partner serwisu

ShowMax - ile kosztuje nowy serwis VOD i jak z niego korzystać?

ShowMax - ile kosztuje nowy serwis VOD i jak z niego korzystać?
Autor:
Sylwia Zimowska
Data publikacji:
27 lutego 2017, 12:43
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
android, aplikacja, blokada rodzicielska, cennik, filmy online, oglądanie filmów bez limitu, seriale online, showmax, vod, wideo na życzenie

ShowMax to serwis VOD, który od niedawna dostępny jest w Polsce. Przyjrzeliśmy się z bliska jego wersji przeglądarkowej oraz aplikacji na Androida i przygotowaliśmy poradnik, który ułatwi Wam korzystanie z usługi. Dowiecie się jakie filmy i seriale oferuje ShowMax, ile kosztuje miesięczny abonament i jak założyć blokadę rodzicielską. Pokażemy także w jaki sposób pobrać film, żeby obejrzeć go offline i jak udostępnić usługę innym członkom rodziny.

ShowMax to kolejny po Netflixie i Amazon Prime Video serwis VOD, który wystartował w Polsce. Swoją działalność rozpoczął w 2015 roku na terenie Afryki Południowej, a następnie poszerzył zasięg o kraje europejskie. Dziś korzysta z niego ponad 10 milionów użytkowników. ShowMax jest dostępny w naszym kraju od 15 lutego i trzeba przyznać, że w przeciwieństwie do konkurencji już na starcie zaoferował Polakom filmy i seriale z polskimi napisami lub lektorem. W połączeniu z niską ceną stał się atrakcyjną alternatywą dla wspomnianych wyżej serwisów. Jeśli nigdy nie korzystałeś z usług VOD w poniższym poradniku pokażemy Ci jak założyć konto w ShowMax oraz jak wygodnie oglądać filmy i seriale na komputerze lub urządzeniu mobilnym. To naprawdę proste!

Jakie filmy znajdziemy w ShowMax?

ShowMax - filmy i seriale

Z oferty ShowMax najbardziej zadowoleni będą miłośnicy polskiego kina.

Zanim założycie konto powinniście znać ofertę serwisu. W ShowMax na dzień dzisiejszy znajdziecie około 400 materiałów, które zostały podzielone na trzy kategorie: filmy, seriale i bajki dla dzieci. Wszystkie produkcje posiadają polskie napisy, lektora lub dubbing, a znaczna większość oferuje także zamiennie oryginalną ścieżkę dźwiękową. W porównaniu do Netflixa czy HBO GO, które stawiają mocno na własne produkcje, ShowMax nie ma aż tak bogatego, zagranicznego portfolio. Serwis podpisał umowę na wyłączność z rodzimym dystrybutorem Kino Świat, w związku z czym powinniśmy spodziewać się tu głównie lokalnych produkcji pokroju "Miasto 44", "Służby specjalne", "Pitbull" czy "Miłość na wybiegu". Co nie znaczy, że zagranicznych produkcji nie znajdziemy. 

Polecamy
ShowMax

ShowMax to serwis VOD umożliwiający oglądanie filmów i seriali na różnych urządzeniach. Aplikacja pozwala wyszukiwać materiały po tytule lub poprzez filtrowanie kategorii. Jednym z jej atutów jest możliwość pobierania filmów i oglądania ich później w trybie offline. 

Jeśli chodzi o filmy pełnometrażowe w ShowMax obejrzymy m.in. serię "Transformers", kolekcję "Tomb Raider", wszystkie części "Mission Impossible" i horroru "REC" czy filmy Woody'ego Allena. Nie brakuje tu nieśmiertelnych klasyków w rodzaju "Forresta Gumpa" czy "Indiany Jonesa" i produkcji, które zadebiutowały w kinach kilka lat temu (m.in. "Dyktator", "Sin City 2: Miasto Grzechów", "Atlas Chmur"), ale jest też i kilka nowszych pozycji (m.in. "Bogowie", "50 Twarzy Blacka", "Summer Camp" czy "Body/Ciało"). Dla dzieci przygotowano tu około 80 pozycji, wśród których znajdziemy filmy animowane znane ze srebrnego ekranu (kolekcja ze Shrekiem, "Jak wytresować smoka", "Zambezia") oraz wieloodcinkowe bajki ("Madeline", "Marta mówi", "Larva", "Angry Birds Toons").

