partner serwisu

Zamień swój smartfon w wideorejestrator z aplikacją Izzy Drive

Zamień swój smartfon w wideorejestrator z aplikacją Izzy Drive
Autor:
Krzysztof Pojawa
Data publikacji:
29 kwietnia 2014, 23:39
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
izzy drive, smartfon jako wideorejestrator, wideorejestrator

Wideorejestratory, czyli specjalne kamery rejestrujące drogę i zdarzenia, które nas spotykają, kiedy prowadzimy samochód, zyskują w Polsce coraz większą popularność. My również kilka miesięcy temu w serwisie AGDLab przeprowadziliśmy duży test wideorejestratorów samochodowych. Dobre urządzenie tego typu to jednak spory koszt - chcąc, żeby kupiona kamera była czymś więcej, niż tylko wątpliwej jakości gadżetem, należy przygotować się na wydatek rzędu kilkuset złotych. Jest jednak sposób, żeby stać się posiadaczem takiego urządzenia bez konieczności ponoszenia zbyt dużych kosztów. Z pomocą przychodzi tu aplikacja Izzy Drive, przeznaczona dla smartfonów z Androidem - dzięki niej bez kupowania dodatkowego sprzętu można skorzystać ze wszystkich funkcjonalności rejestratora samochodowego.

To, co w Izzy Drive najważniejsze, to automatyczne dzielenie nagrywanego materiału na krótkie, domyślnie trzyminutowe filmy. Dodatkowo nagrywanie odbywa się w pętli, tzn. że po zapełnieniu całej dostępnej pamięci nadpisywane są najstarsze pliki. Dzięki temu zapis ostatnich minut przebytej trasy jest zawsze dostępny.

Bardzo ważną funkcją Izzy Drive jest możliwość rejestracji tzw. filmów alarmowych. Gdy jesteśmy świadkami niebezpiecznego zdarzenia drogowego, nawet wtedy, kiedy nie dotyczy ono bezpośrednio nas, warto jest zapis takiego zdarzenia zabezpieczyć przed przypadkowym skasowaniem. Izzy Drive filmy oznaczone jako alarmowe zapisuje na własnych serwerach, dzieki czemu możemy mieć pewność, że nie zostaną one utracone i będziemy mieć do nich dostęp w każdym momencie.

Izzy Drive - film alarmowy

Izzy Drive to poza funkcjami podstawowymi, dostępnymi w darmowej wersji aplikacji, również wiele funkcji informacyjnych i statystycznych. Te pierwsze to chociażby ostrzeganie o fotoradarach i informacje o stacjach benzynowych na naszej trasie wraz z cenami paliwa. Dzięki integracji z mapami Google aplikacja też doprowadzi nas do wybranej stacji.

Funkcje statystyczne analizują przebytą trasę i informują nas m. in. o rzeczywistej prędkości, spalaniu, obciążeniu i obrotach silnika. Również te informacje przesyłane są na serwery aplikacji, mamy więc do nich dostęp w każdej chwili dzięki usłudze Izzy Drive WWW.

Izzy Drive - funkcje dodatkowe

Aplikacja dostępna jest na smartfony z Androidem, znajdziecie ją w sklepie Google Play w dwóch wersjach:
- bezpłatnej, oferującej podstawowe funkcjonalności rejestratora trasy;
- płatnej, kosztującej 19 złotych, dającej dostęp do wszystkich funkcji dodatkowych.
Płatny jest też dostęp do usługi Izzy Drive WWW - jego koszt to 49 złotych rocznie.

Twórcą Izzy Drive jest WebAndMobile sp. z o. o. - startup specjalizujący się w technologiach internetowych i mobilnych.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.