
Każdy system operacyjny z czasem zaczyna pracować wolniej i Android nie jest tu wyjątkiem. Można by nawet rzec, że jest tej zasady najjaskrawszym przykładem. Nawet użytkownicy najwydajniejszych smartfonów mogą narzekać na to, że ich urządzenia działają coraz wolniej. W prosty sposób można jednak przyspieszyć Androida. Jak? W tym poradniku przedstawimy Wam 9 prostych trików, które pomogą Wam przywrócić sprawność systemu operacyjnego, a w niektórych przypadkach nawet przyspieszyć zwiększyć prędkość jego działania.
Zacznij od instalacji MobiRadara
MobiRadar to aplikacja, którą przygotowaliśmy dla Was, żebyście mieli jeszcze łatwiejszy dostęp do artykułów, zestawień, recenzji i poradników dotyczących wszystkiego, co z Androidem związane. Dzięki MobiRadarowi dowiecie się, które aplikacje są najlepsze w swoich kategoriach, dzięki czemu unikniecie instalowania niepotrzebnych, źle działających programów, które - jak wiecie lub jak zaraz dowiecie się z naszego artykułu - potrafią też bardzo spowolnić Wasze smartfony.
MobiRadar znajdziecie w Sklepie Google za darmo!
1. Zrób porządek na ekranach
Każdy wyświetlany widżet wykorzystuje do działania zasoby urządzenia, jeśli korzystamy z dużej ilości takich gadżetów, to ich wpływ na płynność systemu może być bardziej niż znaczący. Dlatego usuń wszystkie zbędne widżety i pozostaw tylko te najważniejsze. Zmniejsz też liczbę wyświetlanych ekranów domowych.
- Przytrzymaj niepożądany widżet i przesuń go w górną część ekranu żeby usunąć
- Ilość pulpitów możesz zmienić w ustawieniach ekrany domowego (przytrzymując na nim palec lub klikając przycisk Ustawień). W niektórych przypadkach pulpitu są automatycznie zamykane po usunięciu z nich wszystkich elementów.
2. Wyłącz animowaną tapetę
Poruszające się obrazy tła wyglądają efektownie, ale podobnie jak widżety wykorzystują zasoby urządzenia. Statyczne tapety potrafią być tak samo efektowne i przy okazji przyczynią się do dłuższego czasu pracy smartfona lub tabletu na baterii oraz do ogólnej sprawności systemu.
3. Odinstaluj lub wyłącz niepotrzebne programy
Wiele urządzeń sprzedawanych jest z dużą ilością dodatkowego oprogramowania, które ma ułatwić korzystanie ze smartfona lub tabletu, jednak spowalniają tylko jego działanie. Każdy z nas instaluje także dodatkowe aplikacje, które z czasem stają się nieprzydatne. Całe to niepotrzebne oprogramowanie należy usunąć. Uzyskamy w ten sposób więcej miejsca w pamięci urządzenia i będziemy pewni, że żadna z niepotrzebnych aplikacji nie działa w tle.
- Przejdź do menu Ustawień i znajdź pozycję Aplikacje, w której wybierz widok wszystkich programów
- Przejrzyj listę i jeśli trafisz na program, który wydaje Ci się zbędny kliknij go
- W nowootwartym oknie dotknij przycisków Wyczyść dane oraz Wyczyść pamięć podręczną i następnie kliknij Wyłącz lub Odinstaluj (w niektórych przypadkach konieczne będzie zamknięcie aplikacji, można tego dokonać za pomocą przycisku Wymuś zatrzymanie)
4. Wyczyść pamięć podręczną aplikacji
Pamięć podręczna (cache) to mechanizm służący aplikacjom do szybszego działania, jednak z czasem przechowywane tam pliki zajmują dużo miejsca i mogą niekorzystnie wpłynąć na wydajność smartfona lub tabletu, kiedy pamięci na dane zaczyna brakować. Dlatego od czasu do czasu należy cache odświeżyć i pozwolić programom na odbudowanie plików niezbędnych do ich działania.
