godzin. Ale na meczu otwarcia mundial się nie kończy, przed nami łącznie 63 mecze, które wyłonią najlepszą drużynę globu. Tak, aż 63. Obejrzenie ich wszystkich wydaje się być absolutnie niemożliwe, nawet dla największych kibiców. Jest jednak rozwiązanie, dzięki któremu żadne mundialowe wydarzenie nie zostanie niezauważone a wynik każdego meczu będzie dostępny na żywo. Wystarczy mieć smartfon z Windows Phone i aplikację 2014 World Cup.

Aplikacja przygotowana specjalnie na Mistrzostwa Świata dostępna jest całkowicie za darmo w sklepie Windows Phone. Jest całkiem spora, plik do pobrania zajmuje aż 14 MB. Czy warto? Naszym zdaniem zdecydowanie tak.

Pod względem wyglądu co prawda 2014 World Cup to nie jest mistrzostwo świata, istotniejsze jest jednak to, co oferuje ona pod względem funkcjonalności. A tutaj jest już zdecydowanie lepiej.

Główny ekran aplikacji najważniejsze informacje o meczach mundialu, dostęp do terminarza i grup.

2014 World Cup

Terminarz jest prezentowany w bardzo przejrzysty sposób, poszczególne mecze oznaczane są różnymi kolorami, w zależności od tego, w których grupach się odbywają.

2014 World Cup

Po kliknięciu w wybrany mecz widzimy wszystkie najważniejsze informacje z nim związane - a więc wynik, miejsce, datę i godzinę spotkania oraz sędziów prowadzących. W trakcie meczu te informacje będą odświeżane na żywo, więc nawet bez dostępu do telewizora możemy śledzić wydarzenia na boisku.

2014 World Cup

Możemy też zapoznać się z informacjami o drużynach biorących udział w spotkaniu. Mamy więc podstawowe informacje, obejmujące pozycję w rankingu FIFA, selekcjonera i zestawienie największych osiągnięć drużyny. Jest także lista meczów zespołu na mundialu. Póki co - obejmująca wyłącznie, co oczywiste, fazę grupową.

2014 World Cup  2014 World Cup

Możemy również sprawdzić składy i barwy koszulek, w jakich piłkarze występować będą podczas mistrzostw. Jeśli natomiast chcemy zapoznać się z historią drużyny, to również te informacje są podane w bardzo czytelny sposób.

2014 World Cup  2014 World Cup

Z głównego ekranu aplikacji możemy też przejść do sekcji informacyjnej, w której znajdujemy jeszcze więcej dobra. 

2014 World Cup

Możemy zapoznać się z informacjami o drużynach biorących udział w mistrzostwach. Interesujący nas zespół wybieramy z alfabetycznej listy, na której zaznaczono od razu, w których grupach znajdują się zespoły. Szczegółowy ekran informacyjny o drużynach prezentowaliśmy już nieco wcześniej.

2014 World Cup

W podobny sposób, również wybierając z alfabetycznej listy, możemy poznać wszystkich występujących na mundialu zawodników. 

2014 World Cup  2014 World Cup

Także sędziowie nie pozostaną w ukryciu, ich lista i szczegółowe informacje o każdym z nich również jest dostępna w aplikacji.

2014 World Cup  2014 World Cup

Jesteśmy ciekawi informacji o stadionach, na których będą rozgrywane mecze? Nic prostszego - 2014 World Cup zapewnia nam wszystkie istotne dane dotyczące aren mundialu.

2014 World Cup  2014 World Cup

Dowiemy się, kiedy stadion został wybudowany, ile miejsc oferuje widzom. Sprawdzimy też, jakie mecze zostaną na nim rozegrane, dla lubiących geografię przygotowano także mapę, na której zaznaczono położenie stadionu.

2014 World Cup  2014 World Cup  

Każdy, kogo interesuje historia mistrzostw świata w piłce nożnej, może zapoznać się z krótkimi podsumowaniami poprzednich mundiali, z których można dowiedzieć się, jakie drużyny zajęły czołowe miejsca, jaki był wynik finału i którzy zawodnicy zdobyli bramki.

2014 World Cup  2014 World Cup

Aplikacja zapewnia też podstawowe statystyki mistrzostw, obejmujące średnią liczbę bramek na mecz a także listę strzelców i najbardziej bramkostrzelnych drużyn.

2014 World Cup

2014 World Cup to, pomimo przeciętnego wyglądu, absolutnie niezbędna aplikacja dla każdego fana piłki nożnej. Mecze, wyniki i statystyki na żywo to coś, bez czego żaden prawdziwy kibic nie może się obejść. A więc jeśli na poważnie interesujecie się piłką nożną i macie smartfon z Windows Phone - zdążycie zainstalować 2014 World Cup jeszcze przed pierwszym gwizdkiem mundialu.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.