partner serwisu

Word, Excel i PowerPoint dla Androida już w wersji finalnej

Word, Excel i PowerPoint dla Androida już w wersji finalnej
Autor:
Krzysztof Pojawa
Data publikacji:
24 czerwca 2015, 17:32
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
android, aplikacja, aplikacje, excel, google, google play, microsoft, office, oprogramowanie biurowe, pakiet, pakiet biurowy, pakiet office, powerpoint, sklep, word

Aplikacje pakietu Office dla smartfonów z Androidem wyszły z fazy testów i od dziś są już dostępne w finalnej wersji. Tym samym Word, Excel i PowerPoint dołączyły do wcześniej udostępnionych posiadaczom urządzeń mobilnych z Androidem aplikacji pakietu biurowego Microsoftu.

Opublikowane w sklepie Google Play aplikacje Word, Excel i PowerPoint dla smartfonów z Androidem pozwalają użytkownikom nie tylko na wygodne tworzenie i edytowanie dokumentów, prezentacji i arkuszy kalkulacyjnych, ale zapewniają też obsługę najpopularniejszych dysków chmurowych, jak Google Drive, Box czy - co oczywiste - OneDrive Microsoftu.

Aplikacje Office na Androida

Każdy użytkownik może więc zarówno przeglądać swoje dokumenty, edytować je, jak i tworzyć nowe zupełnie od podstaw. Co ważne, dotyczy to nie tylko dokumentów tekstowych i arkuszy kalkulacyjnych, ale też - co dotychczas nie zawsze było oczywiste - prezentacji PowerPoint. Dodatkowo zapewnione są praktycznie te same przejścia, animacje czy designy prezentacji, co w desktopowej wersji oprogramowania. Zbieżność funkcjonalna między wersją mobilną i stacjonarną jest też wyróżnikiem pozostałych udostępnionych dziś aplikacji, czyli Worda i Excela, co w połączeniu z dostępem dokumentów znajdujących się w chmurze pozwala użytkownikom smartfonów z Androidem na rzeczywistą pracę na dokumentach, a nie tylko na ich przeglądanie czy wprowadzanie drobnych zmian.

Aplikacje Office na Androida

 

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.