- Przejdź do menu Ustawień, następnie wybierz pozycję Pamięć
- Znajdź na liście Dane w pamięci podręcznej i kliknij ją
- Zaakceptuj polecenie usunięcia plików przyciskiem OK
5. Zmniejsz czas trwania animacji
Ten zabieg w większości przypadków pozwala na najbardziej zauważalne przyspieszenie pracy interfejsu. Skrócenie czasu trwania animacji oraz efektów przejścia sprawia, że programy wydają się uruchamiać szybciej, a interfejs żwawiej reaguje na polecenia użytkownika.
- Przejdź do menu Ustawień, a następnie wejdź w pozycję Informacje o telefonie
- Na liście znajdź Numer kompilacji i dotknij go 7 razy, do pojawienia się komunikatu o włączeniu Opcji programistyczny
- Wróć do głównego menu Ustawień i przejdź do Opcji programistycznych
- Znajdź pozycje Skala animacji okna, Skala animacji przejścia, Skala długości animacji i w każdej z nich zmniejsz wartość z domyślnej (1x) na 0,5x. Możesz eksperymentować z tymi ustawieniami, jednak nie radzimy wyłączać animacji kompletnie
6. Usuń z pamięci zbędne pliki i foldery, wymień lub sformatuj kartę SD
Duża ilość niepotrzebnych plików może niekorzystnie wpłynąć na czas uruchamiania i ogólną sprawność różnych programów. Setki zdjęć oraz filmów sprawią, że aplikacje takie jak Galeria czy Zdjęcia będą ładowały się dłużej i potrzebowały więcej czasu na wyświetlenie miniatur wszystkich plików. Dlatego zrób kopię zdjęć na komputerze lub przenieś je do dysków chmurowych, a zbędne pliki na karcie i w pamięci urządzenia usuń. Jeśli masz możliwość zmień kartę pamięci na szybszą. Najpopularniejsze wśród użytkowników są nośniki Class 4, które oferują bardzo skromne prędkości odczyty i zapisu. Karta microSD Class 10 w zdecydowanym stopniu może przyczynić się do poprawienia płynności programów korzystających z plików zapisanych na zewnętrznych nośnikach pamięci. Jeśli wymiana karty pamięci nie wchodzi w grę, sformatuj ją.
- Wyłącz smartfon lub tablet, wyciągnij z niego kartę pamięci i podłącz ją do komputera
- W Eksploratorze plików znajdź przypisaną jej ikonę i przejdź do zapisanych na niej plików
- Zaznacz wszystkie pliki i folder (CTRL+A) i skopiuj na dysk twardy komputera (przeciągnij do wybranego folderu, np. na Pulpit)
- Sformatuj kartę klikając na jej ikonie prawym przyciskiem myszy i wybierając polecenie Formatuj (wystarczy szybkie formatowanie)
- Przekopiuj wszystkie pliki i foldery z powrotem na kartę i włóż ją do telefonu lub tabletu
7. Zmień launcher
Launchery to aplikacje, których zadaniem jest wyświetlanie oraz zarządzanie ekranami domowymi. Często te programy dostarczane przez producentów nie należą do najsprawniejszych, co uprzykrza korzystanie z urządzenia. Dobrze jest wymienić fabryczny launcher na jeden z dostępnych w sklepie Google Play: Action Launcher, Apex Launcher, Google Now Launcher lub Nova Launcher.
8. Ogranicz ilość procesów działających w tle (tylko dla najmniej wydajnych urządzeń!)
Smartfony zostały stworzone z myślą o możliwości pracy wielu aplikacji naraz, niestety na najtańszych i dysponujących najsłabszymi komponentami uradzeniach powoduje to zdecydowany spadek płynności działania systemu operacyjnego. Lekarstwem na to może być ograniczenie ilości procesów działających w tle, co korzystnie wpłynie na działanie Androida, jednak będzie wymagało częstego i pełnego uruchamiania niektórych aplikacji, ponieważ część z nich będzie wyłączana po osiągnięciu ustawionego przez użytkownika limitu.
