partner serwisu

Jak zaktualizować Androida i jak zainstalować CyanogenMod - poradnik krok po kroku

Jak zaktualizować Androida i jak zainstalować CyanogenMod - poradnik krok po kroku
Autor:
Tomasz Kurzak, Krzysztof Pojawa
Data publikacji:
16 lutego 2015, 01:25
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
aktualizacja, aktualizacja androida, aktualizacja smartfona, aktualizacja tabletu, android, android 5.0 lollipop, android aktualizacja, cyanogenmod, cyanogenmod installer, google, instalacja cyanogenmod, jak zainstalować cyanogenmod, jak zaktualizować androida, poradnik, smartfon, tablet

Aktualizacja Androida to jeden z tych tematów, o których posiadacze urządzeń z systemem Google często woleliby nie rozmawiać. Wielość dostępnych na rynku modeli, z których większość ma zainstalowane różniące się mniej albo bardziej wersje systemu powoduje, że wielu użytkowników tego sprzętu nie może liczyć na szybką aktualizację Androida do najnowszej wersji. Wciąż jest też duża grupa mniej zaawansowanych użytkowników, którzy nawet nie wiedzą, że mogą zaktualizować system w swoim smartfonie bądź tablecie, przez co pozbawieni są dostępu do wielu funkcjonalności, które pojawiły się w nowszych wersjach Androida. Dlatego, jeśli tylko jest to możliwe, warto korzystać z najnowszych dostępnych odmian systemu. Z naszego poradnika dowiecie się, jak możecie to zrobić - jak zaktualizować Androida do najnowszej dostępnej oficjalnie wersji, a także jak zainstalować CyanogenMod, czyli niezależną od Google dystrybucję systemu.

Aktualizacja podstawowa - automatyczna

Podstawowym sposobem na przeprowadzenie aktualizacji Androida w naszym urządzeniu mobilnym jest skorzystanie z systemowej funkcji aktualizacji, dostępnej z poziomu menu ustawienia > informacje o urządzeniu >aktualizacje systemowe. Pamiętajmy jednak, że różni producenci wykorzystują różne tłumaczenia Androida, więc również powyższe pozycje menu mogą nosić nieco inne nazwy.

Jak zaktualizować Androida  Jak zaktualizować Androida

Po wyborze opcji aktualizacje systemowe dowiemy się, kiedy ostatni raz sprawdzana była dostepność aktualizacji. Możemy także włączyć automatyczne sprawdzanie dostepności aktualizacji oraz pobieranie nowych paczek oprogramowania wyłącznie przez sieć WiFi, bez korzystania z danych komórkowych.

Najważniejszym jednak jest sprawdzenie dostępności aktualizacji. Klikamy sprawdź teraz i czekamy kilka sekund, aż nasze urządzenie sprawdzi, czy jest dla niego dostępna nowsza wersja systemu.

Jak zaktualizować Androida

Informacją, którą zobaczycie najczęściej jest ta o braku aktualizacji.

Od czasu do czasu może jednak okazać się, że aktualizacja dla Waszego urządzenia jest dostępna. Nie zawsze będzie to jednak najnowsza udostępniona przez Google wersja systemu - na Androida 5.0 Lollipop większość użytkowników musi jeszcze sporo poczekać, a i tak nie ma pewności, że to oczekiwanie zostanie nagrodzone upragnioną najnowszą odmianą zielonego robocika - a jedynie dodatki (zazwyczaj optymalizacyjne) przygotowane przez producenta sprzętu. Nawet jeśli tak właśnie się stanie, to niezależnie od tego, że nasze oczekiwania zostały nieco zawiedzione, pobieramy aktualizację i tak. Po pierwsze zawsze warto korzystać z najnowszej wersji systemu operacyjnego, a po drugie - skoro chwilę wcześniej włączyliśmy automatyczne aktualizowanie smartfona i jesteśmy połączeni z siecią WiFi, to nawet gdybyśmy nie życzyli sobie pobierać aktualizacji, to i tak zostałaby ona zainstalowana. Czekamy więc, aż nowa wersja oprogramowania zostanie pobrana, po czym otrzymujemy informację, co dokładnie zostanie zaktualizowane.

