partner serwisu
Marek KowalskiRelacje29 marca 20174890

var Sovia = new Tech(); - trochę dziwna nazwa, ale tak właśnie Microsoft nazwał zakończoną dziś, jednodniową konferencję programistyczną w Warszawie. Była to też okazja do tego, by nasz kraj odwiedził CEO Microsoftu Satya Nadella. Oto, co Microsoft pokazał polskim programistom. #varSoviaNT

Marek KowalskiRelacje20 września 20166180

Netflix w Polsce dostępny jest teoretycznie od stycznia 2016 roku, jednak to właśnie dzisiejsza data - 20 września 2016 roku - powinna być zapamiętana jako oficjalny start serwisu w naszym kraju. Na specjalnie z tej okazji zorganizowanej konferencji prasowej oficjalny debiut popularnej na całym świecie usługi ogłosił nie kto inny, jak przybyły do Polski CEO Netfliksa - Reed Hastings. Dla nas była to okazja do zadania kilku pytań szefowi rosnącego w siłę internetowego potentata w branży filmowej, przy okazji podpowiemy też już aktualnym użytkownikom serwisu, w jaki sposób ustawić polskojęzyczny interfejs w mobilnych aplikacjach Netfliksa.

Marek KowalskiRelacje13 czerwca 2016271754

Dziś wielkie święto dla miłośników Apple z całego świata. Punktualnie o godzinie 19:00 polskiego czasu rozpoczyna się coroczna konferencja programistyczna Apple - WWDC16. Już za chwilę będziemy wspólnie śledzić, co nowego dla milionów użytkowników sprzętu i oprogramowania oznaczonego charakterystycznym logo z nadgryzionym jabłuszkiem przygotowała ekipa kierowana przez Tima Cooka. WWDC to przede wszystkim konferencja programistyczna i najprawdopodobniej przedstawione dziś rozwiązania będą głównie produktami związanymi z oprogramowaniem. 

Marek KowalskiRelacje10 czerwca 20164201

8 czerwca mieliśmy okazję uczestniczyć w zorganizowanej przez Microsoft, całodniowej konferencji programistycznej BUILD Warsaw. Impreza stanowiąca część światowego tournée BUILD Tour, podczas którego prelegenci i tzw. "ewangeliści" Microsoftu prezentują w wybranych miastach świata najnowsze funkcje i rozwiązania (przeznaczone głównie dla programistów), jakie niebawem trafią do software'owych produktów Microsoftu. Impreza zorganizowana w Warszawie stanowiła doskonałą okazję, by z "pierwszej ręki" otrzymać informacje na temat najważniejszych nowości technologicznych ogłoszonych po raz pierwszy podczas corocznej, globalnej konferencji BUILD, która w tym roku odbyła się na przełomie kwietnia i maja w San Francisco.

Dariusz HałasRelacje1 czerwca 201611010

Firma ESET to piąty producent oprogramowania ochronnego na świecie. Mieliśmy okazję zwiedzić centralę słowackiej firmy zlokalizowaną w stolicy naszych południowych sąsiadów - w Bratysławie. Co nowego proponuje ESET w swoich produktach ochronnych? Jak na przestrzeni lat zwiększała się funkcjonalność programów zabezpieczających i dlaczego klasyczne AV wciąż nie wymarły? Odpowiedzi na te pytania poznacie czytając naszą relację.

Marek KowalskiRelacje18 lutego 201624740

Liczba instalacji systemu Windows 10 systematycznie rośnie dzięki coraz większej rzeszy użytkowników decydujących się na aktualizację starszych wersji Windows na swoich komputerach. Zgodnie z informacją publikowaną przez producenta tego systemu obecnie działa on już w ponad 200 mln urządzeń na całym świecie. Niemniej Microsoft życzyłby sobie również migracji biznesu w kierunku Windows 10. Argumentem przemawiającym za zwiększeniem udziału systemu Windows 10 na rynku tak konsumenckim, jak i biznesowym, jest wprowadzenie na rynek nowej grupy smartfonów Microsoftu: Lumia 650.  Mieliśmy okazję uczestniczyć w prezentacji nowych urządzeń działających pod kontrolą Windows 10.

Marek KowalskiRelacje6 października 20152039612

Microsoft ma zamiar dziś zachwycić świat. Firma znana głównie ze swoich produktów software'owych - systemu operacyjnego Windows czy pakietu biurowego Microsoft Office - tym razem wedle wszystkich znaków na niebie i ziemi Microsoft nie poprzestanie na oprogramowaniu. Faktem jest, że trudno oceniać oprogramowanie w oderwaniu od sprzętu, dlatego też Microsoft zamierza pokazać jak dobrze Windows 10 działa na konkretnych urządzeniach. Co zatem zobaczymy? Nowe smartfony Lumia? Nowe możliwości konsoli Xbox? Odpowiedź na to pytanie poznacie śledząc naszą relację na żywo z organizowanego w Nowym Jorku wydarzenia. 