- Przejdź do menu Ustawień i następnie do Opcji programistycznych
- Znajdź pozycję Limit procesów w tle i zmień jego wartość ze standardowego limitu na 4 (nie polecamy ustawiania wartości mniejszej niż 3)
9. Nie korzystaj z aplikacji mających przyspieszyć działanie systemu
W sklepie Google Play oraz na różnych stronach i forach internetowych znaleźć można aplikacje mające przyspieszyć działanie Androida. Niestety w większości przypadków wyłączają one tylko procesy, które są ponownie ładowane, co może przynieść odwrotny efekt od zamierzonego. System mobilny od Google ma dobry mechanizm zarządzania pamięcią RAM i jeśli dojdzie do wniosku, że zaczyna jej brakować, to sam wyłączy odpowiednie programy lub usługi. Jak czyścić pamięć podręczną aplikacji pokazaliśmy kilka punktów wyżej, także do tego celu nie będziecie potrzebować kolejnej aplikacji, która będzie działała w tle i pochłaniała zasoby urządzenia.
Spodobał Ci się ten artykuł? Zainstaluj MobiRadar i czytaj jeszcze więcej treści o aplikacjach, akcesoriach i usługach on-line dla Androida!
Wybór launchera zależy od osobistych upodobań. Osoby, które nie potrzebują ogromnej liczby dostępnych funkcji i możliwości konfiguracji zadowolone będą z Google Now Launcher. Ci, którzy lubią dopasowywać wszystko pod swoje wymagania powinni zainteresować się Nova Launcher. Action Launcher za to spodoba się tym, którym tradycyjne ekrany domowe się już przejadły. Takie funkcje jak Covers, Shuters czy Quickpage i Quickdrawer zmieniają sposób w jaki użytkownik patrzy ma pulpit, foldery, widżety i przeglądanie aplikacji.
Dobra wiadomość jest taka, że w redakcji już pracujemy nad serią artykułów, których zadaniem będzie przybliżenie użytkownikom wymienionych wyżej launcherów oraz kilku innych wartych uwagi naszym zdaniem.
Ustawienie animacji X0.5 daje naprawdę fajnego boosta.
Ja u siebie używam aktualnie KK Launcher i jeatem zadowolony. Chodzi dużo lepiej niż ten oryginalny na MyPhone Luna. Już pomijając walory estetyczne i praktyczne, bo to niebo a ziemia.
ale fakt:
1. Porządek na ekranach
2. Wyłącz animowaną tapetę
3. Odinstaluj lub wyłącz niepotrzebne programy
4. Wyczyść pamięć podręczną aplikacji
5. Zmniejsz czas trwania animacji
również pomaga no i jezeli ktosd siedzi na oprogramowaniu od PLAY czy PLUS to Launcher NOVA - obowiązek !!!
Nova Launcher !!
Mam wrażenie, że przeczytałeś tylko nagłówek, a nie cały artykuł. Twoim tokiem myślenia wodotryski i aplikacje nie zużywają zasobów systemowych.
Zastanów się nim coś napiszesz i ocenisz.
Zmiana launchera pomaga tylko, gdy już jakiś jest na starcie. Mam Nexus 5 i 7. Oba po aktualizacji do 5.0(5.1 trochę to poprawiły) stały się bezużyteczne. Zmiana launchera nic nie da. Pulpity miałem zawsze czyste. Animacje w ogóle wyłączyłem, a aplikacje wciąż się wieszały i działały jakby to był jakiś sprzęt za 200zł. Zatem moim zdaniem pierwszy punkt powinien brzmieć 'unikaj Androida 5.0.x'
10 piętro? Szkoda, że w piwnicy nie masz mieszkania...
A środkowy palec zatrzymaj dla stiwa, bo jego owoc jest dziś tak samo bezpieczny jak WinXP.
Pozdrawiam
Macin!
W innych też jest ten problem?
W innych też jest ten problem?
10 piętro? Szkoda, że w piwnicy nie masz mieszkania...
