partner serwisu

Jak pobrać albumy zdjęć z Facebooka? Zobacz, to proste!

Jak pobrać albumy zdjęć z Facebooka? Zobacz, to proste!
Autor:
Krzysztof Pojawa
Data publikacji:
15 grudnia 2015, 04:09
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
albumy, facebook, jak pobrać albumy z facebooka, jak pobrać albumy z fb, pobieranie, pobieranie albumów z fb, zdjęcia

Choć możliwość szybkiego pobierania całych albumów ze zdjęciami, jakie posiadamy na swoich profilach na Facebooku mogłaby wydawać się oczywistością, to jednak jeszcze niedawno nie dało się tego zrobić w zbyt prosty sposób. Oczywiście można było pobierać zdjęcia pojedynczo, ale w przypadku większych zbiorów zdjęć było to zajęcie zdecydowanie długotrwałe. Dostępne były także lepsze i gorsze aplikacje, za pomocą których można było pobieranie zdjęć nieco zautomatyzować. Jeśli jednak ktoś chciał pobrać albumy zdjęć z Facebooka za pomocą wbudowanych w serwis funkcji, ten musiał się srogo rozczarować. Na szczęście ta sytuacja kilkanaście godzin temu uległa zmianie - pobieranie albumów ze zdjęciami, jakie udostępniliśmy w serwisie jest już możliwe.

Nowa funkcjonalność na Facebooku spodoba się zapewne wszystkim tym, którzy umieszczają na nim wiele fotografii, które lokalnie przechowywane są na większej liczbie urządzeń - smartfonów, pendrive'ów czy nawet na różnych komputerach. My znamy ten problem doskonale - otrzymujemy do testów sporo sprzętu (najczęściej są to smartfony), który wykorzystujemy również do codziennych zastosowań, a więc także do fotografowania i udostępniania zdjęć na Facebooku. I przyznajemy - dobrze byłoby mieć je dostępne nie tylko z poziomu serwisu społecznościowego, ale także w formie plików zapisanych na dysku własnego komputera. I tutaj możliwości pobierania całych albumów z Facebooka nie da się przecenić.

A jak to zrobić? Jak pobierać kompletne albumy zdjęć? To bardzo proste.

  • Na początku oczywiście logujemy się do Facebooka.
  • Następnie przechodzimy do widoku własnego profilu i klikamy na zdjęcia.
  • Wybieramy zakładkę albumy, a następnie, na liście albumów, klikamy na nazwę albumu, który chcemy pobrać.
  • Teraz klikamy na przycisk oznaczony ikoną koła zębatego, a z rozwiniętego menu wybieramy pobierz album (ang. download album).

Pobieranie albumów zdjęć z FB

  • Z wyświetlonego komunikatu dowiadujemy się, że przygotowanie zdjęć do pobrania może potrwać kilka minut. Klikamy na rozpocznij pobieranie (ang. start downloading) i odliczamy, ile czasu naprawdę zajmie przygotowanie zdjęć do pobrania.

Pobieranie albumów zdjęć z FB

  • W naszym przypadku nie potrwało to długo. Po kilkunastu sekundach otrzymaliśmy powiadomienie o tym, że przygotowywanie zdjęć do pobierania zostało zakończone.

Pobieranie albumów zdjęć z FB

  • Teraz wystarczy już tylko w nie kliknąć, żeby pobrać plik zip z zawartością wybranego albumu zdjęć.

Pierwszy album pobrany, a przedstawioną operację powtarzamy dla każdego albumu, który chcemy zapisać na dysku komputera. 

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.