partner serwisu

Yanosik - aplikacja, która wypowiada wojnę parkomatom

Yanosik - aplikacja, która wypowiada wojnę parkomatom
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
11 grudnia 2014, 21:35
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
parkomaty, płatność online, smartfon, strefy parkowania

Strefy płatnego parkowania to zmora większości kierowców. Nie dość, że kursują oni między parkomatem i samochodem, to jeszcze w kieszeni muszą mieć garść drobnych. Rozwiązaniem tych problemów ma być aplikacja Yanosik, która pozwala dokonać opłaty za parking za pomocą smartfona bez potrzeby martwienia się o to, jaka firma obsługuje płatności w danym miejscu.

Aplikacja mobilna Yanosik ma za sobą długą drogę. Na rynku zadebiutowała jak asystent kierowcy informujący o takich zdarzeniach na drodze jak wypadki czy kontrole prędkości. Bardzo szybko do jej funkcjonalności producent dodał kolejne, takie jak nawigacja omijająca korki, możliwość sprawdzania cen na stacjach paliw czy wskazówki odnośnie udzielania pierwszej pomocy. Wczoraj do tego wachlarza usług dołączyła kolejna - możliwość płatności za postój za pomocą smartfona w strefach płatnego parkowania.

Idea takiego wykorzystania podłączonego do internetu telefonu nie jest nowa, jednak aplikacja Yanosik jest na razie unikalna na naszym rynku pod tym względem. Inne dostępne rozwiązania pozwalają na dokonanie opłaty postojowej wyłącznie u jednego operatora systemu płatności. Yanosik jako pierwszy zintegrował w jednej aplikacji wszystkie działające w Polsce systemy, przez co kierowca nie musi się martwić o to czy posiada w danej chwili zainstalowany odpowiedni program. Korzystanie z aplikacji jest darmowe i do ceny biletu parkingowego nie są doliczane żadne opłaty. Działanie programu jest bardzo proste. Po wjechaniu do strefy płatnego parkowania na ekranie smartfona wyświetla się informacja o obowiązujących stawkach. Po zaparkowaniu wystarczy kliknąć powiadomienie, wybrać z poziomu aplikacji system płatności i wykonać przelew środków. Ostatnią rzeczą, którą musi zrobić kierowca jest pozostawienie za szybą samochodu naklejki o dokonaniu płatności mobilnej. Można je wydrukować ze strony internetowej operatora systemu płatniczego lub odebrać w Strefie Płatnego Parkowania danego miasta.

Aplikacja działa już we wszystkich większych miastach i można z niej korzystać w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku, Gdyni, Bydgoszczy, Szczecinie, Katowicach, Łodzi, Lublinie i Białymstoku. Producent Yanosika obiecuje, że już niedługo do tej listy dołączą kolejne polskie metropolie.

maciejdymek
2014.12.12, 11:04
Wydrukować lub iść do biura strefy parkowania? To już o wiele prościej i szybciej jest podejść do parkomatu.