A środkowy palec zatrzymaj dla stiwa, bo jego owoc jest dziś tak samo bezpieczny jak WinXP.
Pozdrawiam
Macin!
Ty się chłopaku nie gorączkuj, lepiej leć zainstalować kolejnego antywirusa na swój wynalazek udający telefon
Mam wrażenie, że przeczytałeś tylko nagłówek, a nie cały artykuł. Twoim tokiem myślenia wodotryski i aplikacje nie zużywają zasobów systemowych.
Zastanów się nim coś napiszesz i ocenisz.
Tak najlepiej odistalowac wszytskie aplikacje jakie sa na smartfonie, nie uzywac fb, msg, poczty itp, smsy i mmsy odrazu kasowac, wylaczyc animacje a tapete zastosowac czarna. sciszyc telefon, nie wlaczac wifi,gps itp. wylaczyc wszytskie funkcje upiekszajace a najlepiej pisac w trybie tekstowym... hahha totalny bezsens.Budzika nie uzywac, dzwieki wyrzucic, motywy jak sie da takze bo spowkolnia super wydajnego andka
Jak tak maja wygladac porady to ja dziekuje... w takim razie po co Ci smart? Kup sobie zwykla komorke z 2 linijkowym ekranem czarnobialym duza bateria i bedzie te same funkcje miala co ten smart po kastracji...
Jakbys chcial wiedziec przeczytalem dokladnie i ze zrozumieniem ten artkul i odrazu usmiech na twarzy pojawil mi sie ze skojarzenia jak w latach swietnosci xp wychodziło w kazdej gazecie jak komputer swiat, pc format, expert, itp porady tricki i sztuczki robiace mega system szybki
To samo teraz na andka... bezsens i odrodzenie w necie tych pseudo expertow od przyspiesznia
Gdbyby mozna bylo ocenic artykul na zero lub na minus dostał by ten -10.
I to Ty zastanow sie tak naprawde po co Ci smart jak go wykastujesz i zastanow sie najpierw nim napiszesz takie bzdury...
Jakos WP moze działać na komorkach za 300-400 bez sciec itp i przy tym byc ladny i funkcjonalny, andek niesety nawet na telu za 2 tysie zmula...
Ten artykul to jak porady w stylu kupilem porsche ale wywale mu bebechy wstawie od malucha
ale fakt:
1. Porządek na ekranach
2. Wyłącz animowaną tapetę
3. Odinstaluj lub wyłącz niepotrzebne programy
4. Wyczyść pamięć podręczną aplikacji
5. Zmniejsz czas trwania animacji
również pomaga no i jezeli ktosd siedzi na oprogramowaniu od PLAY czy PLUS to Launcher NOVA - obowiązek !!!
Ja mam telefon ze wsparciem tylko problem w tym że cm11 i cm12 jest powolniejszy od stocka
Mam wrażenie, że przeczytałeś tylko nagłówek, a nie cały artykuł. Twoim tokiem myślenia wodotryski i aplikacje nie zużywają zasobów systemowych.
Zastanów się nim coś napiszesz i ocenisz.
Tak najlepiej odistalowac wszytskie aplikacje jakie sa na smartfonie, nie uzywac fb, msg, poczty itp, smsy i mmsy odrazu kasowac, wylaczyc animacje a tapete zastosowac czarna. sciszyc telefon, nie wlaczac wifi,gps itp. wylaczyc wszytskie funkcje upiekszajace a najlepiej pisac w trybie tekstowym... hahha totalny bezsens.Budzika nie uzywac, dzwieki wyrzucic, motywy jak sie da takze bo spowkolnia super wydajnego andka
Jak tak maja wygladac porady to ja dziekuje... w takim razie po co Ci smart? Kup sobie zwykla komorke z 2 linijkowym ekranem czarnobialym duza bateria i bedzie te same funkcje miala co ten smart po kastracji...
