partner serwisu

VLC na Androida z największą aktualizacją od roku

VLC na Androida z największą aktualizacją od roku
Autor:
Sylwia Zimowska
Data publikacji:
3 października 2017, 21:33
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
jak oglądać filmy 360, odtwarzacz filmów, vlc

Mobilna wersja cenionego odtwarzacza wideo otrzymała sporą aktualizację. Wersja 2.5 wprowadza m.in. zmiany w interfejsie, obsługę Android Auto, możliwość oglądania filmów 360-stopni i kilka innych nowości. Być może dzięki temu VLC na Androidzie dorówna popularnością swojemu desktopowemu odpowiednikowi.

Nadal czytasz artykuły o aplikacjach na Androida na komputerze? Ułatw sobie życie i zainstaluj MobiRadar - naszą nową aplikację o wszystkim co z Androidem związane. Znajdziesz w niej najlepsze poradniki, zestawienia i inne ciekawe artykuły. Dzięki MobiRadar będziesz używał tylko najlepszych aplikacji.

MobiRadar - najlepsze aplikacje

Zmiany są widoczne gołym okiem. Twórcy wreszcie postanowili odświeżyć wygląd zgodnie ze stylistyką Material Design, co sprawia, że aplikacja jest bardziej przejrzysta. Nie zabrakło także trybu nocnego, który ułatwi korzystanie z odtwarzacza po zmroku. Jedną z najważniejszych nowości jest wprowadzenie obsługi dla filmów 360-stopniowych. Od teraz możemy w VLC oglądać filmy panoramiczne w taki sam sposób jak na YouTubie czy Facebooku, czyli poprzez obracanie smartfonem. Kolejną istotną zmianą jest integracja z Android Auto, co pozwoli wygodnie obsługiwać odtwarzacz w samochodzie.

 

1VLC w wersji 2.5 to m.in. tryb nocny, możliwość oglądania obrazu-w-obrazie i korektor graficzny

 

Twórcy dodali także możliwość wybrania innych proporcji ekranu niż typowego 16:9, z czego powinni ucieszyć się głównie osoby posiadające nowsze telefony. Od teraz wzorem YouTube możliwe jest także łatwe przewijanie materiałów co 10 sekund - wystarczy stuknięcie w jedną z krawędzi ekranu. Nie zabrakło także obsługi kodeków wideo takich jak VP8/9/10, funkcji audio boost zwiększającej o kilkaset procent głośność nagrania i zintegrowania wyszukiwarki z Google Now. Użytkownikom ceniącym sobie możliwość dopasowywania ustawień audio spodoba się z kolei obecność korektora graficznego. Znany z poprzednich odsłon tryb obrazu-w-obrazie udostępniono także osobom posiadającym urządzenia z najnowszym Androidem 8.0.

MobiRadar - najlepsze aplikacje

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.