partner serwisu

Minecraft - tryb wieloosobowy

Minecraft - tryb wieloosobowy
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
21 czerwca 2015, 21:23
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
crafting, jak grać w minecraft, jak uruchomić multiplayer, jak uruchomić tryb wieloosobowy, microsoft, minecraft, mojang, zbieranie surowców

Tryb wieloosobowy dostępny w grze Minecraft jest bardzo popularny wśród użytkowników komputerów, konsol oraz urządzeń mobilnych. Pozwala na nieskrępowane tworzenie światów we współpracy z graczami z całego świata. W tym poradniku pokażemy, jak uruchomić taki sposób rozgrywki za pomocą domowych sieci LAN oraz internetu.

Minecraft - poradnik

Minecraft - tryb wieloosobowy przez sieć lokalną (domową) LAN

Gra Minecraft pozwala na uruchomienie jej w trybie wieloosobowym, w którym kilka lub kilkanaście osób gra w jednym Świecie. Pierwszy ze sposobów na taką rozgrywkę to gra sieciowa stworzona za pośrednictwem sieci lokalnej. Żeby ustanowić połączenie w grze między różnymi komputerami domowymi należy na jednym z nich uruchomić grę w trybie jednoosobowym, stworzyć nowy lub wykorzystać istniejący Świat i rozpocząć rozgrywkę.

Po zalogowaniu się w grze należy wyjść do menu głównego wciskając klawisz Esc, wybrać pozycję Udostępnij przez LAN i wrócić do gry. Na drugim i każdym następnym komputerze konieczne będzie uruchomienie gry Minecraft w trybie wieloosobowym. W nowootwartym oknie wyświetli się komunikat o wyszukiwaniu lokalnych serwerów gier. Po odnalezieniu udostępnionego na pierwszym komputerze Świata będzie można do niego dołączyć klikając przycisk Dołącz.

W razie problemów z odnajdowaniem lokalnych serwerów gier należy sprawdzić czy oprogramowanie zabezpieczające takie jak zapory (Firewall) nie blokują grze dostępu do sieci.

Tryb wieloosobowy przez internet

Drugim sposobem na rozgrywkę wieloosobową w Minecrafcie jest gra przez internet. W tym celu należy także wybrać pozycję Tryb wieloosobowy, ale w przeciwieństwie do grania przez sieć lokalną trzeba ręcznie wpisać adres serwera. W internecie znajdują się dziesiątki stron, na których można znaleźć spis aktywnych polskich i zagranicznych serwerów wraz z ich opisami oraz ocenami graczy. Kiedy już wybierzemy interesujący nas serwer, wystarczy kliknąć w menu trybu wieloosobowego Minecrafta przycisk Dodaj serwer, wpisać jego nazwę (może być dowolna) oraz adres, wrócić do poprzedniego menu klikając przycisk Gotowe i następnie wybrać dodany przez nas serwer oraz kliknąć Dołącz.

Tryb wieloosobowy rządzi się tymi samymi prawami, które obowiązują w pojedynczym wariancie gry, jednak na każdym z serwerów mogą obowiązywać wprowadzone przez jego twórców zasady, których należy przestrzegać. Wszystkie niezbędne informacje zazwyczaj wyświetlane są w punkcie odrodzenia postaci.

lucus12tosia15.kot
2016.06.22, 12:37
pater
2016.08.10, 13:14
aaa
Edytowane przez autora (2016.08.10, 13:15)
2016.09.07, 13:25
Udostępnianie przez LAN działa świetnie, dzięki :) Można też użyć tej metody do uruchomienia dwóch kopii gry na jednym komputerze i grać w dwóch na jednym PC w trybie splitscreen. Uwielbiam takie granie i cieszy mnie, że mogę z bratem pocisnąć - jeden gra na klawiaturze, drugi na padzie :) Gdyby ktoś nie wiedział, jak to zrobić, to trzeba zainstalować moda Joypad Mod i tu jest dokładnie to opisane krok po kroku: http://www.download.net.pl/jak-grac-w-mine...puterze/n/8969/