Jakbys chcial wiedziec przeczytalem dokladnie i ze zrozumieniem ten artkul i odrazu usmiech na twarzy pojawil mi sie ze skojarzenia jak w latach swietnosci xp wychodziło w kazdej gazecie jak komputer swiat, pc format, expert, itp porady tricki i sztuczki robiace mega system szybki
To samo teraz na andka... bezsens i odrodzenie w necie tych pseudo expertow od przyspiesznia
Gdbyby mozna bylo ocenic artykul na zero lub na minus dostał by ten -10.
I to Ty zastanow sie tak naprawde po co Ci smart jak go wykastujesz i zastanow sie najpierw nim napiszesz takie bzdury...
Jakos WP moze działać na komorkach za 300-400 bez sciec itp i przy tym byc ladny i funkcjonalny, andek niesety nawet na telu za 2 tysie zmula...
Ten artykul to jak porady w stylu kupilem porsche ale wywale mu bebechy wstawie od malucha
Chyba jednak nie zrozumiałeś intencji tego artykułu
Należy pamiętać o dwóch rzeczach. Po pierwsze primo ultimo - Android to nie tylko telefony za ponad 2 tyś. złotych. W większości przypadków użytkownicy korzystają ze smartfonów ze średniej lub niskiej półki cenowej, a te wyposażone są w małą ilość RAM, wolne procesory, taką samą wbudowaną pamięć i do tego udostępniają minimalną przestrzeń na dane użytkownika. Jeśli dodamy do tego nakładki na Androida serwowane przez producentów sprzętu mamy doskonały przepis na to jak sprawić, żeby urządzenie przestało działać sprawnie. Ten poradnik przeznaczony jest głównie dla użytkowników mniej wydajnych telefonów, które skutecznie są spowalniane przez ZBĘDNE oprogramowanie i widżety oraz bałagan, który może powstać w czasie korzystania z urządzenia.
Po drugie primo ultimo - to nie Android zamula, tylko przeładowane (głównie) śmieciami nakładki oferowane przez producentów. To nie wina Androida czy Google, że Samsungi Galaxy S4 czy S5 nie działają tak płynnie jak powinny. To już wina producenta i tego, że nie przyłożył się do odpowiedniego zoptymalizowania TouchWiz, co skutkuje „lagowaniem” nawet najwydajniejszych urządzeń.
Doskonale rozumiem Twój punkt widzenia, bo sam miałem okazję czytać wiele poradników, które miały przyspieszyć pracę Windowsów, ale w rzeczywistości tylko je spowalniały i powodowały występowanie najróżniejszych błędów. Niestety tak nie jest w tym przypadku, bo żadna z sugerowanych przez nas porad nie wpływa negatywnie na możliwości smartfonów, nie ogranicza ich funkcji, a sprawia jedynie, że korzystanie z urządzeń działających wolno może być przyjemniejsza.
forum.xda-developers.com i wszystko w temacie.
Zamysł Androida jako lekki, szybki system umarł już dawno temu. Teraz jest mułem jak każdy inny system. Podobnie z Google Chrome.
