partner serwisu
Krzysztof PojawaRelacje27 czerwca 2014454516

Wykorzystywanie oprogramowania w sposób niezgodny z postanowieniami licencji, czyli mówiąc krótko - nielegalne, kojarzy się często z w pełni świadomym działaniem, klasycznym piractwem polegającym na celowym kopiowaniu programów, pobieraniu np. z torrentów czy zdobywaniu w jakikolwiek inny sposób, pozwalający na uniknięcie zapłaty za ich nabycie i użytkowanie. Jak jednak wynika z zaprezentowanych 24 czerwca podczas zorganizowanej specjalnie w tym celu konferencji prasowej BSA | The Software Alliance wyników Światowego Badania Oprogramowania Komputerowego, tak jednoznaczne podejście do kwestii nielegalnego oprogramowania jest nie do końca właściwe.

Marek KowalskiRelacje25 czerwca 2014336480

Google I/O to największa, coroczna konferencja technologiczna organizowana przez doskonale znanego każdemu użytkownikowi internetu wyszukiwarkowego giganta. Co nowego zaprezentuje światu Google? Odpowiedź na to pytanie poznamy już za kilka godzin. Prezentacja otwierająca dwudniową konferencję dla deweloperów i pasjonatów nowoczesnych technologii organizowaną w tym roku w San Francisco w ulubionym przez gigantów technologicznych miejscu - Moscone Center -  rozpocznie się o godzinie 18 czasu polskiego. Głównym tematem w tym roku ma być ponoć Adnroid, czy tak faktycznie będzie przekonamy się już wkrótce. Zapraszamy do naszej relacji na żywo z Google I/O 2014! W trakcie trwania prezentacji prosimy o odświeżanie strony co kilka minut celem zobaczenia zaktualizowanych treści.

Marek KowalskiRelacje29 maja 201427660

Jeden z warszawskich salonów z ekskluzywnymi meblami na dwa dni zmienił się w Google House. Wbrew pozorom nie jest to jednak kolejny, technologiczny "dom przyszłości". Dom wg Google to wizja w pełni realna. Wypełniony gadżetami i przesycony usługami internetowego giganta cyfrowy "dom" każdy może mieć już dziś (no... prawie), bo żadne z prezentowanych produktów i usług nie jest projektem z przyszłości - wszystko działa już dzisiaj.

Krzysztof PojawaRelacje14 maja 201465020

Stało się. Światło dzienne ujrzały ostatnie, przynajmniej na pewien czas, sygnowane marką Nokia smartfony z systemem Windows Phone. Razem z nimi zaprezentowana została też ostateczna, konsumencka wersja najnowszej odmiany kafelkowego systemu Microsoftu - Windows Phone 8.1. 

Podczas zorganizowanej już przez Microsoft polskiej premiery przedstawione zostały trzy smartfonowe nowości Nokii, choć może lepiej byłoby powiedzieć - za chwilę przekonacie się, dlaczego - że w gruncie rzeczy było ich trzy i pół.

Krzysztof PojawaRelacje1 maja 201444640

Samsung Galaxy S5. O nowym flagowcu koreańskiego producenta słyszeli już chyba wszyscy, którzy choć trochę interesują się tematyką nowych technologii. Co o nim wiemy? Nie będziemy powtarzać całego testu, który ukazał się już na łamach PCLab.pl, napiszemy więc w skrócie - szybki procesor, sporo pamięci RAM i odrestaurowany TouchWiz, który pomimo mocnych parametrów technicznych sprzętu znów wciąż robi to samo, co robił od początku swojego istnienia, czyli zacina się i traci płynność. Do tego lepszy niż w poprzednim modelu aparat i nieco większy ekran. To wszystko za niebagatelną kwotę 3000 złotych. 

Krzysztof PojawaRelacje28 kwietnia 201496970

Ostatnie tygodnie były dla Microsoftu dobrym okresem, przynajmniej pod względem ilości informacji medialnych. Pełen nowości Build 2014 w San Francisco, premiery dwóch systemów operacyjnych - stacjonarnego Windows 8.1 Update 1 i mobilnego Windows Phone 8.1, premiery dwóch nowych odmian pakietu biurowego - Office dla iPada i Office Mobile dla Androida oraz wprowadzenie subskrypcji Office 365 Personal. Do tego ostateczne zakończenie procesu przejmowania działu urządzeń i usług Nokii. I wszystko to zdarzyło się w ciągu ostatniego miesiąca. 
Wydarzenia te, choć na pierwszy rzut oka dotyczące różnych obszarów rynku IT mają jeden element wspólny - wszystkie są rozwiązaniami quasi konsumenckimi i skierowane są do (szeroko pojętego) odbiorcy indywidualnego. 
Nie należy jednak zapominać, że Microsoft to również narzędzia informatyczne do zadań w pełni profesjonalnych, kierowane do odbiorców instytucjonalnych czy komercyjnych. Jednym z tych rozwiązań jest system do obsługi baz danych Microsoft SQL Server, którego najnowszą wersję, oznaczoną symbolem 2014 spółka zaprezentowała oficjalnie 25 kwietnia, niejako zamykając w ten sposób miesiąc pełen nowości produktowych.