W kolejnym kroku klikamy instaluj, a po kolejnym ostrzeżeniu, zapowiadającym restart urządzenia - naciskamy ok.

Teraz pozostaje nam tylko podziwiać przez kilkanaście do kilkudziesięciu sekund zielonego robocika z otwartym brzuszkiem, co oznacza instalowanie aktualizacji. Następnie urządzenie zostanie uruchomione - tu drobna uwaga: pierwsze uruchomienie po instalacji nowej wersji systemu zazwyczaj trwa dłużej niż standardowo, zachowajcie więc spokój, nawet jeśli czas trwania tego procesu wyda Wam się niepokojąco długi - i przeprowadzone zostaną optymalizacje aplikacji, co potrwa kolejne kilkadziesiąt sekund. Po ich zakończeniu proces instalacji nowej wersji Androida będzie można uznać za uwieńczony sukcesem.

Proste? Owszem. Warto jednak zwrócić uwagę przede wszystkim mniej doświadczonym użytkownikom na kilka istotnych kwestii. 

  • Sam fakt, że Google przygotowało nową wersję Androida nie oznacza, że jest ona dostępna dla Waszego urządzenia. Za to odpowiadają już poszczególni producenci, którzy - jak pokazuje doświadczenie - często nie zapewniają dostępu do najnowszych wersji systemu dla wszystkich swoich modeli smartfonów i tabletów.
  • Również to, że urządzenie wykryje aktualizację nie musi być jednoznaczne z faktem, że po jej instalacji będziecie mogli cieszyć się najnowszą wersją Androida. Wiele aktualizacji to przygotowane przez producenta urządzenia poprawki mające na celu optymalizację jego działania, ale nie przynoszące nowego Androida na Wasz sprzęt.
  • Pamiętajcie, żeby przed rozpoczęciem aktualizowania naładować akumulator w urządzeniu. Jeśli rozładuje się on w trakcie instalacji, w najgorszym wypadku może to spowodować, że zamiast smartfona lub tabletu będziecie mieć nowoczesny, kilkucalowy przycisk do papieru.
  • Jeśli Wasze urządzenie nie otrzymuje aktualizacji od producenta, a zależy Wam na zainstalowaniu na nim nowszej wersji Androida, to zanim przejdziecie do poradnika zaawansowanych aktualizacji ręcznych, poproście kogoś bardziej doświadczonego o asystę. Nawet drobny błąd popełniony na etapie ręcznej instalacji nowego systemu może spowodować taki sam efekt, jak przedstawiliśmy w poprzednim punkcie.

Co jednak zrobić w przypadku, kiedy nasze urządzenie nie może liczyć na oficjalną aktualizację do najnowszej (lub po prostu nowszej, niż obecnie zainstalowana) wersji Androida? Warto w takim przypadku pomyśleć o instalacji jednej z nieoficjalnych dystrybucji systemu. Co dokładnie mamy na myśli i jak zaktualizować Androida bez oczekiwania na to, że producent naszego smartfona udostępni nam tę możliwość oficjalnie? O tym przeczytanie na kolejnej stronie.

2015.02.16, 09:48
Niewiele pomaga ten poradnik posiadaczom Sony lub LG.
2015.02.16, 13:05
zbiszu @ 2015.02.16 09:48
Niewiele pomaga ten poradnik posiadaczom Sony lub LG.

