partner serwisu

"Yo"- czyli najprostszy na świecie mobilny komunikator

"Yo"- czyli najprostszy na świecie mobilny komunikator
Autor:
Łukasz Chrzan
Data publikacji:
2 lipca 2014, 13:45
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
aplikacja mobilna, google play, itunes, justyo, komunikator, komunikator internetowy, windows store, yo

Czy ktoś z Was miał kiedyś potrzebę szybkiego napisania do kogoś ze znajomych, dziewczyny, chłopaka lub małżonka, ale nie mieliście nawet tyle czasu, bądź możliwości aby wysłać jakąś wiadomość tekstową? Czy mieliście potrzebę nadania bardzo krótkiej wiadomości, a korzystanie z gotowych szablonów tekstowych jest nadal zbyt czasochłonne? "Yo"- to aplikacja kierowana właśnie dla Was. Producent zapewnia, że jest to najprostszy komunikator na świecie.

Czyli co takiego robi ta aplikacja? Wysyła wiadomość "Yo" do kogoś z naszej listy kontaktów za pomocą jednego dotknięcia ekranu urządzenia, i to by było na tyle. Jest to komunikator, w którym nie wprowadza się żadnych znaków tekstowych. Czyżby żart, a może ktoś postradał rozum?

Niektórzy tak to odbierają, ale program i tak zdobywa coraz większą popularność wśród użytkowników smartfonów. Na pewno poważnie swoje dzieło traktuje jej twórca - Or Arbel. Co ciekawe zdołał on pozyskać ponad milion dolarów od sponsorów na dalszy rozwój aplikacji. Dzięki tym inwestycjom przeniósł się z Izraela do San Francisco, gdzie wynajął biuro i zatrudnił dodatkowych pracowników.

Napisanie funkcjonalnego kodu "Yo" zajęło twórcy jedynie osiem godzin. Inną ciekawostką jest fakt, że do używania "Yo" nie musimy udostępniać żadnych danych osobowych, nie trzeba też logować się za pomocą konta z portalu Facebook itd.

Początkowo aplikacja została odrzucona prze platformę Apple, ponieważ osoba odpowiedzialna za kontrolę jakości stwierdziła, że produkt z tak mała funkcjonalnością jest po prostu nieukończony.

Czy wysłanie komuś wiadomości "Yo" wystarczy do jakiejkolwiek komunikacji? Wszystko zależy od tego co jej nadawca będzie miał na myśli, oraz tego jak odbierze to jej adresat.

Aplikacja "Yo" jest dostępna na wszystkich trzech wiodących platformach mobilnych, zatem można ją znaleźć w sklepach: Google Play, Apple iTunes oraz Windows Phone Store. Zachęcamy do testowania i dzielenia się opiniami na temat programu.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.