partner serwisu

Windows 10 build 9926 gotowy do pobierania - po raz pierwszy w języku polskim

Windows 10 build 9926 gotowy do pobierania - po raz pierwszy w języku polskim
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
24 stycznia 2015, 00:18
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
cortana, technical preview, windows 10, windows insider

Na konferencji, która odbyła się w środę Microsoft zaprezentował całemu światu to czego będziemy mogli się spodziewać po kolejnych odsłonach najnowszego okienkowego systemu operacyjnego. Zapowiedziano także udostępnienie w ciągu tygodnia kolejnej testowej wersji Technical Preview. Jednak zaledwie dwa dni później Windows 10 build 9926 jest gotowy do pobrania dla wszystkich uczestników programu Windows Insider, a co najważniejsze po raz pierwszy w historii jest w języku polskim.

O tym, że konferencja The Next Chapter była ogromnym sukcesem świadczyć może liczba osób, które dołączyły do programu Windows Insider. W ciągu pierwszych 24 godzin od jej zakończenia wzbogacił się on o 173,624 nowych uczestników, co stanowi trochę ponad 10% osób zarejestrowanych do 21.01.2015. W czasie prezentacji Microsoft poinformował, że kolejna wersja testowa Windows 10 Technical Preview zostanie udostępniona w ciągu tygodnia, jednak już dziś każdy uczestnik programu Windows Insider może pobrać build oznaczony numerem 9926 i osobiście przetestować część funkcji zaprezentowanych na środowej konferencji.

A jest co sprawdzać. Najważniejszą dla nas - Polaków - zmianą jest udostępnienie wersji poglądowej w języku polskim. Jest to spore zaskoczenie, bo warianty testowe nowych systemów operacyjnych Microsoftu nigdy nie były dostępne w naszym ojczystym języku. W najnowszym wydaniu poglądowej wersji z systemem Windows 10 został zintegrowany głosowy asystent Cortana, niestety z jego możliwości skorzystać w tej chwili mogą jedynie anglojęzyczni mieszkańcu Stanów Zjednoczonych. Build 9926 to także poprawione menu Start, które teraz można powiększyć na pełny ekran, a część przeznaczona dla Live Tiles może być przewijana. Usprawnień doczekało się także Centrum Akcji, które jest teraz połączeniem aplikacji znanej z Windows 8 oraz Panelu Sterowania. Znajdziemy w nim także nowe przyciski mechanizmu Continuum, który w szybki sposób pozwala przełączać się między tradycyjnym i dotykowym interfejsem. Ułatwiono również proces łączenia się z urządzeniami Bluetooth oraz Miracast, co powinno przyspieszyć i ułatwić bezprzewodowe przesyłanie obrazu oraz dźwięku. Windows 10 build 9926 to także nowa, testowa wersja Sklepu z aplikacjami.

W chwili pisania aktualizacji żaden z naszych redakcyjnych komputerów nie informował o dostępnych aktualizacjach. Wszystkich chętnych do przetestowania odsyłamy więc do strony programu Windows Insider, z której można pobrać najnowszą wersję poglądową Windows 10 i za jej pomocą dokonać aktualizacji obecnie zainstalowanej.

2015.01.26, 18:38
wszystko pięknie ale czekam na więcej szczegółów dotyczących tego darmowego WIndowsa 10 na rok i czy będą potem jakieś aktualizacje bezpieczeństwa czy wogóle microsoft wypnie się na tych co dostaną windows 10 za free i albo kupią windowsa 10 albo będą beż żadnego wsparcia a windowsa 7 się pozbędą
2015.01.31, 11:12
@andrzejjajko
Chyba źle zrozumiałeś informacje krążące w internecie. Windows 10 będzie darmowy dla użytkowników Windows 7, 8.1 i Windows Phone 8.1 na zawsze. To promocja pozwalająca na darmową aktualizację będzie trwała rok od daty premiery Windows 10.

Dokładnie pisaliśmy o tym tutaj http://softonet.pl/publikacje/aktualnosci/...s.Phone.8.1,552