partner serwisu

WhatsApp szykuje wersję dla firm

WhatsApp szykuje wersję dla firm
Autor:
Sylwia Zimowska
Data publikacji:
6 września 2017, 13:29
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
komunikator, whatsapp dla firm

Jeden z najpopularniejszych na świecie komunikatorów już niedługo połączy tradycyjnych użytkowników i przedstawicieli przedsiębiorstw. WhatsApp ma stać się czymś na kształt platformy obsługi klienta. Małe i średnie firmy nie zapłacą za dostęp do usługi. Płatności pobierane będą tylko od dużych korporacji.

Nadal czytasz artykuły o aplikacjach na Androida na komputerze? Ułatw sobie życie i zainstaluj MobiRadar - naszą nową aplikację o wszystkim co z Androidem związane. Znajdziesz w niej najlepsze poradniki, zestawienia i inne ciekawe artykuły. Dzięki MobiRadar będziesz używał tylko najlepszych aplikacji.

MobiRadar - najlepsze aplikacje

W ubiegłym tygodniu ruszyły testy nowej funkcjonalności komunikatora. W założeniach WhatsApp ma być aplikacją, która ułatwi klientom i firmom wzajemną komunikację poprzez odbywanie rozmów w czasie rzeczywistym, wysyłanie aktualności czy zamawianie niektórych usług. Oczywiście to wszystko możliwe jest już od dawna, jednak problemem był chociażby brak jakiejkolwiek weryfikacji konta. Korespondując z kontem firmowym, klient nie miał 100-procentowej pewności, że jest to rzeczywiście autentyczny profil biznesowy. W WhatsApp Business każda firma będzie osobno weryfikowana.

"Firmy potrzebują oficjalnej obecności, czyli zweryfikowanego profilu, aby można je było odróżnić od innych osób oraz łatwiejszych sposobów odpowiadania na wiadomości. (...) Przedsiębiorstwa takie jak linie lotnicze czy banki będą mogły wysyłać klientom powiadomienia o godzinach lotu, potwierdzeniach dostarczenia czy innych aktualizacjach. - WhatsApp Blog."

Komunikator dla firm będzie bezpłatny podobnie jak podstawowa wersja aplikacji i pozbawiony reklam. WhatsApp zamierza zarabiać na największych przedsiębiorstwach, które będą musiały opłacać stosowny abonament. Jakiej wysokości? Tego jeszcze nie podano. Pomysł powinien jednak chwycić, zwłaszcza w Indiach. Z aplikacji każdego dnia korzysta ponad miliard użytkowników, z czego ponad 200 milionów pochodzi właśnie z tego kraju. Twórcy WhatsAppa nie zdradzili kiedy planowany jest globalny start nowej platformy, ale biorąc pod uwagę trwającą już fazę testową, tegoroczna premiera jest całkiem prawdopodobna.

MobiRadar - najlepsze aplikacje

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.