partner serwisu
Jak zrobić kopię zapasową Androida? Backup bez rootowania krok po kroku
Autor:
Marek Kowalski
Data publikacji:
26 marca 2015, 21:21
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
android, backup, bezpieczeństwo danych, cloud computing, dropbox, google, kopia zapasowa, onedrive, smartfon, tablet

Podsumowanie

W przypadku niektórych urządzeń pracujących pod kontrolą systemu Android można natknąć się na jeszcze inne rozwiązania ułatwiające wykonanie kopii zapasowej danych z używanego urządzenia mobilnego. Na przykład w niektórych modelach urządzeń są preinstalowane aplikacje ułatwiające wykonanie kopii. Jak to w Androidowym świecie - nie ma jednego spójnego rozwiązania, jest za to mnóstwo zupełnie różnych narzędzi. Mamy jednak nadzieję, że te przedstawione przez nas sposoby wykonania kopii zapasowej danych ze smartfonu z Androidem okażą się użyteczne.

Jeszcze raz podkreślamy, wszystkie przedstawione przez nas sposoby nie wymagają "rootowania" smartfonu i tym samym nie narażają użytkownika na utratę gwarancji.

Drodzy Czytelnicy, jeżeli korzystacie na swoich smartfonach z innych, nie przedstawionych w naszym poradniku aplikacji i jesteście z nich zadowoleni, gdyż spełniają one swoje zadanie, dajcie o tym znać w komentarzach. Mamy jedynie prośbę, by programy spełniały założone przez nas kryterium: backup bez rootowania Androida.

Ponadto oprócz nazwy programu podajcie też model posiadanego smartfona oraz wersję systemu Android. Dla wszystkich pozostałych użytkowników będzie to cenna wskazówka, gdyż z oczywistych względów przetestowanie wszystkich możliwych konfiguracji i modeli jest niemożliwe, a wiadomo, że nie wszystkie programy w równym stopniu działają poprawnie na różnych modelach smartfonów i w różnych wersjach systemu Android. Cel jest jeden - żadnych straconych danych! Mamy nadzieję, że nasz poradnik choć trochę przybliży jego osiągnięcie każdemu posiadaczowi urządzenia mobilnego z systemem Android.

cynka2
2015.06.25, 08:12
Dziękuję za artykuł :) O tym programie dowiedziałam się z krótkiego poradnika na innej stronie, lecz był on za mało szczegółowy i nie udawało mi się wgrać kopii zapasowej na nowy telefon. Teraz wszystko się udało i mogę grać w ulubioną grę na nowym telefonie z wgranym save'm :) Dziękuję! :):):)
hakus2
2016.06.26, 13:35
Niestety wszystko 'gra' do momentu rozpoczęcia tworzenia kopi. Otrzymuję komunikat o istniejącym haśle zabezpieczającym kopie zapasową i prośbę o jego wyłączenie. Po zakończeniu tego procesu cała 'zabawa' zaczyna się od początku. I tak z backupu jedna wielka klapa. Szkoda.