Niebawem zajmiemy się też portami CyanogenModa dla urządzeń niewspieranych oficjalnie. Więc i użytkownicy Sony i LG będą usatysfakcjonowani ;)
2015.02.16, 15:33
How to brick your smartphone step baj step ;)
2015.02.16, 23:07
xolox @ 2015.02.16 15:33
How to brick your smartphone step baj step ;)

Ten poradnik też możemy przygotować :D
2015.02.17, 00:07
Witam,
mam pytanie.
Co zrobić jeżeli nie posiadam żadnego urządzenia z androidem, a chciałbym sobie poinstalować w/w rzeczy? Istnieje jakiś emulator, który by mi emulował tablet lub smartfona?
I od razu odpowiem - nie zamierzam kupić smartfona lub tabletu, niepotrzebne mi to. Chcę się tylko nauczyć psuć i naprawiać androida.
2015.02.17, 00:51
Solmyrek @ 2015.02.17 00:07
Witam,
mam pytanie.
Co zrobić jeżeli nie posiadam żadnego urządzenia z androidem, a chciałbym sobie poinstalować w/w rzeczy? Istnieje jakiś emulator, który by mi emulował tablet lub smartfona?
I od razu odpowiem - nie zamierzam kupić smartfona lub tabletu, niepotrzebne mi to. Chcę się tylko nauczyć psuć i naprawiać androida.

Na to rozwiązań jest kilka. Pierwszym z nich jest zainstalowanie Androida (nie emulatora) na komputerze. Najlepiej do tego celu wykorzystać starszy, rzadziej już używany (albo już w ogóle nieużywany) sprzęt. Cały proces instalacji opisaliśmy tutaj: http://softonet.pl/publikacje/poradniki/An...sze.wrazenia,76
Innym rozwiązaniem jest instalacja Android SDK, czyli pełnego, oficjalnego środowiska deweloperskiego Androida, w którego skład wchodzi między innymi właśnie - mówiąc najprościej - emulator. Tutaj zaletą jest m. in. możliwość wyboru różnych wersji systemu, który chcesz uruchomić. Link do Android SDK: http://softonet.pl/Android.SDK.Tools,Srodo...IDE,113227.html
Tego rozwiązania jeszcze nie opisywaliśmy, ale bardzo możliwe, że w najbliższym czasie przygotujemy krótki poradnik dotyczący właśnie emulacji Androida na komputerze.

Tylko drobna uwaga - przy wykorzystaniu pierwszej metody instalacja CyanogenModa nie będzie możliwa. W drugim - prawdę mówiąc, nie próbowaliśmy tego robić ;) Teoretycznie jest szansa, że przy odpowiedniej gimnastyce mogłoby to zadziałać. Jak będzie w praktyce - jako, że zagadnienie jest interesujące, spróbujemy to zrobić i zobaczymy, jak wyjdzie ;)
Edytowane przez autora (2015.02.17, 00:55)
decor
2015.02.17, 08:36
Witam
Mam tablet Motorola Xoom, od dawna nie ma dla niego aktualizacji... Czy po zaktualizowaniu zgodnie z poradnikiem 'nowy' Android będzie w języku polskim?
2015.02.17, 08:46
A czy po aktualizacji do CM da się przywrócić oficjalnego Androida?
markopoli
2015.02.17, 09:37
Krzysztof Pikowy @ 2015.02.16 13:05
zbiszu @ 2015.02.16 09:48
Niewiele pomaga ten poradnik posiadaczom Sony lub LG.

Niebawem zajmiemy się też portami CyanogenModa dla urządzeń niewspieranych oficjalnie. Więc i użytkownicy Sony i LG będą usatysfakcjonowani ;)


Mam, może banalne pytanie, ale szczerze mnie interesujące. Jestem Posiadaczem LG 4X HD i czy z tym poradnikiem pozytywnie przejdę etap instalacji nowszego androida, bo jak wiadomo LG nie wspiera już tego modelu. Jeżeli nie, to kiedy ukaże się poradnik pomagający takim użytkownikom jak ja, bo nie ukrywam, że chętnie zmieniłbym oprogramowanie. Zaznaczam, że jestem laikiem.
grzecie
2015.02.17, 10:32
A co z użytkownikami sprzętu Overmax?????
2015.02.17, 10:45
decor @ 2015.02.17 08:36
Witam
Mam tablet Motorola Xoom, od dawna nie ma dla niego aktualizacji... Czy po zaktualizowaniu zgodnie z poradnikiem 'nowy' Android będzie w języku polskim?