żenada
2.tu się zgodzę - zwolni nieco mocy ale nie tyle by z gówna ukręcić bat
3.to nic nie da - problemem są dziadostwa działające w tle a nie zainstalowane programy
a co ciekawsze śmieci producenta nie odinstalujemy bez roota
4.w której wersji androida ludzie?bo od 4.0 w dół żaden android nie ma tej opcji - trzeba czyścić w każdej apce indywidualnie
i tez to bezsens bo za miesiąc znów będzie zapchane
głupiego robota
5.teoria - jak telefon muli to przyspieszenie animacji spowoduje tylko rwanie i nic więcej
żadnego programu to nie przyspieszy, systemu również
6.nie traćcie na to czasu - jeśli to ma przyspieszyć system to świadczy tylko o tym jak gówniany jest android (kupa zabawy i faktycznie przyspieszy - ale za miesiąc znów i tak będzie mułem)
7.bez roota to sobie można - efekt widoczny tylko przy zmianie z naprawdę ociężałego dziadostwa
8.Spoko - poprawa jest ale i znacznie więcej problemów niż pożytku - na zasadzie: samochód ci za dużo pali - zostaw gołe blachy
9.To akurat ok - tyle że android ma nędzne zarządzanie pamięcią o czym doskonale każdy wie - potrafi ją tylko marnować
Nie postaraliście się panowie - popisaliście tak żałosne rady że szkoda gadać
widać niewiele dłubaliście w tym syfie
Problemem jest zamulanie z czasem i jedyne co pomaga to postawić androida na nowo - i tak co pół roku jak z windowsem xp swojego czasu
Najlepsza porada?Pozbyć się tego dziadostwa - pisze to jako użytkownik trzeciego już dziadostwa z tym nędznym systemem
@kuciap
tak ci się tylko wydaje - boosta zobaczysz na topowych słuchawkach - na całej reszcie rwanie animacji
@saker2k8
racja - niestety trzeba wybierać wśród raptem kilku telefonów mających dobre wsparcie xda
a jest ich naprawdę niewiele w porównaniu z ich ilością na rynku
@Bolekk
nie pajacuj chłopaczku - każdy doskonale wie że android nie ma jakichkolwiek zabezpieczeń
nawet tak prostych jak odmówienie aplikacji dostępu (co jest standardem w ios) a syf i wirusy masz nawet w oficjalnym sklepie
Chłop zrobił najlepsze co mozżna zrobić z androidem - pozbył się dziadostwa
@smietans
no popatrz - jakoś ios radzi sobie doskonale z 1GB ramu i 2 rdzeniami
WP podobnie
a android i tak tnie i zamula na znacznie wydajniejszych telefonach...
@roomunho
chyba nie miałeś w ręku telefonu ze średniej półki - można wywalić wszystkie śmieci a i tak android będzie mułem bo nie potrafi zarządzać pamięcia i ma poważny problem z priorytetami (obadaj sobie telefony pokroju xperia u z andkiem 4 - nawet gołym - to zobaczysz że to system jest spie....ny do granic możliwości)
owszem android wykorzystuje dużo ramu tylko co z tego skoro nawet przełączanie między apkami zamula?na co on żre ten ram?
no właśnie
NIE POTRAFI zarządzać pamięcią
@Ineare Terrane
nie żartuj - wszystko w temacie to jak znajdziesz swój telefon i W PEŁNI działający zmodyfikowany system
czyli może dla 1/100 słuchawek na rynku się uda - reszta to syf kila i mogiła z takimi niedoróbkami że szkoda na to czasu
@Mariusch
wersja nie ma znaczenia - syf to syf
Dałem szansę z3compact - chodził nieźle ale te temperatury
no i pękł ekran - samoczynnie
więcej syfu nie będzie
rozwalę ostatni jaki mam i albo ios albo wp
nie ma co się użerać z dziadostwem - to ma działać!!!
Nie postaraliście się panowie - popisaliście tak żałosne rady że szkoda gadać
widać niewiele dłubaliście w tym syfie
Problemem jest zamulanie z czasem i jedyne co pomaga to postawić androida na nowo
A nie no, pewnie. Tylko wiesz, poradnik o treści 'postaw se androida na nowo' tak jakoś średnio brzmi. I jest średnio sensowny. I skorzysta z niego może 5% użytkowników smartfonów, a dla reszty ta rada będzie absolutnie nie do przyjęcia.
Większość userów nie ma pojęcia o rootach, o stawianiu systemu na nowo, a tym bardziej o CM czy innych podobnych wynalazkach. Nie ma pojęcia i, co istotne, wcale tego pojęcia nie potrzebuje, bo chce jedynie korzystać ze smartfona, a nie zajmować się dłubaniem w nim. I dla nich właśnie ten poradnik został napisany, bo - co najważniejsze - zawarte w nim porady faktycznie działają. Na jednych urządzeniach lepiej, na innych nieco słabiej, ale działają.
