partner serwisu

Jak nagrywać gry i przechwytywać obraz z ekranu komputera? Użyj Action!

Jak nagrywać gry i przechwytywać obraz z ekranu komputera? Użyj Action!
Autor:
Krzysztof Pojawa
Data publikacji:
14 lutego 2015, 04:12
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
action!, jak nagrać pulpit, jak nagrywać gry, jak przechwytywać obraz, maszyna, mirillis, nagrywanie, nagrywanie ekranu, nagrywanie gier, nagrywanie pulpitu, poradnik, przechwytywanie ekranu, przechwytywanie obrazu, wideo

Jak nagrywać gry i - bardziej ogólnie - jak przechwytywać wideo z ekranu komputera? Nie jest to czynność szczególnie skomplikowania, choć od wyboru odpowiedniego programu i jego właściwej konfiguracji może zależeć, czy uda nam się to zrobić prosto, łatwo i wygodnie. I co ważne - czy będziemy zadowoleni z efektów. W naszym poradniku zdecydowaliśmy się przedstawić zagadnienia związane z nagrywaniem gier i przechwytywaniem obrazu na przykładzie przygotowanej przez firmę Mirillis aplikacji Action!, która jest jednym z najlepszych i najpopularniejszych programów do interesujących nas zastosowań. Umożliwia nie tylko proste nagrywanie całej zawartości pulpitu, ale też pozwala na określenie, który fragment ekranu chcemy przechwycić. A kiedy gramy w grę wykorzystującą sterowniki OpenGL lub DirectX, może zarejestrować wyłącznie obraz samej gry, pozostałą część ekranu pozostawiając niezarejestrowaną.

Na wstępnie zaznaczamy, że Action! nie jest aplikacją darmową. Jej pełna wersja kosztuje 89,95 zł. Dostępna do pobrania wersja to wariant testowy, z którego można za darmo korzystać prze 30 dni. Cena licencji, zwłaszcza kiedy weźmie się pod uwagę jakość programu, nie jest jednak wygórowana, dlatego jeśli zamierzacie często nagrywać gry i przechwytywać obraz z pulpitów Waszych komputerów, zdecydowanie polecamy rozważenie tego niezbyt dużego wydatku. Ograniczenia wersji testowej Action! to nie tylko możliwość korzystania z aplikacji jedynie przez 30 dni. Oprócz tego na każdym wykonanym nią nagraniu umieszczone jest jej logo. 

PobierzAction!Action! możecie pobrać klikając w przycisk, widoczny po prawej stronie. Instalacja aplikacji to standardowy proces przeprowadzany przy wykorzystaniu klasycznego kreatora, w którym wystarczy określić folder docelowy programu, zaakceptować postanowienia licencyjne i kliknąć przycisk ok. Całą resztę zrobi za nas oprogramowanie.

My zainstalowaliśmy aplikację na laptopie Acer V3-371, wyposażonym w procesor Intel Core i5-4210U, 8 GB pamięci RAM, dysk SSD 128 GB i matrycę o rozdzielczości 1920x1080 px.

Acer V3-371

Komputer ten przekazał nam jego producent, firma Acer.

Acer

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.