partner serwisu

Windows 10 dla smartfonów - wyciekły kolejne zrzuty ekranu

Windows 10 dla smartfonów - wyciekły kolejne zrzuty ekranu
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
6 lutego 2015, 16:08
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
klawiatura ekranowa, nagrywanie rozmów, technical preview, windows 10, windows 10 dla smartfonów, windows 10 dla telefonów, windows 10 phone

Wczoraj informowaliśmy o zdjęciach mających prezentować najnowszą wersję poglądową mobilnego systemu operacyjnego od Microsoftu. Dziś za pośrednictwem jednej z chińskich stron do internetu trafiły kolejne, które ujawniają nowe w Windows 10 dla smartfonów funkcjonalności.

Premiera technicznej wersji poglądowej Windows 10 dla smartfonów zbliża się wielkimi krokami, jednak nadal nie wiemy kiedy dokładnie nadejdzie. Taka sytuacja to doskonała okazja do różnego rodzaju mniej lub bardziej wiarygodnych przecieków. Obrazki, które zelektryzowały wczoraj internet mają przedstawiać zrzuty ekranu najnowszej testowej wersji Windows 10 dla smartfonów, jednak nasz redakcyjny sceptycyzm sugeruje zachowanie względem nich zasady ograniczonego zaufania. Fakt, że opublikowane obrazki prezentują tylko to, co Microsoft pokazał na styczniowej konferencji The Next Chapter może sugerować, że zostały one po prostu stworzone w programie graficznym. Opublikowane dziś rzekome zrzuty ekranu Windows 10 dla smartfonów przedstawiają nowe funkcjonalności, które moją znaleźć się w mobilnym systemie operacyjnym Microsoftu, jednak ich wiarygodność także nie jest potwierdzona, więc i w tym przypadku pozostajemy sceptyczni.

Pierwsze z zrzutów ekranu, które zostały opublikowane przez chińską stronę ITHome ukazują aplikację do nagrywania głosu, która niestety nie będzie mogła zostać wykorzystana do przechwytywania rozmów telefonicznych. Będzie za to pozwalała na udostępnianie zarejestrowanych plików do usługi OneDrive lub wysyłanie pocztą elektroniczną. Kolejne dwa rzekome zrzuty ekranu przedstawiają klawiaturę ekranową, która pozwala na przypięcie jej do jednego z boków ekranu, co ułatwić może pisanie za pomocą jednej dłoni osobom prawo i leworęcznym na urządzeniach wyposażonych w duże wyświetlacze.

O tym, czy wczorajsze i dzisiejsze zrzuty ekranów są prawdziwe przyjdzie nam się przekonać dopiero kiedy techniczna wersja poglądowa Windows 10 dla smartfonów zostanie udostępniona publicznie. Niestety w tej chwili o premierze możemy powiedzieć jedynie, że będzie miała miejsce w tym miesiącu.

jerzy.bocian
2015.02.08, 18:04
A Cortana po polsku będzie?
Jeśli nie to podziękował. Wolę Androida.
2015.02.08, 19:52
jerzy.bocian @ 2015.02.08 18:04
A Cortana po polsku będzie?
Jeśli nie to podziękował. Wolę Androida.

Wcześniej lub później MS będzie musiał wprowadzić język polski do Cortany, bo Apple powoli szykuje się do tego w przypadku Siri, a Google Now już częściowo pozwala na korzystanie w naszym języku.
2015.02.08, 21:44
jerzy.bocian @ 2015.02.08 18:04
A Cortana po polsku będzie?
Jeśli nie to podziękował. Wolę Androida.

Wciąż jest aktualne to, co już wielokrotnie pisaliśmy - Cortana po polsku będzie w tym roku. I chociaż rąbek bliżej końca, niż początku, ale jednak 2015 ;)
2015.02.08, 21:46
Telefoniczny podpowiadacz robi czasem niespodzianki ;)
Miało być oczywiście 'raczej', a nie 'rąbek' ;)