partner serwisu

Wear Internet Browser - przeglądarka internetowa dla smartwatcha

Wear Internet Browser - przeglądarka internetowa dla smartwatcha
Autor:
Radosław Kasperczak
Data publikacji:
25 lipca 2014, 02:37
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
android, android wear, bluetooth, google play, internet, lg g watch, moto 360, przeglądarka internetowa, samsung gear live, smartwatch, voice search, wear internet browser

Zaprezentowany niedawno Android Wear, stworzony z myślą o smartwatchach, wraz z kolejnymi dedykowanymi dla niego aplikacjami otrzymuje zwiększającą się funkcjonalność. Staje się dzięki temu w coraz mniejszym stopniu ciekawostką, a w coraz większym systemem działającym na urządzeniu, które naprawdę może być przydatne dla użytkownika. Są jednak pewne rzeczy, których przeskoczyć się nie da – wielkość ekranów inteligentnych zegarków nie powala, co uniemożliwia niektóre aktywności...a przynajmniej uniemożliwiało. W Google Play pojawiła się aplikacja, która pozwala na przeglądanie zasobów internetu na wyświetlaczu smartwatcha.

Wear Internet Browser, bo tak nazywa się przeglądarka, umożliwia „buszowanie” po internecie (choć zapewne nie jest to łatwe w przypadku ekranu, który ma przekątną długości raptem kilka centymetrów). Zanim jednak załadujemy jakąś stronę internetową, musimy najpierw wprowadzić jej adres w aplikacji instalowanej na urządzeniu, które łączy się z zegarkiem (jako, że nie posiada on żadnej klawiatury, jest to jedyny możliwy sposób na wpisanie czegoś). Innym sposobem otwarcia witryny jest wybranie jednej z przygotowanych wcześniej zakładek lub użycie funkcji wybierania głosowego.

Zoom i przewijanie działają raczej płynnie, a powinno być, dzięki rozwijaniu aplikacji, coraz lepiej. Jedynym mankamentem może być przesyłanie danych przez Bluetooth, co niekiedy może być nieco wolne...ale z pewnością te osoby, które zdecydują się na przeglądanie sieci za pomocą swojego smartwatcha, będą w stanie wybaczyć tę małą niedoskonałość. Powinno to być tym łatwiejsze, że aplikacja jest darmowa, dlatego też nikt nie powinien na nią przesadnie narzekać (choć oczywiście nie chodzi o to, by bezrefleksyjnie cieszyć się ze wszystkiego, co bezpłatne). Można ją pobrać w Google Play. Jest kompatybilna z następującymi smartwatchami:

- Samsung Gear Live

- LG G Watch

- Moto 360

 Wear _internet_browser

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.