partner serwisu

YouTube testuje eksperymentalną funkcjonalność pozwalającą oglądać wideo pod różnym kątem

YouTube testuje eksperymentalną funkcjonalność pozwalającą oglądać wideo pod różnym kątem
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
4 lutego 2015, 21:15
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
eksperymentalna funkcjonalność, wideo pod różnymi kątami, wideo z różnych kamer, youtube

Dzisiejszy dzień wyjątkowo obfituje w informacje o nowościach. Za sobą mamy już doniesienia o Androidzie 5.1 oraz aplikacjach Office dla Windows 10, a przed kilkunastoma minutami w serwisie YouTube pojawiła się eksperymentalna funkcjonalność pozwalająca na oglądanie materiałów wideo pod różnym kątem.

Wydawałoby się, że w kwestii udostępniania filmów na stronach internetowych nie da się wymyślić czegoś nowego, a każda podjęta próba kończy się wynalezieniem koła po raz kolejny. Jednak programiści pracujący dla serwisu YouTube co jakiś czas udowadniają, że jest jeszcze sporo rzeczy, które można zrobić, żeby odbiór materiałów wideo był atrakcyjniejszy niż dotychczas. Wcześniejsze ich pomysły dotyczyły tworzenia animowanych GIF-ów z filmów dostępnych w YouTube oraz możliwości prezentowania materiałów kręconych za pomocą kamer 360-stopniowych, a dziś ruszyły test eksperymentalnej funkcjonalności pozwalającej na oglądanie filmów pod różnym kątem. Pierwszym materiałem wideo, który można w ten sposób obejrzeć jest występ Madilyn Bailey z tegorocznego koncertu YouTube Music Night. Na jego stronie znajduje się specjalna zakładka Choose Your View (ang. wybierz widok), po włączeniu której wyświetlane są miniatury pozwalające spojrzeć na to, co dzieje się na ekranie z innej kamery - pod innym kątem.

W obecnej chwili dostępny jest tylko jeden materiał pozwalający na zapoznanie się z tą nową techniką, a co gorsze zaznajomić się z nią mogą jedynie mieszkańcy Stanów Zjednoczonych. Opisywana funkcjonalność nie jest niczym nowym i była wcześniej wykorzystywana przez internetowe sieci sportowe, takie jak MLB.tv, jednak dopiero teraz została wprowadzona na tak szeroką skalę w tak mainstreamowym medium jakim jest YouTube. Nam pozostaje jedynie czekać na wprowadzenie nowej funkcjonalności w kolejnych krajach, także w Polsce.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.