partner serwisu

Wyszukiwarka Google przeszuka Twojego GMaila i Zdjęcia Google

Wyszukiwarka Google przeszuka Twojego GMaila i Zdjęcia Google
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
29 maja 2017, 12:49
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
gmail, google, zdjęcia google

Google wprowadza nowość związaną z działaniem wyszukiwarki. Do dyspozycji użytkownika oddana została karta o nazwie "Osobiste", w której wyświetlą się wiadomości e-mail oraz fotografie z usługi Zdjęcia Google powiązane z wprowadzanym hasłem. Dzięki temu szybko wyszukamy pożądane, prywatne informacje bez konieczności uruchamiania opisanych wyżej aplikacji.

Nadal czytasz artykuły o aplikacjach na Androida na komputerze? Ułatw sobie życie i zainstaluj MobiRadar - naszą nową aplikację o wszystkim co z Androidem związane. Znajdziesz w niej najlepsze poradniki, zestawienia i inne ciekawe artykuły. Dzięki MobiRadar będziesz używał tylko najlepszych aplikacji.

Pobierz MobiRadar

Google co jakiś czas dodaje nowe zakładki do swojej wyszukiwarki. Oprócz możliwości wyszukiwania grafik, filmów i wiadomości, możemy też zlokalizować produkty, połączenia lotnicze czy książki. Od teraz pomiędzy tymi kartami znajdziemy też zakładkę "Osobiste", która wyświetli wyniki spersonalizowane pod nas samych. Jeśli nie widzicie jej od razu, to prawdopodobnie ukryła się w karcie "Więcej" - wystarczy kliknąć w nią, by uzyskać dostęp do nowej zakładki. Warunek działania algorytmu jest jeden - musimy być zalogowani na koncie Google w przeglądarce - inaczej wyszukiwarka nie będzie miała dostępu do naszych danych z konta pocztowego Gmail i Zdjęć Google.

Google osobisteW zakładce "Osobiste" wyświetlą się wyniki powiązane z Waszym kontem Google
 

W przypadku wiadomości e-mail algorytm działa równie dobrze, co ten znany z usługi Gmail. Jeśli zaś chodzi o wyszukiwanie zdjęć, to wiele zależeć będzie od tego, jak bardzo porządkujecie w usłudze Zdjęcia Google swoje fotografie i jak Google zinterpretuje dane hasło. Przykładowo wpisując słowo "pies" w moim przypadku wyszukiwarka odnalazła wszystkie zdjęcia psiaków, które leżą nieposortowane w przepastnym archiwum moich fotografii. Gdy wpisałam "Majlo", wyszukiwarka odnalazła tylko te zdjęcia mojego psa, które były umieszczone w albumie pod taką samą nazwą. Z kolei na hasło "urodziny" Google znalazło jedynie dwa zdjęcia z komunii mojej chrześniaczki, gdyż tylko one ukazywały tort, a pominęło wszystkie fotografie wykonane w dniu moich urodzin. Pod hasłem "ogród" znalazłam zaś głównie zdjęcia z zielenią w tle, łącznie z zielonymi klockami LEGO.

Mimo tych drobnych niedoskonałości nowa karta pomaga przyspieszyć proces odnajdywania prywatnych informacji. Brak konieczności uruchamiania dodatkowych aplikacji czy zakładek w przeglądarce to udany krok w rozwoju najpopularniejszej na świecie wyszukiwarki. Karta "Osobiste" jest dostępna zarówno na komputerach, jak i urządzeniach mobilnych.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.