partner serwisu

Znikające wiadomości w Messengerze i sugerowane powiadomienia - Facebook testuje nowe rozwiązania

Znikające wiadomości w Messengerze i sugerowane powiadomienia - Facebook testuje nowe rozwiązania
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
12 listopada 2015, 21:20
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
facebook, komunikator, messenger, portal społecznościowy, powiadomienia, snapchat, sugerowane powiadomienia, ważne powiadomienia, znikające wiadomości

Jak donoszą różne źródła, Facebook rozpoczął dziś testy dwóch nowych rozwiązań mających wzbogacić funkcjonalność mobilnych wersji komunikatora i tej dedykowanej portalowi społecznościowemu. Wybrani użytkownicy mogą wysyłać za pośrednictwem Messengera wiadomości, które znikają po godzinie, a androidowa wersja Facebooka oznacza niektóre powiadomienia jako sugerowane.

Wbrew przewidywaniom analityków, popularność Facebook cały czas rośnie w dość sporym tempie. Ten portal społecznościowy może pochwalić się miliardem aktywnych użytkowników dziennie, co nawet na największych sceptykach musi zrobić wrażenie. Żeby zatrzymać te wszystkie osoby w swoich usługach Mark Zuckerberg nie ustaje w dodawaniu do nich nowych funkcji. Jedną z testowanych nowości jest możliwość przesyłania za pośrednictwem Messengera wiadomości, które znikają po godzinie. Za takim mechanizmem nie stoi żadna głębsza filozofia. Ma on po prostu urozmaicić korzystanie z komunikatora, choć nam wydaje się, że jest to nieśmiała próba pozyskania przez Zuckerberga do swojego ekosystemu użytkowników nie mniej popularnego Snapchata. Z tej nowości mogą w tej chwili korzystać jedynie wybrani mieszkańcy Francji korzystający z urządzeń działających pod kontrolą Androida i nie wiadomo czy lub kiedy trafi ona do szerszego grona użytkowników. 

Druga nowość, związana tym razem z mobilną wersją portalu społecznościowego przeznaczoną dla systemu operacyjnego od Google, jest sugerowanie powiadomień. Użytkownicy informują, że zauważają w nich słowa Sugerowane oraz ikonę gwiazdki. Oznaczać ma to, że według Facebooka takie powiadomienie ważniejsze jest od innych i powinnyśmy zwrócić na nie szczególną uwagę. Dokładnych informacji na temat działania tego mechanizmu w tej chwili niestety brakuje, jednak z krążących w internecie informacji wynika, że sugerowane powiadomienia mają analizować które alerty są dla nas bardziej istotne i na podstawie naszych działań mają w przyszłości oznaczać tylko te najważniejsze, co pozwoli im wyróżnić się spośród oceanów zaproszeń do gry Candy Crush.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.