partner serwisu

YouTube dodaje obsługę gogli wirtualnej rzeczywistości Cardboard

YouTube dodaje obsługę gogli wirtualnej rzeczywistości Cardboard
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
6 listopada 2015, 11:17
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
cardboard, gogle, google, oculus, wideo 360, wirualna rzeczywistość, youtube

Firma Google nie ma zamiaru nikomu prędko oddać tytułu najpopularniejszego serwisu udostępniającego materiały wideo i już teraz przygotowuje się na przyszłość. Najnowsza aktualizacja aplikacji YouTube dodaje obsługę rzeczywistości wirtualnej nie tylko do specjalnie przygotowanych filmów, ale pozwala również oglądać w ten sposób już dostępne w zasobach usługi.

Mimo względnie niskich przychodów generowanych przez YouTube, ten serwis od lat jest najpopularniejszym pośród udostępniających materiały wideo. Firma Google dba o to, żeby jej usługa zawsze oferowała najnowsze techniki, czego przykładem było wprowadzenie możliwości umieszczania i oglądania filmów 360stopniowych, materiałów wideo w rozdzielczościach 4K oraz 8K, a także tych nagrywanych pod różnym kątem czy z prędkością 60 kl/s. Tym razem wyszukiwarkowy potentat znów postanowił wyprzedzić konkurencję dzięki najnowszej aktualizacji aplikacji YouTube przeznaczonej dla Androida. Od teraz mobilny wariant programu w połączeniu z goglami wirtualnej rzeczywistości Cardboard pozwala na oglądanie filmów w tej technice, która z pewnością stanie się hitem przyszłego roku. Pierwsza z dwóch nowości przeznaczona jest do oglądania materiałów wideo stworzonych specjalnie z myślą o rzeczywistości wirtualnej. Filmy takie jak The Hunger Games - Virtual Reality Experience (VR Video) czy Experience the TOMS Virtual Giving Trip w połączeniu z goglami wirtualnej rzeczywistości zbudowanych z pomocą smartfonów działających pod kontrolą Androida można oglądać w pełnej krasie i doświadczać niedostępnych wcześniej doznać płynących z filmów 360stopniowych dzięki dodaniu do nich niemal rzeczywistej głębi obrazu.

Druga nowość dotyczy wszystkich zgromadzonych w YouTube filmów. Udostępniona wczoraj aktualizacja YouTube dla Androida pozwala na przełączanie nawet tradycyjnych materiałów wideo do oglądania za pomocą gogli wirtualnej rzeczywistości. Nie będzie to tak ekscytujące doznanie jak w przypadku wcześniej wspomnianych filmów, ale nadal jest ciekawym sposobem na oglądania wideo.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.