partner serwisu

"Uniwersalny" Office dla Windows 10 dostępny do pobrania dla członków programu Windows Insider

"Uniwersalny" Office dla Windows 10 dostępny do pobrania dla członków programu Windows Insider
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
4 lutego 2015, 20:12
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
dotykowy office, microsoft, office, office 2016, office dla smartfonów, office dla tabletów, windows 10, windows 10 dla smartfonów

Publikowanie nowych wersji aplikacji bez wcześniejszych zapowiedzi to najprawdopodobniej nowa moda wśród twórców oprogramowania. O tym, że Google udostępniło Androida 5.1 pisaliśmy kilka godzin temu. Teraz dowiadujemy się, że także Microsoft zdecydował się na oddanie w ręce użytkowników nowej wersji aplikacji z pakietu Office dla Windows 10. Niestety przetestować je będą mogły jedynie osoby biorące udział w programie Windows Insider.

Na samym początku chcielibyśmy podkreślić i zaznaczyć, że aktualność ta nie dotyczy zapowiadanego przez nas wcześniej pakietu Office 2016. Na jego testową wersję przyjdzie nam jeszcze poczekać, jednak już teraz osoby, które zdecydowały się na udział w programie Windows Insider i zainstalowały na swoich komputerach Windows 10 Technical Preview mogą za pomocą wersji beta aplikacji Windows Store pobrać programy Word, Excel i PowerPoint dla Windows 10. Względem tych dostępnych w pakiecie biurowym Office 2013 opublikowane dziś warianty charakteryzują się głównie dużo lepszą współpracą z ekranami dotykowymi i zostały opracowane tak, żeby bezproblemowo działać na komputerach osobistych oraz urządzeniach przenośnych pracujących pod kontrolą najnowszego systemu operacyjnego Microsoftu. W skład uniwersalnych (działających na różnych platformach sprzętowych) aplikacji Office dla Windows 10 wchodzą Word, Excel, PowerPoint, OneNote i Outlook, jednak tylko pierwsze trzy są dostępne do testowania w tej chwili.

Aplikacje Word, Excel i PowerPoint dla Windows 10 (kliknij, żeby powiększyć)

Wszyscy chętni do przetestowania najnowszych wersji aplikacji z pakietu Office dla Windows 10 mogą pobrać je za darmo w wersji beta programu Windows Store dostępnego w wariancie poglądowym najnowszego systemu operacyjnego Microsoftu. W przyszłości stabilne wersje tych programów będą oferowane razem z nowymi urządzeniami przenośnymi pracującymi pod kontrolą Windows 10 oraz udostępnione do pobrania bez żadnych opłat dla komputerów osobistych.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.