partner serwisu

Windows 10 Mobile dla starszych Lumii w grudniu

Windows 10 Mobile dla starszych Lumii w grudniu
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
7 października 2015, 15:29
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
continuum, lumia, lumia 950, lumia 950 xl, microsoft, smartfon, windows, windows 10 mobile, windows phone

Wczorajsza, zorganizowana przez Microsoft konferencja, na której zaprezentowano nowe, działające pod kontrolą Windows 10 bardziej lub mniej mobilne urządzenia okazała się ogromnym sukcesem głównie ze względu na bardzo ciekawe smartfony, tablet oraz pierwszy w historii laptop firmy z Redmond. Drugoplanowym bohaterem imprezy był Windows 10, którego mobilną wersję przeznaczoną dla starszych urządzeń z rodziny Lumia zobaczymy dopiero w grudniu.

W czasie wczorajszej konferencji Microsoft zaprezentował dwa nowe smartfony - Lumia 950 oraz 950 XL. Są to pierwsze urządzenia mobilne, które będą pracować pod kontrolą Windows 10 Mobile i trafią do sprzedaży w przyszłym miesiącu. Niestety wczoraj nie zdradzono planów udostępnienia tego wariantu systemu operacyjnego przeznaczonego dla starszych telefonów z zainstalowanym obecnie Windows Phone. Nieco światła rzucono dopiero dzisiaj na oficjalnej stronie smartfonów Lumia w portalu społecznościowym Facebook. W komentarzach na witrynie padła bowiem wypowiedź Microsoftu, według której Windows 10 Mobile dla starszych smartfonów zostanie udostępniony w grudniu tego roku. Niemal wszystkie planowane funkcje zostały już w systemie operacyjnym zaimplementowane, a w tej chwili największy nacisk Microsoft stawia na poprawie działania oprogramowania oraz usuwaniu rożnej maści błędów, których nadal jest sporo, o czym mogą przekonać się członkowie programu Windows Insider korzystający z poglądowych wersji Windows 10 Mobile Insider Preview. Niestety podana na Facebooku data jest bardzo nieprecyzyjna i zapowiada jedynie udostępnienie finalnej wersji Windows 10 Mobile (o ile w przypadku tej wersji systemu można o takiej mówić). Aktualizacja będzie dostarczana przez operatorów sieci komórkowych, co może sprawić, że uaktualnienie w niektórych przypadkach pojawi się na urządzenia użytkowników zdecydowanie później.

Jednocześnie będzie to ostatnia aktualizacja dystrybuowana w ten sposób. Każdą kolejną udostępniać będzie bezpośrednio Microsoft, co powinno zdecydowanie skrócić czas oczekiwania na uaktualnienia. Aktualizacja do Windows 10 Mobile będzie darmowa i będą mogli z niej skorzystać wszyscy posiadacze smartfonów działających pod kontrolą Windows Phone w wersji Lumia Denim i posiadających co najmniej 8 GB pamięci wewnętrznej. Microsoft jednocześnie przypomina, że w zależności od urządzenia nie wszystkie funkcje Windows 10 Mobile mogą być dostępne dla użytkowników.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.