partner serwisu
Jak konwertować PDF do Worda? Różne sposoby na pliki PDF
Autor:
Marek Kowalski
Data publikacji:
3 lipca 2014, 11:58
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
doc, docx, dokumenty, edycja pdf, konwersja dokumentów, pdf, pliki pdf, word

PDFtoWord, czyli sposób na konwersję online

Jedną z metod konwersji pliku PDF na edytowalny dokument Worda jest skorzystanie z ogólnodostępnych narzędzi online. Zamiast instalować w systemie kolejną aplikację wystarczy skorzystać z konwertera udostępnianego przez stronę WWW. Jak korzystać z tego typu usług? Prezentujemy to na przykładzie jednego z najpopularniejszych serwisów konwertujących: pdftoword.com.

Po odwiedzeniu serwisu //www.pdftoword.com/ moduł konwertera jest wyświetlany po lewej stronie witryny powitalnej. Interfejs witryny jest standardowo prezentowany w języku angielskim, można to zmienić klikając widoczny w prawym, górnym rogu symbol flagi, jednak polskojęzycznej wersji serwisu niestety brak.

Uruchomienie konwersji jest banalnie proste. Najpierw należy wybrać pomiędzy jakimi formatami ma być dokonywana konwersja. Standardowo jest to PDF jako źródło i dokument Worda jako wynik, zatem dokładnie to, o co nam chodzi. Warto jednak dodać, że serwis pdftoword.com obsługuje również pliki Excela oraz PowerPointa i umożliwia dokonywanie dwukierunkowej konwersji pomiędzy wszystkimi czterema formatami dokumentów (PDF, Word, Excel, PowerPoint).

Po kliknięciu przycisku Select your file, należy wskazać plik źródłowy, który ma być przekonwertowany. W polu tekstowym widocznym pod przyciskiem trzeba wpisać adres email, na który zostanie przysłany rezultat konwersji.

Po wykonaniu tych działań pozostaje tylko kliknąć przycisk Convert Now.

Proces konwersji może chwilę potrwać. Czas operacji zależny jest od prędkości łącza internetowego i objętości pliku źródłowego.

W naszym przypadku po wysłaniu pliku o wielkości nieco przekraczającej 790 kB (dysponowaliśmy łączem o parametrach: ok. 20 Mbit/s pobieranie i 7 Mbit/s wysyłanie) informacja o zakończeniu konwersji pojawiła się po kilkudziesięciu sekundach.

Wynik konwersji w testowej skrzynce pocztowej pojawił się po około 5 minutach, co odpowiada zapewnieniom twórców konwertera (informują oni o dostarczeniu maila z wynikiem średnio po ok. 5-10 minutach od rozpoczęcia konwersji). W przypadku gdy w skrzynce pocztowej nie pojawił się żaden mail z dokumentem Worda stanowiącym wynik konwersji, warto upewnić się, czy przesyłka nie trafiła przypadkiem do spamu. Wtedy też należy również dodać adres noreply@nitrocloud.com do listy zaufanych adresów, by przyszłe rezultaty konwersji nie lądowały w spamie.

Niekiedy zamiast informacji o udanej konwersji w oknie przeglądarki wyświetlany był poniższy komunikat. W takim przypadku pomagało zwykle ponowienie operacji (jeszcze raz należało wskazać plik do konwersji i uruchomić konwerter).

W przypadku gdy konwersja zakończy się poprawnie, użytkownik powinien otrzymać mailem link do skonwertowanego dokumentu w formacie DOC. Pliki stanowiące rezultaty konwersji zapisywane są w chmurze Amazona, co jest o tyle korzystne, że nawet w sytuacji, gdy konwerter wygeneruje plik o wielkości kilkudziesięciu megabajtów (np. w naszym przypadku plik źródłowy o wielkości 3,46 MB został przetworzony w plik DOC o wielkości przekraczającej 40 MB) nie ma ryzyka, że plik nie zmieści się jako załącznik, gdyż nie jest w ogóle przesyłany jako załącznik.

Tak wygląda informacja, którą użytkownik otrzymuje mailem po przeprowadzeniu konwersji. Zwraca uwagę fakt, że liczba konwersji jest limitowana (bez rejestracji można przeprowadzić do 5 konwersji).

Korzystanie z konwertera wbudowanego w serwis pdftoword.com jest bezpłatne, ale wiąże się z ograniczeniami. Oprócz wspomnianego limitu liczby konwersji, maksymalny rozmiar pliku PDF wysyłanego do konwersji może wynosić 5 MB, przy czym dokument spełniający ten warunek nie może zawierać więcej niż 50 stron. W przypadku konieczności konwersji dłuższych dokumentów czy większych plików twórcy serwisu proponują skorzystanie z próbnej (14-dniowej) wersji programu Nitro Pro PDF, jest to jakieś rozwiązanie, ale kolejne metody znajdziesz na następnej stronie.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.