Kolekcja seriali jest nieco uboższa. Brakuje na ten moment serii, które śledziłoby się z wypiekami na twarzy. Premierowo można w ShowMax oglądać odcinki nowego, polskiego serialu komediowego "Ucho Prezesa" ale oprócz tego oferta prezentuje się dość biednie. Z ciekawszych pozycji znajdziemy m.in. "Channel Zero", "Incorporated", "The Affair", "Extant" i "Limitless". Jest też kilka seriali znanych wszystkim z telewizji - m.in. "Dexter", "Dr House", "Siostra Jackie", "Californication", "Fargo", "Rodzina Borgiów". 

Jak założyć konto w ShowMax?

ShowMax - zakładanie konta

Zakładanie konta w ShowMax.

Żeby móc korzystać z serwisu ShowMax należy najpierw założyć konto. Proces jest możliwy jedynie przez przeglądarkę internetową. Po wejściu na stronę www.showmax.pl należy kliknąć w przycisk Wypróbuj za darmo przez 14 dni. Naszym oczom ukaże się okno rejestracji. Do wyboru mamy dwa sposoby. W pierwszym podajemy swój e-mail, wybieramy hasło, a następnie określamy kraj zamieszkania. W drugim rejestrujemy się za pomocą konta Facebook. W kolejnym kroku ShowMax poprosi nas o podanie metody płatności (szczegóły na temat płatności opiszemy w kolejnym akapicie). Ostatnim krokiem jest potwierdzenie danych. Od tego momentu możemy w pełni cieszyć się zawartością serwisu.

 Ile kosztuje ShowMax i jak można opłacać subskrypcję?

ShowMax - płatności

Prosta polityka cenowa.

Oferta cenowa ShowMaxa jest przejrzysta i jednocześnie przystępna. Za dostęp do serwisu zapłacimy miesięcznie 19,90 zł. W tej cenie możemy oglądać wszystkie filmy i seriale bez limitu w jakości HD (720p). Z usługi możemy zrezygnować w każdym momencie - usunięcie konta nastąpi z dniem zakończenia aktualnego cyklu rozliczeniowego. ShowMax oferuje także bezpłatny okres próbny - przez pierwsze 14 dni możemy oglądać filmy i seriale za darmo, a jeśli usługa nie przypadnie nam do gustu bez problemu anulujemy ją i nie zapłacimy ani grosza. Jednakże do założenia konta konieczne jest podanie danych do późniejszych płatności.

ShowMax - metody płatności

ShowMax oferuje różne metody płatności

A w jaki sposób zapłacimy za ShowMaxa? Najprostszym sposobem jest podanie danych karty kredytowej (Master Card, Visa), ale serwis umożliwia także płacenie PayPalem lub dopisanie subskrypcji do rachunku za abonament telefoniczny. Jeśli zdecydujecie się na ten ostatni sposób poniżej prezentujemy krótki poradnik jak należy aktywować taką metodę płatności.

ShowMax - płatność w rachunku telefonicznym

Subskrypcję ShowMax można dopisać do rachunku telefonicznego

Żeby wybrać taką metodę płatności należy zalogować się na swoje konto w serwisie ShowMax, kliknąć zakładkę Moje konto, a następnie pozycję Zarządzaj subskrypcją. W tym miejscu znajdziemy wszystkie możliwości dokonywania płatności. Jeśli chcemy dopisać usługę do rachunku abonamentowego u operatora sieci komórkowej wybieramy z listy Dodaj do rachunku. Na nowej stronie wpisujemy swój numer telefonu i klikamy przycisk Dalej. Na nasz telefon zostanie wysłany kod PIN, który należy wpisać na stronie zgodnie z instrukcją. Ostatnim krokiem jest zatwierdzenie wybranej metody poprzez kliknięcie w przycisk Zamawiam i płacę. Warto jednak dodać, że subskrypcja będzie aktywowana dopiero w momencie otrzymania płatności. ShowMax poinformuje o tym użytkownika osobną wiadomością e-mail.