Tak, większość tak zwanych Custom ROM-ów jest dostarczana z językiem polskim.

@markopoli
Niestety Instalator CyanogenMod nie jest kompatybilny z Twoim urządzeniem. Ciężko nam powiedzieć w tej chwili kiedy dokładnie pokaże się poradnik opisujący bardziej uniwersalne metody instalacji alternatywnych wersji Androida.

@espeto
Tak, po instalacji CyanogenMod lub innych wersji Androida można telefon przywrócić do stanu fabrycznego.

@decor
Niestety Instalator CyanogenMod nie współpracuje także z Twoim urządzeniem.
2015.02.17, 10:57
grzecie @ 2015.02.17 10:32
A co z użytkownikami sprzętu Overmax?????

Z takimi urządzeniami jest spory problem. Nie są zbyt popularne (w skali światowej), co sprawia, że zespoły programistów nie poświęcają im czasu. Trzeba pamiętać o tym, że przed wydaniem stabilnej wersji alternatywnej dla Google wersji Androida trzeba ją przetestować na urządzeniu, a posiadanie każdego sprzedawanego tabletu czy smartfona nawet przez takie firmy jak Cyanogen jest po prostu niemożliwe. Głównie z tego powodu niszowe urządzenia (nawet niektóre modele czołowych producentów) nie otrzymują przeznaczonych specjalnie dla nich Custom ROM-ów.

Oczywiście nie znaczy to, że w urządzeniach takich jak Overmax nie da się zmienić wersji systemu. W internecie są dostępne nieoficjalne wersje, niestety trzeba pamiętać o tym, że mogą być bardzo niestabilne.
Edytowane przez autora (2015.02.17, 10:59)
Eczige
2015.02.17, 11:02
Krzysztof Pikowy @ 2015.02.16 13:05
zbiszu @ 2015.02.16 09:48
Niewiele pomaga ten poradnik posiadaczom Sony lub LG.

Niebawem zajmiemy się też portami CyanogenModa dla urządzeń niewspieranych oficjalnie. Więc i użytkownicy Sony i LG będą usatysfakcjonowani ;)


A 'niebawem' to mniej więcej kiedy? Też jestem zainteresowany tematem, posiadam bowiem HTC 601 Zara, też niewspierany oficjalnie. Jest zrootowany ale nigdzie nie mogę znaleźć roma na niego więc CM byłby idealnym rozwiązaniem :) Pozdrawiam.
2015.02.17, 11:19
Eczige @ 2015.02.17 11:02
Krzysztof Pikowy @ 2015.02.16 13:05
(...)

Niebawem zajmiemy się też portami CyanogenModa dla urządzeń niewspieranych oficjalnie. Więc i użytkownicy Sony i LG będą usatysfakcjonowani ;)


A 'niebawem' to mniej więcej kiedy? Też jestem zainteresowany tematem, posiadam bowiem HTC 601 Zara, też niewspierany oficjalnie. Jest zrootowany ale nigdzie nie mogę znaleźć roma na niego więc CM byłby idealnym rozwiązaniem :) Pozdrawiam.


Z Twoim smartfonem też może być problem ;) niestety nie ma dla niego oficjalnej wersji CyanogenMod. Jest za to nieoficjalna, ale w tej chwili znajduje się w fazie testowej alfa i nie zaleca się jej stosowania na co dzień.
jan527
2015.02.17, 11:30
A co ze wsparciem urządzeń myPhone ???? np. Luna ?? , Cube ??
Eczige
2015.02.17, 11:30
roomunho @ 2015.02.17 11:19
Eczige @ 2015.02.17 11:02
(...)


A 'niebawem' to mniej więcej kiedy? Też jestem zainteresowany tematem, posiadam bowiem HTC 601 Zara, też niewspierany oficjalnie. Jest zrootowany ale nigdzie nie mogę znaleźć roma na niego więc CM byłby idealnym rozwiązaniem :) Pozdrawiam.


