
Nie spodziewaliśmy się zupełnie, że nasz niedawny tekst o nieco wątpliwej prywatności poczty przechowywanej na serwerach Google wywoła tak duże zainteresowanie zaproszeniami do nowej usługi pocztowej. Okazuje się jednak, że zaproszenie do Google Inbox jest rzadkim, acz pożądanym dobrem. A skoro tak, to chętnie kilka zaproszeń - mamy ich dziewięć - sami rozdamy.
Tym razem jednak nie wystarczy powiedzieć chcę! Nie pójdziemy jednak wzorem niektórych serwisów technologicznych i nie bedziemy prosić Was o uzasadnienie, dlaczego akurat Wy powinniście je otrzymać. Domyślamy się, jak wyglądałaby większość komentarzy, a i bez nich wiemy, ze jesteśmy najlepsi :) Poprosimy Was o coś innego - jeśli chcecie otrzymać zaproszenie do Google Inbox, napiszcie, czego oczekujecie od nas.
Jeśli czytacie nas regularnie, to wiecie, że poziom tworzonych treści jest dla nas najważniejszy. Rzetelne informacje - tu jako przykład możemy podać choćby fakt, że jako jedni z nielicznych w polskim internecie nie wspomnieliśmy ani słowem o mającej pojawić się w październiku polskojęzycznej Cortanie, wystarczył wtedy jeden mail i dwa telefony i od razu wiedzieliśmy, że to fake - obiektywne testy czy szczegółowe poradniki, dogłębnie omawiające poruszane tematy. Tak, to właśnie Softonet.
Jednak absolutnym priorytetem jest dla nas pisanie o tym, o czym Wy - nasi Czytelnicy - chcecie przeczytać. A jak inaczej moglibyśmy się tego dowiedzieć, jeśli nie bezpośrednio od Was? I na tym właśnie będzie polegać nasza zabawa z zaproszeniami do Google Inbox. Napiszcie nam, co Was interesuje, jakich tematów oczekujecie? O czym chcielibyście u nas przeczytać, czego się dowiedzieć? Poradniki, testy czy jakiekolwiek inne artykuły związane z szeroko pojętym oprogramowaniem - to już zależy od Was.
Nasze dziewięć zaproszeń rozdamy osobom, które zaproponują najciekawsze (naszym zdaniem) tematy publikacji. Co więcej, tymi właśnie tematami zajmiemy się w Softonecie w najbliższym czasie, a więc nie dość, że otrzymacie zaproszenia do Inboxa, to będziecie mieli absolutnie rzeczywisty wpływ na treści, jakie pojawią się w naszym serwisie. Pamiętajcie tylko, żeby wpisując swoje propozycje podać nam też adres mailowy, pod jaki ma zostać wysłane zaproszenie.
Zaczynamy już teraz. Pierwsze zaproszenia wyślemy Wam już jutro, następne w kolejnych dniach. Nie przerwiemy jednak zabawy w momencie wyczerpania dostępnej puli zaproszeń - za tydzień będziemy dysponować kolejnymi, które również chętnie Wam przekażemy.
A więc Drodzy Czytelnicy - zapraszamy do przesyłania swoich propozycji w komentarzach do tego tekstu. Zaproszenia do Google Inbox czekają na Was!
Opinie i testy aplikacji dla zwykłego użytkownika smartfonu /laptopa umożliwiające poradzenie sobie z problemami zanim musi wkroczyć specjalista Infomatyk.
Jeszcze więcej nowinek technicznych. Tak by wszystkie panie też mogły korzystać z waszej wiedzy i doświadczenia.
Jakiś dział z nowinkami technologicznym z punktu widzenia kobiety. Artykuły jak radzić sobie z problemami na komputerze dla Pań
ps. jakis staż dla chętnych Pań?
pszczoo@gmail.com
x.ray001@gmail.com
Ale śmiało, śmiało - piszcie
@pszczoleczka - tu bym Cię poprosił o rozwinięcie tematyki artykułów dla pań. Z czym na ogół kobiety mają problemy?
- widelec123
- pszczoleczka
@Xysiu - nad tym tematem musimy się zastanowić, staramy się jednak pisać głównie dla 'zwykłych użytkowników', a kwestie wirtualizacji są nieco bardziej hard-core'owe
Generalnie najczęściej - kwestie prostego oprogramowania na komputer/komórkę do poprawy działania systemu [zautomatyzowania jego działań], proste intuicyjne programy graficzne.
Tak de facto to co piszę- jest czymś oczywistym. Zwłaszcza ich obsługa- Tzn dla mnie.
Jednak często koleżanki które nie mają mężów/narzeczonych/ braci/ ojców którzy się tym interesują i coś w minimalnym stopniu wiedzą są mocno zdezorientowane.
Chociaż nie powiem nie tylko Panie. Część osób z pokolenia naszych rodziców [ ale nie powiem też osoby w moim wieku] ma komputer a podstawowych rzeczy nie potrafi samodzielnie wykonać. Owszem zarabia na tym jakiś młody student informatyki - albo jakaś sieć wsparcia.
Wydaje mi się natomiast że fajnie by było jak takie osoby same mogłyby sobie pomóc.
Ostatnio na tzw 'tapecie' są laptopy/ telefony. Co wybrać - przy określonym budżecie żeby sprawnie działa i długo.
Staram się wybić wszystkim z głowy że wystarczy pójść do sklepu pan z obsługi pomoże - owszem wepchnie coś co nie schodzi i dostanie prowizję.
Sama wiem jak traktują mnie panowie w sklepach z elektroniką. Uważam że fajnie by było pokazać- że elektronika też jest dla 'dziewczyn'- że nie jest to trudne- wystarczy tylko uważnie patrzeć - oraz wiedzieć w którym kierunku.
Coś co przyciągnie też panie- zainteresuje i zachęci bo będzie pisane z ich punktu widzenia i nie będzie suchymi informacjami.
Mail: wiktox100.new[at]gmail.com
[at] = @ (zabezpieczenie przed spamem)
A co do konkursów - stay tuned
Zaawansowane skróty klawiaturowe: jak efektywnie korzystać z popularnych programów graficznych, edytorów tekstu i innych.
Zaawansowane opcje systemu Android: co umożliwia zrootowany system.
Instalatory programów: jak uniknąć zbędnych aplikacji reklamowych.
Licencje: z czym to się je? - jak wykorzystywać programy, grafiki i inne utwory nie łamiąc praw autorskich.
Zaproszenie wysłane, choć w zasadzie powinieneś dostać ze dwa
Ciekawe propozycje - nad niektórymi z nich już pracujemy, inne na pewno wykorzystamy
Pomysł jest prosty: Źródła wiedzy w internecie, czyli najlepsza wiedza za darmo. Mam na myśli Khan Academy albo Wolfram Alpha. Wiedza nie tylko na poziomie podstawówki. Fizyka gdzie jest tak przystępnie opisana?
Najlepsze alternatywy dla płatnych programów? Takie z licencją dla firm więc uczymy się by potem mieć z tego korzyść.
Jak dbać o prywatność? Szyfrowanie, klucz publiczny i prywatny, anonimowa sieć, transakcje Bitcoin, z czym to się je?
Może jakiś nowoczesny zbiór pojęć o tym co to.. np. Grupa Anonymous,Bitcoin, Google, Amazon.. bardziej o te zagraniczne rzeczy.. angielskie.
Pozdrawiam
Prawda i mity?