 Jak oglądać filmy online w ShowMax i jak pobierać je do pamięci smartfona?

ShowMax - opisy filmów

Zanim przejdziemy do oglądania możemy zapoznać się z opisem filmu.

Po zalogowaniu się na stronę ShowMax zobaczymy pełną listę materiałów. Jeśli szukamy konkretnego filmu możemy wpisać jego tytuł w polu wyszukiwarki znajdującym się u góry po prawej stronie okna. Jeśli mamy ochotę na dany gatunek filmowy i chcemy przejrzeć dostępne propozycje możemy skorzystać z filtrów kategorii (np. zaznaczyć kino polskie lub tylko hollywodzkie komedie). Aplikacja mobilna ma dokładnie takie same możliwości. Po kliknięciu w dany film otworzy nam się jego krótki opis z najważniejszymi informacjami (czas trwania, reżyser, obsada, kategoria wiekowa). W tym miejscu znajdziemy także zwiastun filmu oraz przycisk Dodaj do mojej listy (warto skorzystać jeśli planujemy dany film obejrzeć później, a nie w tym momencie). Jeśli jesteśmy gotowi na seans klikamy przycisk Oglądaj.

ShowMax - okno filmu

Po uruchomieniu filmu uzyskujemy dostęp do kilku ustawień.

Wszystkie filmy i seriale w ShowMax przetłumaczone są na język polski, ale jeśli nie mamy ochoty słuchać lektora, lub chcemy wyłączyć napisy możemy wybrać interesujące nas ustawienia klikając w ikonkę trybiku. W tym miejscu uzyskamy dostęp do napisów danego materiału oraz ścieżki audio. Dwa kolejne ustawienia mogą okazać się pomocne, gdy korzystamy z ograniczonego połączenia internetowego (np. danych transmisyjnych w smartfonie). Po kliknięciu w Limit danych możemy określić maksymalną ilość pobranych danych w ciągu godziny (0,3 GB/h, 0,7 GB/h, 2 GB/h) oraz ustawić jakość filmu. Docelowo wszystkie filmy uruchamiają się w rozdzielczości HD (720p), ale jeśli oglądamy film na smartfonie i chcemy ograniczyć użycie danych możemy wybrać niższą rozdzielczość (minimum 360p). 

Warto dodać, że ShowMax zapamiętuje oglądane przez nas treści. Dzięki temu nie tylko uzyskujemy dostęp do rekomendacji na podstawie naszych upodobań, ale przede wszystkim możemy rozpocząć oglądanie filmu na jednym urządzeniu (np. komputerze), a następnie kontynuować na innym (np. smartfonie) dokładnie od momentu, w którym zatrzymaliśmy materiał.

ShowMax - jak pobierać filmy?

Chcesz oglądać filmy w trybie offline? Aplikacja ShowMax daje taką możliwość!

Podobnie do Netflixa, ShowMax oferuje użytkownikom mobilnej aplikacji jeszcze jedną, bardzo ważną funkcję - oglądania filmów w trybie offline. W aplikacji obok przycisku Oglądaj widnieje opcja Pobierz. Klikając w nią pojawi się okno wyboru jakości materiału wraz z szacowanym rozmiarem pliku. Gdy określimy ten parametr rozpocznie się proces pobierania filmu. Oczywiście w tym momencie musimy mieć dostęp do internetu. Żeby obejrzeć pobrany materiał w trybie offline wystarczy włączyć aplikację. Automatycznie przeniesie nas ona do zakładki Pobrane, gdzie zobaczymy listę wszystkich zapisanych w pamięci materiałów.

Materiał jest dostępny na naszym urządzeniu przez okres do 30 dni od dnia, w którym został on pobrany. Jeśli rozpoczniemy oglądanie, mamy 48 godzin na to, by obejrzeć całość. Po tym okresie film zniknie z pamięci naszego smartfona. Pobraną treść możemy w tym okresie dowolnie odtwarzać, ale musimy pamiętać, że istnieją limity pobrań tego samego filmu lub serialu. Wartości te różnią się w zależności od producenta materiału. Aktualnie pobieranie materiałów jest możliwe na kompatybilnych urządzeniach z systemem iOS oraz tych telefonach i tabletach z systemem Android, które obsługują DRM Widevine Classic.