Z Twoim smartfonem też może być problem ;) niestety nie ma dla niego oficjalnej wersji CyanogenMod. Jest za to nieoficjalna, ale w tej chwili znajduje się w fazie testowej alfa i nie zaleca się jej stosowania na co dzień.


Ok. Najlepsze jest to, że w zeszłym roku część operatorów dostała aktualizację do KitKat-a (CAN, USA, jeden operator z ES i Azja), reszta musiała obejść się smakiem. No cóż, zostanę najwyżej przy 4.2.2 :)
2015.02.17, 12:07
Eczige @ 2015.02.17 11:30
roomunho @ 2015.02.17 11:19
(...)


Z Twoim smartfonem też może być problem ;) niestety nie ma dla niego oficjalnej wersji CyanogenMod. Jest za to nieoficjalna, ale w tej chwili znajduje się w fazie testowej alfa i nie zaleca się jej stosowania na co dzień.


Ok. Najlepsze jest to, że w zeszłym roku część operatorów dostała aktualizację do KitKat-a (CAN, USA, jeden operator z ES i Azja), reszta musiała obejść się smakiem. No cóż, zostanę najwyżej przy 4.2.2 :)


Na szybko przyjrzałem się sprawie i możliwe, że nie jesteś w beznadziejnej sytuacji ;) Znalazłem jak się wydaje stabilną wersję Androida 4.4.2 dla Twojego urządzenia. ROM nazywa się InsertCoin. Możesz o nim poczytać i zastanowić się czy zdecydujesz się na przesiadkę
Eczige
2015.02.17, 12:29
roomunho @ 2015.02.17 12:07
Eczige @ 2015.02.17 11:30
(...)


Ok. Najlepsze jest to, że w zeszłym roku część operatorów dostała aktualizację do KitKat-a (CAN, USA, jeden operator z ES i Azja), reszta musiała obejść się smakiem. No cóż, zostanę najwyżej przy 4.2.2 :)


Na szybko przyjrzałem się sprawie i możliwe, że nie jesteś w beznadziejnej sytuacji ;) Znalazłem jak się wydaje stabilną wersję Androida 4.4.2 dla Twojego urządzenia. ROM nazywa się InsertCoin. Możesz o nim poczytać i zastanowić się czy zdecydujesz się na przesiadkę


Dziękuję za sugestię, zobaczę co to ten Insertoin. Może będzie warto? ;)
thor
2015.02.17, 13:27
Dobry artykuł , na czasie, dobrze by było jakbyście zajęli się też portami CyanogenModa dla urządzeń niewspieranych oficjalnie, jak modelu Prestigio DUO ;
Pozdrawiam.
Edytowane przez autora (2015.02.17, 13:30)
rafal.zorawski
2015.02.17, 13:30
LG F70? Wiadomo czy coś grubszego sie w najbliższym czasie szykuje?
2015.02.17, 16:47
Odpowiadając na najważniejsze z pytan, na które jeszcze nie padla odpowiedz, czyli 'co to znaczy niebawem' - mysle, ze dwa tygodnie są rozsądny terminem.
W tym czasie postaramy się przygotować pierwszy tekst dotyczący niewspieranych oficjalnie urządzeń. Jednocześnie musimy zastrzec, ze zajmiemy się tylko najpopularniejszymi w Polsce smartfonami, czyli kilkoma wysokomarkowymi i kilkoma najczęściej spotykanymi polskimi (i nie tylko) chińczykami.
Mam nadzieje, ze dla każdego uda się przygotować odpowiednie rozwiązanie pozwalające na aktualizacje Androida do wyższej wersji :)
A InsertCoinem może uda się zająć nawet wczesniej :)
madzik k
2015.02.17, 17:04
A co ze starszym sprzętem? Mam tableta Samsunga GT-P1000 z wersją 2.6.35.7. Da się posadzić tu coś nowszego?
2015.02.17, 17:46
madzik k @ 2015.02.17 17:04
A co ze starszym sprzętem? Mam tableta Samsunga GT-P1000 z wersją 2.6.35.7. Da się posadzić tu coś nowszego?


