partner serwisu

Windows 10 Creators Update: globalna aktualizacja rozpocznie się 11 kwietnia

Windows 10 Creators Update: globalna aktualizacja rozpocznie się 11 kwietnia
Autor:
Marek Kowalski
Data publikacji:
29 marca 2017, 16:47
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
aktualizacja windows, windows 10 creators update

Windows 10 Creators Update to najbliższa, duża aktualizacja systemu Windows 10. Dziś Microsoft ujawnił datę, kiedy rozpocznie jej globalną dystrybucję wśród wszystkich użytkowników systemu Windows 10. Już 11 kwietnia będziemy mogli instalować uaktualnienie znane pod nazwą Creators Update i korzystać z wprowadzanych przez nie nowości. 

Każdy posiadacz komputera z systemem Windows 10 powinien niebawem spodziewać się otrzymania dużego pakietu aktualizacyjnego o nazwie Windows 10 Creators Update. Dystrybucja uaktualnienia rozpocznie się 11 kwietnia 2017 roku na całym świecie. Zgodnie z zapewnieniami Microsoftu, głównym celem aktualizacji jest uwolnienie kreatywnego potencjału wśród użytkowników Windows 10. Oznacza to, że wraz z instalacją uaktualnienia Windows 10 Creators Update w systemie operacyjnym pojawi się wiele dotychczas niedostępnych narzędzi twórczych. Zgodnie z przyjętą przez Microsoft polityką dotyczącą dystrybucji dużych aktualizacji, Windows 10 Creators Update zostanie udostępniony bezpłatnie.

Paint 3D, jedna z nowych aplikacji w Windows 10, które pojawią się wraz z aktualizacją Creators Update.

Windows 10 Creators Update to uaktualnienie, które ma "obudzić twórcę w każdym z nas". W praktyce oznacza to pojawienie się nowych narzędzi wbudowanych bezpośrednio w system operacyjny. Użytkownicy Windows 10 będą mogli tworzyć grafikę 3D, a także w znacznie większym stopniu korzystać z rozwiązań VR (Virtual Reality - rzeczywistość wirtualna) oraz AR (Augmented Reality - rzeczywistość rozszerzona). Aktualizacja wprowadza również nowe funkcje dla graczy, jak choćby łatwe i interaktywne transmitowanie gier za pomocą narzędzia o nazwie Beam. Creators Update zawierać będzie ulepszoną przeglądarkę Microsoft Edge z nowymi funkcjami rozrywki i lepszym wyszukiwaniem czy zarządzaniem zakładkami.

Zupełnie nowy panel Windows Defender Security Suite w Windows 10 Creators Update pozwoli zorientować się w stanie bezpieczeństwa systemu, urządzenia oraz użytkownika korzystającego z usług online.

Od 11 kwietnia Windows 10 ma być też bezpieczniejszy. Mechanizm Windows Hello będzie wykrywać fakt odejścia użytkownika od komputera i automatycznie blokować ekran. Funkcja zdalnego blokowania zadziała po sparowaniu systemu ze smartfonem (iOS, Android, Windows Phone) lub z wybranymi opaskami fitness. Zupełną nowością jest usługa Windows Defender Security Center, czyli coś w rodzaju ogólnosystemowego centrum zabezpieczeń. Rozwiązanie to integruje funkcje zapory sieciowej, antywirusa, diagnostykę wydajności, kontrolowanie bezpieczeństwa aplikacji i usług oraz bezpieczeństwo rodzinne. Ta ostatnia funkcja chronić będzie dzieci za pomocą mechanizmów kontroli rodzicielskiej nie tylko w Windows 10, ale i na konsoli Xbox One.

Zamiast podsumowania, poniżej prezentujemy jeszcze film promujący aktualizację Windows 10 Creators Update:

 

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.