partner serwisu

iAnnotate - dokumenty PDF na Androidzie łatwiejsze w obsłudze

iAnnotate - dokumenty PDF na Androidzie łatwiejsze w obsłudze
Autor:
Krzysztof Pojawa
Data publikacji:
17 lutego 2015, 02:08
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
android, aplikacja, branchfire, czytnik pdf, dokumenty, edycja pdf, iannotate, komentarze, notatki, pdf, pdf na androidzie

Firma Branchfire poinformowała o udostępnieniu nowej wersji aplikacji iAnnotate, będącej zaawansowanym narzędziem do odczytywania i prostej edycji - dodawanie notatek, komentarzy, zaznaczeń i dopisków - dokumentów PDF. 

Określenie nowa wersja aplikacji jest tu zdecydowanie na miejscu, gdyż poprzednie wydanie iAnnotate ukazało się nieco ponad dwa lata temu, co na rynku aplikacji mobilnych jest czasem niebezpiecznie bliskim wieczności. Branchfire najwyraźniej zdaje sobie z tego sprawę, gdyż najnowsze wydanie iAnnotate nie tylko zostało stworzone praktycznie całkowicie od początku, ale też otrzymało numer 1.0 - można więc uznać, że jest to (pomijając zachowanie dotychczasowej, znanej już użytkownikom nazwy) zupełnie nowy zestaw narzędzi wspierających korzystanie z dokumentów PDF na Andoidzie.

Aplikacja dostępna od kilku dni w sklepie Google Play pozwala na odczyt dowolnych dokumentów zapisanych w formacie PDF, umożliwia także ich prostą edycję. Dzięki iAnnotate możliwe jest dodawanie do dokumentów własnych komentarzy, odręcznych notatek czy zaznaczeń. Możliwe jest także dopisywanie własnego tekstu na dokumencie. 

iAnnotate

Otwarty w iAnnotate dokument może być zapisany w pamięci urządzenia, wysłany pocztą email z poziomu aplikacji, a także otwarty w innym zainstalowanym na smartfonie czy tablecie programie obsługującym PDFy. Co ważne, wszystkie dodane komentarze, notatki, zaznaczenia czy dopiski będą dostępne w każdej innej aplikacji, w której otworzymy dokument z iAnnotate.

Informacją, która dodatkowo powinna zainteresować wszystkich potencjalnych użytkowników aplikacji jest fakt, że w odróżnieniu od poprzedniej, kosztującej prawie 10 dolarów wersji, najnowsze wydanie iAnnotate dostępne jest całkowicie bezpłatnie. 

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.