W internecie można znaleźć nawet eksperymentalne wersje Androida oparte na Lollipopie, ale jak znam życie są bardzo niestabilne i sporo rzeczy może w nich nie działać. Jest też sporo portów innych najpopularniejszych dystrybucji Androida 4.4.2/4.4.4 dla tego tabletu
Edytowane przez autora (2015.02.17, 17:47)
vanderort
2015.02.18, 08:45
roomunho @ 2015.02.17 17:46
madzik k @ 2015.02.17 17:04
A co ze starszym sprzętem? Mam tableta Samsunga GT-P1000 z wersją 2.6.35.7. Da się posadzić tu coś nowszego?


W internecie można znaleźć nawet eksperymentalne wersje Androida oparte na Lollipopie, ale jak znam życie są bardzo niestabilne i sporo rzeczy może w nich nie działać. Jest też sporo portów innych najpopularniejszych dystrybucji Androida 4.4.2/4.4.4 dla tego tabletu


Akurat mam samsunga tab p1000 i mam najnowszy CM w wersji 4.4.4 z dnia 09.02.2015 i ja żadnych niestabilności tam nie dostrzegam, wszystko ładnie działa.Ważne jest tylko by odpowiednio wgrać tego CM bo w androidzie w wersji 2.x jest inny system plików na partycji systemowej, odpowiedni kernel przekonwertuje do ext4 tą partycję i dopiero można myśleć o odpowiedniku KitKata w wersji CM na ten tablet. Generalnie polecam testować na tym tablecie, ten tablet jak to mówią jest 'idiotoodporny' i zawsze uda się odzyskać system wystarczy trochę poczytać na forach o androidzie, ja już od ponad 3 lat zmieniam tam androida i mimo licznych prób nigdy nie udało mi się go doprowadzić do takiego stanu by nie udało się go odratować. Ważne tylko by stan baterii nie spadł poniżej 40% podczas zabawy z wgrywaniem oprogramowania, bo wtedy może być trudniej go reanimować - ale też się da.
2015.02.18, 21:58
roomunho @ 2015.02.17 11:19
Eczige @ 2015.02.17 11:02
(...)


A 'niebawem' to mniej więcej kiedy? Też jestem zainteresowany tematem, posiadam bowiem HTC 601 Zara, też niewspierany oficjalnie. Jest zrootowany ale nigdzie nie mogę znaleźć roma na niego więc CM byłby idealnym rozwiązaniem :) Pozdrawiam.


Z Twoim smartfonem też może być problem ;) niestety nie ma dla niego oficjalnej wersji CyanogenMod. Jest za to nieoficjalna, ale w tej chwili znajduje się w fazie testowej alfa i nie zaleca się jej stosowania na co dzień.

Zawsze można pobrać repo i pomóc devom :)
Edytowane przez autora (2015.02.18, 22:00)
2015.02.18, 22:01
Poradnik dobry dla totalnych laików :)

Bo zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest po prostu pobrać rom wejść w recovery cwm/twrp zrobić wszystkie wipy i sflaszować rom
Edytowane przez autora (2015.02.18, 22:07)
2015.02.19, 00:45
Zielony21122 @ 2015.02.18 22:01
Poradnik dobry dla totalnych laików :)

Bo zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest po prostu pobrać rom wejść w recovery cwm/twrp zrobić wszystkie wipy i sflaszować rom

Zgadza się :) No ale cóż, większość osób wiedzących, że można pobrać rom i wgrać go sobie ręcznie, nie będzie potrzebować do tego żadnego poradnika ;)
2015.02.19, 07:57
Witam.
Posiadam tablet Mytab 11 Dual Core.Czy do niego jest dostępna jakakolwiek wersja?
Oryginalnego nie da się zaktualizować do nowszej wersji.Jest w nim wersja 4.2.2
2015.02.19, 23:47
adamos111 @ 2015.02.19 07:57
Witam.
Posiadam tablet Mytab 11 Dual Core.Czy do niego jest dostępna jakakolwiek wersja?
Oryginalnego nie da się zaktualizować do nowszej wersji.Jest w nim wersja 4.2.2

