partner serwisu
Jak odzyskać hasło do Windows? Poradnik krok po kroku
Autor:
Marek Kowalski
Data publikacji:
11 maja 2014, 21:54
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
hasło, konsola, linux, microsoft, odzyskiwanie hasła, windows, windows 7, windows 8, windows 8.1

Odzyskiwanie dostępu do konta Microsoft

W systemie Windows 8/8.1 dostęp do komputera można uzyskać również logując się do systemu za pomocą posiadanego już wcześniej konta Microsoft. Opisywany na poprzedniej stronie sposób nie resetuje haseł do kont online. Chcąc zatem odzyskać dostęp do systemu, do którego logowaliśmy się właśnie za pomocą konta Microsoft, należy postąpić nieco inaczej - skorzystać z oferowanej przez producenta drogi resetowania hasła do tego typu konta.

Nazwa logowania w przypadku konta Microsoft to zawsze adres e-mail. Adres ten jest widoczny na ekranie logowania.

Do zresetowania hasła konta Microsoft potrzebujesz dostępu do jakiekolwiek innego komputera z łączem internetowym i przeglądarką WWW. Gdy już dostaniesz się do odpowiedniego sprzętu uruchom przeglądarkę i przejdź na stronę resetowania hasła Microsoft.

Zaznacz odpowiednią opcję na wyświetlonej stronie WWW, kliknij Dalej i postępuj według wyświetlanych zaleceń. Na kolejnych stronach będziesz musiał podać nazwę konta (czyli wspomniany adres e-mail pełniący rolę nazwy logowania do konta). Po jej podaniu otrzymasz wybór miejsca, na które wysłany będzie specjalny kod zabezpieczeń, będzie to albo alternatywny adres email (inny niż nazwa logowania), albo numer telefonu, który podałeś podczas rejestracji konta Microsoft (którąś z tych informacji musiałeś podać podczas rejestracji, bo jest to informacja wymagana przez procedurę rejestracyjną - bez podania tych danych nie jest możliwe założenie konta Microsoft). 

Po wybraniu konkretnej opcji otrzymasz dalsze wskazówki, musisz potwierdzić alternatywny adres email lub wpisać pełny (zgodny z podanym podczas rejestracji) numer telefonu. Jeżeli podane dane są zgodne z tymi przechowywanymi przez usługodawcę, otrzymasz wybranym kanałem odpowiedni kod, który musisz wprowadzić w kolejnym etapie procedury resetowania hasła.

Po poprawnym wprowadzeniu otrzymanego kodu w odpowiednie pole formularza będziesz mógł wprowadzić nowe hasło bez znajomości starego. 

Powyższy ekran mówi wszystko – możesz się przesiąść na komputer z zablokowanym dostępem i zalogować się na swoje konto Microsoft w systemie Windows 8/8.1. Uwaga! Komputer musi być połączony z internetem, w przeciwnym razie system nie będzie mógł zweryfikować hasła online i nie pozwoli na zalogowanie, bo nowe hasło będzie wciąż dla niego nieznane.

Mamy nadzieję, że opisane przez nas sposoby okażą się pomocne, a na przyszłość warto zapisać sobie gdzieś hasło i przechowywać w bezpiecznym miejscu i niech to nie będzie samoprzylepna karteczka na monitorze :).

2014.05.12, 18:03
Fajny tekst. Mam też prośbę. Zróbcie poradnik o tym, jak zapobiegać spuchnięciu baterii w laptopie, bo to ostatnio coraz popularniejszy problem...
Edytowane przez moderatora (2014.05.12, 22:53): ciach linka
annapanna
2014.07.22, 23:17
Czy zna ktoś jeszcze jakiś sposób na odzyskanie? Bo ta opcja nie działa... Ani przez CD ani przez FLASH. Jestem w kropce.
archee
2015.01.04, 11:30
Ja ostatnio trafiłem na bardzo proste, ale komercyjne rozwiązanie. Program bez hasła (www.bezhasla.pl), usuwa hasło windows, sprawdzałem na windows 7/8/8.1/10 i poszło :)
kontod1
2015.03.31, 20:27
Mi nie działa, pisze:

Selected 1
Mounting from/dev/sda4, with filesystem type NTFS
So, let's really check if it is NTFS?
Windows is hibernated, refused to mount.
NTFS: Yes, but hibernated
================================================
** The system is HIBERNATED!
** SAFEST is to boot into windows and shut down properly!
================================================
If that is not possible, you can force changes,
but the hibernated session will be lost!
Do you wish to force it? (y/n) [n] y

2015.09.27, 15:32
Czy udało sie to chociaż jednej osobie? Mi wyskakuje w przypadku 'uruchom jako administrator' zapytanie o hasło.... gdybym znał to hasło to bym wcale tego nie musiał robic... :-/
2017.01.25, 22:25
Witam, jak na pierwszy raz z czymś takim w obsłudze to wygląda strasznie (nie znając angielskiego) ale mi się nawet udało i działa. Najpierw konto administratora potem drugie i ocaliłem zdjęcia i dokumenty przed utratą, a zrobiłem Boot USB za pomocą 'rufus' bo opisanym sposoben niemogłem się połapać. Dzięki bardzo i Pozdrawiam
v14101
2017.02.24, 23:08
Niestety, u mnie ... zatrzymało się na literce 'l'.
Totalne zero reakcji pomimo istniejącego XP na partycji nr 1.
dewoj
2017.02.25, 13:58
W Win8 bez problemu pozbyłem się hasła z Waszą pomocą. Dzięki.
sds
2017.05.17, 23:52
Niestety programik zupełnie nie radzi sobie z niczym. Najpierw był problem z utworzeniem pena, mimo że robiony był zgodnie z instrukcją. Z pomocą przyszedł Rufus. Następnie tak jak użytkownikowi KONTOD1 wyskoczył komunikat, że system jest w hibernacji (mimo, że nie był) i że można próbować przez 'force', to spróbowałem ale program poległ całkowicie i zaproponował powtórzenie procedury od początku i bawiłem się tak kilka razy i podziękowałem. Nieskuteczny i bezużyteczny.
2017.08.27, 12:40
Stoi na booting the kernel...
kasiajuruc240
2017.09.12, 14:01
Słuchajcie, a czy ktoś z Was może poradzić co w przypadku kiedy mi zablokowali maila bo podobno ktoś chciała na nie wejść. wchodzę na podane linki, gdzie są pytania, ale ja konto zakładam z 17 lat temu i kompletnie niektórych odpowiedzi już nie pamietam.
znacie jakąś radę??
2020.01.24, 11:17
a mnie tylko dziwi, że ktoś nie wspomniał polskiego narzędzia do omijania haseł 'kon-boot', przecież to klasyk i dalej działa nawet na windows 10.