partner serwisu

mytaxi match - współdziel przejazd i płać mniej

mytaxi match - współdziel przejazd i płać mniej
Autor:
Paweł Krzyżanowski
Data publikacji:
13 września 2017, 19:19
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
mytaxi match, przejazdy, taksówki, tańsze przejazdy

Aplikacja taksówkowa mytaxi dostała dziś bardzo ważne uaktualnienie. Wiąże się ono z wprowadzeniem na terenie Warszawy pilotażowego programu pozwalającego na współdzielenie przejazdu, a co ważniejsze także opłaty za kurs. Poznajcie mytaxi match.

Nadal czytasz artykuły o aplikacjach na Androida na komputerze? Ułatw sobie życie i zainstaluj MobiRadar - naszą nową aplikację o wszystkim co z Androidem związane. Znajdziesz w niej najlepsze poradniki, zestawienia i inne ciekawe artykuły. Dzięki MobiRadar będziesz używał tylko najlepszych aplikacji.

MobiRadar - najlepsze aplikacje

Według badań przeprowadzonych przez GfK jednym z czynników, które najbardziej odstraszają młode osoby przed korzystaniem z taksówek, jest koszt takiej usługi. Naprzeciw ich oczekiwaniom (choć oczywiście nowa oferta skierowana jest do wszystkich) wyszła mytaxi, pierwsza na świecie aplikacja służąca do zamawiania przejazdów tą formą transportu. W ramach programu pilotażowego, na terenie Warszawy uruchomiono pierwszą w Europie usługę ride-sharingową dającą możliwość współdzielenia przejazdów taksówką. Największą korzyścią dla osób, które zdecydują się na skorzystanie z niej, jest znacznie obniżony koszt takiej usługi.

Cena za kurs może być, wg mytaxi niższa o nawet 40%. Możliwe jest to dlatego, że w ramach mytaxi match koszt przejazdu taksówką (obejmujący także opłatę startową oraz wspólnie przejechany odcinek) dzielony jest proporcjonalnie do przejechanego dystansu między dwóch pasażerów zamawiających przejazd z różnych miejsc, wybierających miejsce docelowe na podobnej trasie. O sprawne działanie tego mechanizmu dba system monitorujący trasy przejazdów. Automatycznie odbywa się również dobieranie w pary osoby zamawiające taksówki.

mytaxi match

Co ciekawe, obniżenie kosztu przejazdu zagwarantowane jest także wtedy, kiedy aplikacja nie będzie w stanie wyszukać pasażerowi partnera do przejazdu. Jeśli w ramach usługi mytaxi match kurs odbędzie się w pojedynkę, taka osoba otrzyma 25% zniżki. Dla jeszcze większego obniżenia opłat w ramach tego systemu mytaxi do obsługi usługi match wybrało kierowców taksówek ze stawką nie większą niż 2 złote za km.

mytaxi match

Nowa forma korzystania z przejazdów taksówkami jest już dostępna w ramach tej samej co wcześniej aplikacji, oczywiście w najnowszej, zaktualizowanej wersji. Wszystko, co należy zrobić, aby skorzystać z nowej oferty, to wybrać suwakiem na głównym ekranie funkcję „match”, wpisać adres docelowy i zamówić taksówkę. Aplikacja znajdzie kierowcę automatycznie. Przez pierwsze 4 tygodnie od startu (13 września 2017 r.) usługi mytaxi match zamówienie przejazdu współdzielonego będzie możliwe przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu na terenie prawie całej Warszawy. Dalszy rozwój programu match, a tym samym rozszerzenie go na inne rejony Polski firma, co oczywiste, firma uzależnia od zainteresowania nią i danymi dotyczącymi przejazdów, jakie uda się zebrać w pilotażu usługi.

Tańsze przejazdy dzięki usłudze match
mytaxi

Aplikacja kliencka największego na świecie systemu zamawiania taksówek za pośrednictwem internetu i urządzeń mobilnych. Program umożliwia wybranie konkretnego pojazdu nawet z czterodniowym wyprzedzeniem i obsługuje płatności mobilne dla pasażerów indywidualnych, a w przypadku klientów firmowych - płatności bezgotówkowe.

MobiRadar - najlepsze aplikacje

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.