I generalnie tyle w temacie
co ty bredzisz chłopie - użytkuję androida 5 rok i naprawdę mam dosyć czerstwozji
możliwości to nie wszystko
korzystam też z wp i ios i jakimś dziwnym trafem tak nie wkurzają (czasem brak porządnego softu ale to głównie wp)
więc mi tu nie pajacuj
Nie postaraliście się panowie - popisaliście tak żałosne rady że szkoda gadać
widać niewiele dłubaliście w tym syfie
Problemem jest zamulanie z czasem i jedyne co pomaga to postawić androida na nowo
A nie no, pewnie. Tylko wiesz, poradnik o treści 'postaw se androida na nowo' tak jakoś średnio brzmi. I jest średnio sensowny. I skorzysta z niego może 5% użytkowników smartfonów, a dla reszty ta rada będzie absolutnie nie do przyjęcia.
Większość userów nie ma pojęcia o rootach, o stawianiu systemu na nowo, a tym bardziej o CM czy innych podobnych wynalazkach. Nie ma pojęcia i, co istotne, wcale tego pojęcia nie potrzebuje, bo chce jedynie korzystać ze smartfona, a nie zajmować się dłubaniem w nim. I dla nich właśnie ten poradnik został napisany, bo - co najważniejsze - zawarte w nim porady faktycznie działają. Na jednych urządzeniach lepiej, na innych nieco słabiej, ale działają.
I generalnie tyle w temacie
oczywiście że większość userów nie ma pojęcia o tych wszystkich rzeczach - a wiele tu przedstawionych to dłubaninka
znacznie prościej jednak zwyczajnie postawić system na nowo
tak samo było w przypadku windows xp bo ratowanie syfu nie ma sensu
poradnik byłby prostszy tak naprawdę
a i efekt byłby spektakularny
Nie postaraliście się panowie - popisaliście tak żałosne rady że szkoda gadać
widać niewiele dłubaliście w tym syfie
Problemem jest zamulanie z czasem i jedyne co pomaga to postawić androida na nowo
A nie no, pewnie. Tylko wiesz, poradnik o treści 'postaw se androida na nowo' tak jakoś średnio brzmi. I jest średnio sensowny. I skorzysta z niego może 5% użytkowników smartfonów, a dla reszty ta rada będzie absolutnie nie do przyjęcia.
Większość userów nie ma pojęcia o rootach, o stawianiu systemu na nowo, a tym bardziej o CM czy innych podobnych wynalazkach. Nie ma pojęcia i, co istotne, wcale tego pojęcia nie potrzebuje, bo chce jedynie korzystać ze smartfona, a nie zajmować się dłubaniem w nim. I dla nich właśnie ten poradnik został napisany, bo - co najważniejsze - zawarte w nim porady faktycznie działają. Na jednych urządzeniach lepiej, na innych nieco słabiej, ale działają.
I generalnie tyle w temacie
oczywiście że większość userów nie ma pojęcia o tych wszystkich rzeczach - a wiele tu przedstawionych to dłubaninka
znacznie prościej jednak zwyczajnie postawić system na nowo
tak samo było w przypadku windows xp bo ratowanie syfu nie ma sensu
poradnik byłby prostszy tak naprawdę
a i efekt byłby spektakularny[/quote]
Wiesz co? Jesteś bardzo odporny na argumenty. Wyobraź sobie, że nie potrafię sobie na nowo zainstalować Androida, a nawet nie wiem po co miałbym to robić.
Rady które są opisane w artykule mogę zastosować lub nie, a rady 'postaw sobie Andka' nie zastosuję.
Miałeś to już raz wytłumaczone, ale dalej popierdujesz swoje.
Mam od lat do czynienia z komputerami. Naprawiam znajomym systemy, ostatnio nawet zdalnie. I w swej praktyce spotykam się z domorosłymi fachowcami którzy każdy problem chcą rozwiązywać formatowaniem dysku. To tak jakby każda wymiana bezpiecznika czy uszczelki w kranie miała się wiązać z budową nowego domu - bo tak łatwiej.
Myślę, że tak robią ludzie którzy nie potrafią czegoś naprawić.
A ty jak proponujesz? Format i stawiamy nowy system?