Marek KowalskiRelacje19 września 201570560

Wyobraźcie sobie taką scenkę: wylegujecie się wygodnie na plaży, ale coś byście przekąsili. Wyciągacie zatem smartfon i za pomocą odpowiedniej aplikacji (jakiej, o tym za chwilę powiemy) wybieracie najpierw kuchnię pasującą do waszego dzisiejszego nastroju, a następnie dokonujecie selekcji posiłku, na który macie największą chrapkę. Płatność zrealizowana online, zamówienie potwierdzone online i przez kilka minut możecie jeszcze cieszyć się promieniami słońca, do czasu aż przez ułamek sekundy tarczę naszej dziennej gwiazdy przetnie nadlatujący dron. Sześciowirnikowa maszyna w charakterystycznych, czerwonych barwach ląduje z waszym posiłkiem. Fikcja? Nie, dostawy dronem to nie tylko domena amerykańskiego Amazona, pomysł na wykorzystanie dronów ma też popularna w Polsce usługa internetowa: PizzaPortal.pl. 

Marek KowalskiRelacje28 maja 2015343490

Za nami prezentacja otwierająca największą technologiczną konferencję Google: Google I/O. Zaprezentowany został na niej Android M, nową aplikację Google Photos, zapewniającą darmową, nielimitowaną powierzchnię dyskową w chmurze na zdjęcia i filmy, a także kilka innych, całkiem interesujących nowości. Przeczytajcie, jak relacjonowaliśmy Google I/O 2015 na żywo.

Marek KowalskiRelacje29 kwietnia 2015365623

Już dziś, o godzinie 17:30 czasu polskiego rozpocznie się organizowana przez Microsoft prezentacja otwierająca tegoroczną konferencję Microsoft Build 2015. Choć teoretycznie jest to wydarzenie przeznaczone dla programistów, to zgodnie z ideą promowaną przez sam Microsoft dziś każdy użytkownik nowoczesnych technologii, a przede wszystkim współczesnych, bardzo rozbudowanych aplikacji jest w jakimś stopniu "programistą". Producent najpopularniejszego systemu operacyjnego na świecie z pewnością życzyłby sobie, aby rzesza programistów, zwłaszcza tych tworzących aplikacje na platformę Windows, była jak największa, dlatego liczymy na oszałamiający pokaz technologiczny i mnóstwo nowości. W końcu jakoś tych programistów trzeba do siebie przekonać, prawda? ;-)

Krzysztof PojawaRelacje11 kwietnia 201532731

Krajowy etap tegorocznego, organizowanego przez Microsoft konkursu Imagine Cup dobiegł końca. Zwycięzcy będą teraz walczyć o prawo do występu w światowych finałach konkursu, a przegrani - mamy nadzieję, że wyciągną naukę z porażki i w kolejnych edycjach rywalizacji zaprezentują się z jeszcze lepszej strony, niż w tym roku. Które zespoły okazały się najlepsze, kto wygrał Imagine Cup w Polsce i czy wśród laureatów jest zespół mający realne szanse na sukces podczas światowych finałów konkursu? O tym wszystkim przeczytacie w naszej relacji.

Krzysztof PojawaRelacje27 lutego 201525190

Ringier Axel Springer Polska jest kolejnym wydawcą, który zdecydował się na wprowadzenie funkcji paywall, czyli płatnego dostępu do wybranych treści. W najbliższy poniedziałek uruchomiona zostanie platforma Newsweek Plus, dzięki której użytkownicy będą mieli dostęp do cyfrowych wydań Newsweeka, Newsweeka Historia, a także polskojęzycznych wersji wybranych artykułów z amerykańskiego wydania tygodnika. Ze szczegółami Newsweek Plus mieliśmy okazję zapoznać się podczas zorganizowanej dla wąskiego grona dziennikarzy konferencji prasowej.

Krzysztof PojawaRelacje10 lutego 201518401

Druga edycja konferencji Mobile Central Europe już za nami. MCE 2015 zgromadziła blisko 600 uczestników, w tym około pięćdziesięciu prelegentów, wśród których byli przedstawiciele największych firm z branży nowych technologii z całego świata, m. in. Facebooka, Twittera, PayPal czy rodzimego giganta - Allegro. Hasłem przewodnim wydarzenia były technologie mobilne bliższe ludziom

Krzysztof PojawaRelacje24 stycznia 201543690

O tym, że CDP.pl wychodzi z grupy CD Projekt, wiadomo było już pod koniec zeszłego roku. Można było zastanawiać się, czy ruch typowo biznesowy wpłynie na to, co zajmująca się cyfrową dystrybucją gier (i nie tylko) spółka będzie miała do zaoferowania swoim użytkownikom. Teraz wiadomo już, że za zmianą struktury właścicielskiej idzie także zmiana strategii firmy, którą jej klienci odczują bardzo wyraźnie. Co ważne - większość tych zmian wydaje się zdecydowanie pozytywna. Nowa strona CDP.pl, łatwiejsze dokonywanie zakupów, większy asortyment, szybsza dostawa i możliwość wyboru między wersjami cyfrowymi i pudełkowymi nabywanych multimediów to tylko najważniejsze z wprowadzonych zmian.

