partner serwisu
Jak oczyścić przeglądarkę internetową?
Autor:
Marek Kowalski
Data publikacji:
27 maja 2014, 06:54
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
chrome, cookies, firefox, google, google chrome, ie, internet explorer, microsoft, mozilla, mozilla firefox, opera

AdwCleaner - dodatkowe wsparcie

Niezależnie od funkcji czyszczących, w które wyposażane są poszczególne przeglądarki, niekiedy zachodzi potrzeba użycia narzędzia, które może pomóc w pozbyciu się wyjątkowo "opornych" pasków narzędzi i rozszerzeń do przeglądarek. Proponujemy skorzystanie z programu AdwCleaner

Jak wiadomo, wiele aplikacji instalowanych na komputerze dystrybuowanych jest w formie instalatorów zawierających oprócz głównej aplikacji również dodatkowe narzędzia, a raczej programy o niskiej przydatności, wręcz przeszkadzające w korzystaniu z komputera. Wiele z takich niechcianych dodatków instalowanych jest automatycznie o ile nie zmienimy standardowych ustawień instalatora. Ileż to razy spotkałeś się z sytuacją, kiedy po instalacji jakiegoś nie związanego z przeglądarką programu uruchomiłeś przeglądarkę i stwierdziłeś, że strona główna jest zupełnie inna, a do interfejsu przeglądarki "przykleił" się pasek zbędnych narzędzi, którego w ogóle nie potrzebujesz.

Choć większość niechcianych dodatków i rozszerzeń można usunąć za pomocą metod przedstawionych na poprzednich stronach, to niekiedy warto posłużyć się dodatkowym oprogramowaniem: prostą w obsłudze aplikacją AdwCleaner.

Po pobraniu i uruchomieniu programu (AdwCleaner nie wymaga instalacji, po pierwszym uruchomieniu należy jedynie potwierdzić tekst licencji; program dystrybuowany jest bezpłatnie). Należy przeskanować komputer pod kątem ewentualnych niepożądanych elementów, które można usunąć. Skan uaktywniany jest kliknięciem przycisku Szukaj.

Po zakończeniu skanowania program oczekuje na reakcję użytkownika, którą powinno być przejrzenie wpisów wyświetlonych pod poszczególnymi kartami wyświetlanymi w sekcji Wyniki. Wartości dotyczące przeglądarek internetowych widoczne są w trzech ostatnich kartach (niestety program nie współpracuje z Operą, więc dla tej przeglądarki karta nie jest wyświetlana). Jeżeli program znajdzie niepożądane elementy, należy je zaznaczyć na liście i kliknąć Usuń. Program poinformuje o konieczności zamknięcia wszystkich uruchomionych programów. Przed kliknięciem OK zapisz ewentualne pracy w otwartych w danym momencie aplikacjach.

Po rozpoczęciu usuwania niepożądanych dodatków i aplikacji AdwCleaner wyświetli jeszcze okienko z przydatnymi poradami. Po zamknięciu tego okna komputer zostanie uruchomiony ponownie.

Po ponownym uruchomieniu systemu, automatycznie otwarte zostanie okno notatnika, w którym pojawi się raport z działania programu informujący jakie elementy zostały usunięte. Można go zapisać do zwykłego pliku tekstowego, by np. pokazać go później doświadczonemu użytkownikowi.

mariant
2015.02.16, 22:08
chcę usunąć niechciany adres strony //Hi.ru// i nic nie działa aby się tego draństwa pozbyć może jakieś rady chętnie skożystam.
moje.poczty
2015.08.03, 17:04
mariant @ 2015-02-16, 22:08
chcę usunąć niechciany adres strony //Hi.ru// i nic nie działa aby się tego draństwa pozbyć może jakieś rady chętnie skożystam.

Użyj:
http://softonet.pl/Malwarebytes.Anti-Malware.Free,Antywirusy,111467.html
http://softonet.pl/AdwCleaner,Usuwanie.programow,113115.html
i http://softonet.pl/Junkware.Removal.Tool,Skanery,112871.html
Edytowane przez autora (2015.08.03, 17:06)