Jak udostępnić konto ShowMax rodzinie i jak założyć blokadę rodzicielską?

ShowMax - podłączanie urządzeń

ShowMax pozwala na podpięcie aż 20 urządzeń do profilu w ciągu roku.

Opłacając abonament w ShowMax możemy zalogować się na 5 urządzeniach spełniających wymagania aplikacji (o tym w akapicie poniżej). Przykładowo może to być telewizor, komputer i 3 smartfony członków rodziny. Równocześnie możemy oglądać filmy na dwóch zarejestrowanych urządzeniach. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zmienić urządzenia, jednak musimy pamiętać, że taka operacja jest możliwa tylko 20 razy w ciągu roku. Jeśli planujemy korzystać z jednego konta przez kilku członków rodziny warto założyć każdemu osobny profil (maksymalnie 11 profili), żeby uzyskać dostęp do indywidualnych rekomendacji czy własnej listy zapisanych filmów. 

ShowMax - dodawanie nowego profilu

Konta dla dorosłych warto powiązać z kodem PIN, by dzieci nie miały dostępu do nieadekwatnych dla ich wieku treści.

Profile mają też ustawiony poziom kontroli rodzicielskiej, dzięki któremu można filtrować materiały powyżej limitu wiekowego oraz opcjonalny kod PIN, aby zarządzać dostępem. Użytkownicy mogą przełączać się pomiędzy profilami, korzystając z menu konta w przeglądarce lub bocznego menu w aplikacjach mobilnych. Aby dodać nowy profil należy wejść w zakładkę Zarządzaj profilami dostępną po kliknięciu w avatar użytkownika. Po wskazaniu w przycisk Dodaj profil możemy dodać nazwę użytkownika, ustawić opcjonalny kod PIN, wybrać poziom kontroli rodzicielskiej oraz preferowany język ścieżki dźwiękowej i napisów.

Jakie urządzenia są kompatybilne z ShowMax?

ShowMax uruchomimy na komputerach z systemem Windows (XP lub nowszym) na następujących przeglądarkach internetowych:

 • Firefox (Wersja 22 oraz wyższe)
 • Chrome (Wersja 28 oraz wyższe)
 • Internet Explorer (Wersja 10 oraz wyższe. Wersja 11 jest wspierana wyłącznie w trybie Desktop
 • Microsoft Edge (Wersja 25 z EdgeHTML 13)

Aplikacja zadziała także na komputerach z systemem Mac OS (od 10.5.8) i przeglądarkach:

 • Safari (Wersja 6.1 oraz wyższe)
 • Firefox (Wersja 22 oraz wyższe)
 • Chrome (Wersja 28 oraz wyższe)

Filmy z serwisu ShowMax obejrzymy także na komputerze z systemem Linux i przeglądarce Chrome. Usługa jest kompatybilna również z niektórymi smart TV:

 • Telewizory Samsung Smart TV (2012 i nowsze)
 • Telewizory Samsung Tizen Smart TV (2015 i nowsze)
 • Telewizory LG NetCast Smart TV (2012 do 2014)
 • Telewizory LG WebOS Smart TV (2014 i nowsze)
 • Telewizory Apple TV czwartej generacji

Jeśli chodzi o urządzenia mobilne ShowMax jest dostępny na smartfonach i tabletach działających pod kontrolą:

 • Androida od wersji 4.1.0
 • iOS od wersji 8.4

Podsumowanie

Korzystanie z serisów VOD jest wygodnym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które lubią mieć nielimitowany dostęp do filmów i seriali o każdej porze i każdego urządzenia. ShowMax nie ma tak bogatej oferty materiałów jak Netflix, ale jest od niego tańszy i pozwala oglądać treści multimedialne w trybie offline. Możliwość założenia kilku profili i równoczesnego oglądania filmów na dwóch urządzeniach przypadnie do gustu rodzinom, a płatność rozliczana w rachunku telefonicznym spodoba się osobom nie posiadającym kart kredytowych. Przez 14 dni możecie testować usługę i sprawdzić na własnej skórze, czy zawartość oraz jakość działania serwisu będzie Wam odpowiadać.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.