partner serwisu

Minecraft - gdzie i jak kupić? A może wersja demonstracyjna?

Minecraft - gdzie i jak kupić? A może wersja demonstracyjna?
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
21 czerwca 2015, 21:23
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
crafting, jak grać w minecraft, jak uruchomić multiplayer, jak uruchomić tryb wieloosobowy, microsoft, minecraft, mojang, zbieranie surowców

Osoby pragnące rozpocząć przygodę w wirtualnym świecie Minecraft często nie wiedzą, gdzie i jak kupić grę oraz jak uruchomić jej wersję demonstracyjną. W tym poradniku postaramy się wskazać najlepsze sposoby na zakup Minecrafta oraz pokażemy jak przez 5 dni liczonych w grze korzystać z niej całkowicie za darmo.

Minecraft - poradnik

Minecraft - gdzie i jak kupić? A może wersja demonstracyjna?

PobierzMinecraftŻeby rozpocząć przygodę z grą Minecraft należy ja kupić. W przypadku wątpliwości przed wydaniem w ciemno ponad 80 zł, dostępna jest wersja demonstracyjna, która pozwala dokładnie sprawdzić czy produkcja nam się podoba i czy komputer poradzi sobie z jej obsługą. W celu przetestowania Minecrafta należy pobrać plik wykonywalny i po jego uruchomieniu kliknąć przycisk Play Demo. Tak uruchomiona aplikacja pozwoli na spędzenie w grze około 5 dni.

Przed uruchomieniem gry dobrze jest zajrzeć do jej opcji. Zmieniając niektóre ustawienia można lepiej dostosować ją do swoich potrzeb. Jedna z pierwszych rzeczy, którą dobrze jest zrobić, to zmiana języka. Gra domyślnie uruchamiana jest z interfejsem w języku angielskim, co nie każdemu może się spodobać. W tym celu należy kliknąć przycisk Options, potem Language w nowootwartym oknie, a następnie wybrać z listy interesujący nas język i zakończyć wciskając przycisk Gotowe.

Po tej zmianie łatwiej będzie poruszać się po menu Ustawień. Oprócz zmiany języka interfejsu, gra pozwala na dostosowanie takich elementów jak muzyka i dźwięk, ustawienia graficzne, sterowanie, ustawienia czatu wyświetlanego w grze czy transmisji obrazu do usługi Twitch. Skonfigurowana aplikacja jest gotowa do uruchomienia, ale o samej rozgrywce napiszemy za chwilę.

Konta, konta, konta

Uzyskanie dostępu do pełnej wersji gry oraz wszystkich dostępnych w niej funkcji wymaga zakupienia Minecrafta. W posiadanie bohatera naszego artykułu można wejść na kilka sposobów. My polecamy kupienie gry Minecraft bezpośrednio u twórców. Daje to 100% pewności, że produkt będzie legalny, a otrzymany przez nas kod rejestracyjny nie łamie w żaden sposób licencji. Na portalach aukcyjnych i forach internetowych można kupić tańsze klucze produktu pozwalające na aktywację gry lub nawet całe konta. Różnica w cenie potrafi być znaczna, jednak należy pamiętać, że w przypadku takiego zakupu nie wiemy jakie pochodzenie ma klucz i nie mamy pewności, że w przyszłości nie zostanie zablokowany, dlatego też sugerujemy dokonanie zakupu bezpośrednio u twórców gry.

W przypadku, kiedy niższa cena przeważy nad miejscem zakupu, należy pamiętać o jednej rzeczy. Kupując Minecraft na portalu aukcyjnym lub forum należy wybierać jedynie te propozycje, które oferują grę w postaci prezentu (Gift). Zakup konta z wiąże się z kilkoma niebezpieczeństwami i niedogodnościami. Po pierwsze nie mamy gwarancji, że jest ono aktywne, po drugie istnieje ryzyko, że sprzedawca okaże się nieuczciwy i sprzeda jedno konto wielu użytkownikom, co może prowadzić do różnych problemów. Po trzecie, możliwości ponownego skonfigurowania konta są ograniczone i nie w każdym przypadku będziemy mogli zmienić na przykład jego nazwę. Dlatego lepszym rozwiązaniem jest wcześniej wspomniany prezent, który pozwoli na stworzenie całkowicie nowego profilu.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.