Ciężko powiedzieć. Postaramy się to sprawdzić.
2015.02.20, 07:50
Krzysztof Pikowy @ 2015.02.19 23:47
adamos111 @ 2015.02.19 07:57
Witam.
Posiadam tablet Mytab 11 Dual Core.Czy do niego jest dostępna jakakolwiek wersja?
Oryginalnego nie da się zaktualizować do nowszej wersji.Jest w nim wersja 4.2.2

Ciężko powiedzieć. Postaramy się to sprawdzić.Witam
Dziekujei czekam na odpowiedz.W spisie urzadzen nie ma takowego.Moze jest jakis blizniaczy innego producenta?
Pozdrawiam.
Edytowane przez autora (2015.02.20, 07:52)
2015.02.21, 13:34
Prawda jest taka że nie masz szans na jakiegokolwiek custom roma bądź custom kernela na swoje urządzenie ;)


A stwierdzam to po przeszukaniu odpowiednio xda developers i po tym że twoje urządzenie jest tak mało popularne że nie sądze by jakiś dev wzioł się za kompilacje czegoś pod ten branch
Edytowane przez autora (2015.02.21, 13:34)
2015.02.22, 17:06
Zielony21122 @ 2015.02.21 13:34
Prawda jest taka że nie masz szans na jakiegokolwiek custom roma bądź custom kernela na swoje urządzenie ;)


A stwierdzam to po przeszukaniu odpowiednio xda developers i po tym że twoje urządzenie jest tak mało popularne że nie sądze by jakiś dev wzioł się za kompilacje czegoś pod ten branch