Marek KowalskiRelacje21 stycznia 20155359912

Już dziś, o godzinie osiemnastej polskiego czasu rozpocznie się organizowana przez Microsoft konferencja poświęcona głównie systemowi operacyjnemu Windows 10. "Dziesiątka" to produkt, z którym bardzo wielu użytkowników wiąże wiele nadziei, produkt który ma szanse pogodzić potrzeby dzisiejszych użytkowników Windows 7 i Windows 8.x. To również produkt, który ma zatrzeć złe wrażenie, któremu ulega wielu użytkowników Windows na widok Windows 8. Czy Windows 10 okaże się systemem, który pozwoli dominować Microsoftowi nie tylko w świecie PC? Stawianie takiego pytania już dziś jest przedwczesne, poczekajmy na wyniki sprzedaży po wprowadzeniu produktu na rynek, co ma nastąpić jeszcze w tym roku. Tymczasem zobaczmy jaki to "nowy rozdział" (z ang. The Next Chapter) w historii Windows napisał dla nas sam Microsoft. 

Krzysztof PojawaRelacje14 grudnia 201432680

Dokąd zmierza świat nowych technologii - na takie pytanie pod koniec każdego kolejnego roku odpowiedź stara się znaleźć ogromna rzesza specjalistów, entuzjastów i dziennikarzy technologicznych. Nie inaczej jest i teraz, kiedy bieżący rok zbliża się ku końcowi. I choć w rankingu najczęściej prognozowanych na 2015 r. trendów zaszczytne miejsca zdobędą zapewne takie nieśmiertelne klasyki jak rok linuksa czy era post-PC, to jednak można znaleźć wśród nich także dużo rozsądniejsze, bardziej prawdopodobne prognozy.

Marek KowalskiRelacje29 listopada 201452560

 Zdecydowanie najpopularniejszym produktem firmy Microsoft jest system operacyjny Windows, jednak od kilku lat największe środki pochłania nie zespół pracujący nad kolejną generacją "okienek", lecz inwestycje w chmurę. Ich najbardziej widomym przejawem jest nie tylko stale rozbudowywana sieć potężnych centrów danych rozmieszczonych na całym świecie ale i oferowana wszystkim zainteresowanym podmiotom platforma Microsoft Azure. Czym właściwie jest Microsoft Azure, jakie nowości wprowadzono w tej platformie chmurowej i jakie są jej zastosowania w praktyce? Microsoft zgromadził w dość nietypowym miejscu kwiat polskiego dziennikarstwa technologicznego i próbował przekazać zgromadzonym odpowiedzi na te pytania.

Krzysztof PojawaRelacje19 listopada 201428780

IBM zaprezentował nowy, będący jeszcze w fazie zamkniętych testów program pocztowy skierowany przede wszystkim, choć nie wyłącznie dla użytkowników biznesowych, nazwany IBM Verse. Podczas kameralnej, zorganizowanej dla bardzo wąskiego, czteroosobowego grona czołowych polskich dziennikarzy technologicznych konferencji mieliśmy okazję przyjrzeć się z bliska nowemu oprogramowaniu, które łączy w sobie intuicyjnego klienta poczty, kalendarz i managera zadań z mocno rozwiniętymi funkcjami komunikacyjnymi i społecznościowymi.

Krzysztof PojawaRelacje19 listopada 201441840

Serialu pod tytułem "Co nowego wymyśli Microsoft" ciąg dalszy. W dzisiejszym odcinku - na polskim rynku uruchomiony zostaje zupełnie nowy kanał dystrybucji abonamentowej wersji pakietu biurowego i od tego momentu Office 365 jest dostępny w home.pl, czyli u największego polskiego dostawcy usług hostingowych. Wspólna oferta Microsoft i home.pl skierowana jest przede wszystkich do sektora małych i średnich przedsiębiorstw, choć mogą być nią zainteresowane również osoby prywatne. 
Jakie są warunki zakupu Office 365 w home.pl i czy rzeczywiście polskim użytkownikom będzie się to opłacać bardziej? Sprawdzamy.

Krzysztof PojawaRelacje30 września 2014316282

W San Francisco zaprezentowano pierwszą wersję testową nowego systemu operacyjnego Microsoftu. Co prawda konferencja prasowa przeznaczona była dla niewielkiego grona dziennikarzy, nie została nawet przygotowana oficjalna transmisja tego wydarzenia w internecie, my jednak, korzystając z dostępnych już źródeł - przede wszystkim Twittera i informacji opublikowanych na nim przez obecne na miejscu osoby - przygotowaliśmy dla Was relację z tego wydarzenia.