A nie no, pewnie. Tylko wiesz, poradnik o treści 'postaw se androida na nowo' tak jakoś średnio brzmi. I jest średnio sensowny. I skorzysta z niego może 5% użytkowników smartfonów, a dla reszty ta rada będzie absolutnie nie do przyjęcia.
Większość userów nie ma pojęcia o rootach, o stawianiu systemu na nowo, a tym bardziej o CM czy innych podobnych wynalazkach. Nie ma pojęcia i, co istotne, wcale tego pojęcia nie potrzebuje, bo chce jedynie korzystać ze smartfona, a nie zajmować się dłubaniem w nim. I dla nich właśnie ten poradnik został napisany, bo - co najważniejsze - zawarte w nim porady faktycznie działają. Na jednych urządzeniach lepiej, na innych nieco słabiej, ale działają.
I generalnie tyle w temacie
oczywiście że większość userów nie ma pojęcia o tych wszystkich rzeczach - a wiele tu przedstawionych to dłubaninka
znacznie prościej jednak zwyczajnie postawić system na nowo
tak samo było w przypadku windows xp bo ratowanie syfu nie ma sensu
poradnik byłby prostszy tak naprawdę
a i efekt byłby spektakularny
Wiesz co? Jesteś bardzo odporny na argumenty. Wyobraź sobie, że nie potrafię sobie na nowo zainstalować Androida, a nawet nie wiem po co miałbym to robić.
Rady które są opisane w artykule mogę zastosować lub nie, a rady 'postaw sobie Andka' nie zastosuję.
Miałeś to już raz wytłumaczone, ale dalej popierdujesz swoje.
Mam od lat do czynienia z komputerami. Naprawiam znajomym systemy, ostatnio nawet zdalnie. I w swej praktyce spotykam się z domorosłymi fachowcami którzy każdy problem chcą rozwiązywać formatowaniem dysku. To tak jakby każda wymiana bezpiecznika czy uszczelki w kranie miała się wiązać z budową nowego domu - bo tak łatwiej.
Myślę, że tak robią ludzie którzy nie potrafią czegoś naprawić.
A ty jak proponujesz? Format i stawiamy nowy system?[/quote]
Dokładnie tak.
A przecież jak nowy dom, to i efekt spektakularny
Tak szczerze, to nie pamiętam, kiedy ostatnio stawiałem system na nowo na prywatnym komputerze. Nawet jeśli się zasyfi, zapaskudzi i prawie przestanie oddychać, to można go przywrócić do stanu używalności bez konieczności formatowania dysku i reinstalacji. I dokładnie tak samo jest z Androidem. Stawianie systemu na nowo pomoże, ale tylko na chwilę, bo zaraz znów będzie z nim to samo, co poprzednio. Czyli takie te... syzyfowe prace cokolwiek
Tak, mam Lumię. I polecam chociaż raz spróbować wp.
zejdź na ziemię - przywrócenie telefonu do stanu 'od nowości' zrobisz bez problemu softem producenta
z telefonu możesz zrobić też reset do ustawień fabrycznych ale to kicha
jak taki jesteś cwaniak to odinstaluj soft producenta - często gęsto musisz mieć roota
no to zrób roota skoro z kilkoma kliknięciami w dedykowanym sofcie masz problem
i nie wyskakuj mi tu z domorosłymi fachowcami bo nie jeden by cię zjadł - tyle odnośnie popierdywania
o reszcie szkoda gadać skoro nie masz pojęcia po co jest format
@Krzysztof Pikowy
od czasów XP ja również wykonuję to bardzo rzadko - powiedzmy co półtora roku gdy zazwyczaj zmieniam też dysk systemowy
naprawa musi się kalkulować - jak ktoś mi przychodzi z zajechanym systemem którego męczy od 6 lat i to często bez aktualizacji softu to przecież nie będę bawił się w naprawę
zgranie danych format postawienie na nowo jest nieraz kilkukrotnie szybsze - i znacznie pewniejsze
a przy androidzie?cóż
pomaga na krótko