Smutne, ale niestety prawdziwe.
d bien
2015.03.04, 12:36
jak to sie ma do urzadzen myPhone?
wojtas7502
2015.03.19, 18:13
mam pytanie, mój telefon to lg-d280n w aktualizacji oprogramowania pisze że jest niezaktualizowany jak go chce aktualizować to pisze że posiadam najnowszą wersje systemu operacyjnego posiadam android 4.4.2 z góry dziękuje za odpowiedz
2015.04.05, 18:56
Witam serdecznie. Posiadam tablet Modecom freetab 9701 hd x1, na pokładzie 4.0.4, czy jest szansa na wgranie czegoś nowszego?
2015.04.06, 13:39
Podany Instalator CyjanogenMod na Win 7,8 nie działa! Poprzedni wymaga aktualizacji i tak kółko się zamyka. Trzeba czekać na poprawkę niestety.
misiek59
2015.04.15, 22:17
witam cos dla lg f70 bedzie jakis czysty soft
gg71
2015.05.11, 19:17
witam, mam jakiegoś starszego tableta gooclever, czy na nim da sie wgrać CM ?
darekwisniewski10
2015.05.31, 13:09
witam mam samsunga galaxy S2 plus czy jest mozliwosc wgrania CM ?
prymus2003
2015.05.31, 22:14
dołączam się do pytania poprzednika co z galaxy s2 plus ?? można instalować wesję od zwykłego s2 ?
2015.07.28, 12:04
A czy będzie kiedyś cyaogenmod na Myphone Cube?
2015.08.24, 13:12
Witam!
Posiadam urządzenie „GoClever insignia 700 pro„ i mam taki problem:jak wchodze w ustawienia i w informacje o tablecie mam system upadate>local upadate>no upagrade packes to find i co dalej pomocy! Mam system android 4.4.2
2015.09.14, 20:28
Skocz na głowę z X piętra Witam,
mam pytanie.
Co zrobić jeżeli nie posiadam żadnego urządzenia z androidem, a chciałbym sobie poinstalować w/w rzeczy? Istnieje jakiś emulator, który by mi emulował tablet lub smartfona?
I od razu odpowiem - nie zamierzam kupić smartfona lub tabletu, niepotrzebne mi to. Chcę się tylko nauczyć psuć i naprawiać androida.
[/quote]
nuczek
2015.09.15, 02:18
Cześć. Dobrze, że przypadkiem trafiłem na Waszą stronę. Otóż bez rozwodzenia się: kupiłem HTC One 9+ (dual sim card) z najnowszym Androidedem 5 Lollipop. Problem jest w tym, że jest to telefon produkowany na rynki azjatyckie i w systemie jest pełno chińskiego śmiecia. Czy da się to naprawić (przerobić), by aplikacje wyświetlały się w jednym języku (a nie w 3, z czego jeden to chiński)???
Nie jestem w Polsce, mam jeszcze czas, by zwrócić telefon ale wolałbym wgrać nowy system i móc z niego korzystać. Potrzebuję języka polskiego (aplikacje dot. kontroli zdrowia), ale w angielskim też sobie poradzę. Z góry dzięki za ewentualne podpowiedzi.
Edytowane przez autora (2015.09.15, 12:55)
2015.10.13, 20:47
Mam rzadki model : Galaxy S 4 Zoom, który w zasadzie jest aparatem z możliwością dzwonienia. Jednak ostatnio coś się zawiesza. Czy nie zaszkodzi mu upgrade do np. 5.0 ( zainstalowany jest 4.4.2.) ?
2015.10.24, 11:34
A co z użytkownikami sony Xperia t3
Mega Hejter
2016.01.04, 18:06
Niestety dzisiaj bezskutecznie probuje zainstalowac cm na galaxy s2 i instalator nie dziala, podobnie przy wejsciu z telefonu na get.cm/app
monnisia
2016.01.11, 20:36
Mam takie pytanie.. posiadam LG Optimus G F240/ E895. . Zainstalowany jest Marshmallow 4.4.2., jak wgrać do tego język polski? jest taka mozliwość? Serwisy się tym zajmują?
2016.02.02, 11:33
Sprowadzilem sobie z Chin Samsunga galaxy S4 gt i 9500. Przeskanowany aida oraz cpu z. Oba programy podaja ze pod maska znajduje sie exynos 5 octa 5410, skladajacy sie z 4 arm cortex a7 i 4 arm cortex a15 cpu version v2p3. Android 4.4.2 oczywiscie bez mozliwosci automatycznej aktualizacji i dodatkowo nie dziala prawidlowo gps. Czy moge bezpiecznie zainstalowac na nim CM?
d.m.e
2016.02.24, 22:44
Hej!

mam samsunga galaxy ace 2 (GT-I8160) z linka w artykule wynika, że CM nie nadaje się do tego telefonu, dobrze wywnioskowałam? Męczę się niemiłosiernie z andkiem 2.3.6, a telefon bardzo lubię (wiekowy, ale stabilny, wiele przeżył :D) chciałabym go troszkę podkręcić
Da radę czy nie da?


czekam na odpowiedź,
Ewela

slapek
2016.02.29, 10:25
Czy w/w CyanogenMod będzie współpracował z Motorola droid maxx?
maxpl9
2016.07.11, 17:08
Czy tylko mi nie działa link do pliku .apk ?
aleks.gol1000
2016.07.24, 11:47
Gdy próbuje wejść w adres do pobrania instalatora na urządzenie w rogu ekranu jest napis OK i nic się nie dzieje , możecie wyjaśnić czemu tak jest i co mogę z tym zrobić ?
Telefon: Samsung Galaxy S3 i9300 z androidem 4.3.
Edytowane przez autora (2016.07.24, 11:49)
2016.09.15, 10:14
Posiadam tablet huawei t1 7.0 wifi czy jest możliwość wgrania do niego androida 5.0. Pytam bo nie można go zrootować ni kingroot ni żadnym innym programem.
harley91
2016.11.14, 13:01
Witam, posiadam tablet NavRoad Nexo 10 3G czy istnieje jakaś możliwość aktualizacji do nowszego Androida w tej chwili wgrany jest 4.1.1