partner serwisu

Uber zhakowany, szef bezpieczeństwa zwolniony

Uber zhakowany, szef bezpieczeństwa zwolniony
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
22 listopada 2017, 17:11
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
amazon web services, atak hakerski, kradzież danych, uber

Prezes Ubera potwierdził wczoraj informacje o zwolnieniu z firmy szefa głównego urzędy bezpieczeństwa Joe Sullivana oraz jego adwokata. Obaj stracili pracę po tym, jak na jaw wyszedł atak hakerski, który skrzętnie ukrywali od października 2016 r. przed zarządem i użytkownikami usługi.

Nadal czytasz artykuły o aplikacjach na Androida na komputerze? Ułatw sobie życie i zainstaluj MobiRadar - naszą nową aplikację o wszystkim co z Androidem związane. Znajdziesz w niej najlepsze poradniki, zestawienia i inne ciekawe artykuły. Dzięki MobiRadar będziesz używał tylko najlepszych aplikacji.

MobiRadar - najlepsze aplikacje

Ataku dokonali dwaj hakerzy, którym udało się uzyskać dane logowania do konta firmy Uber w usłudze Amazon Web Services. Cyberprzestępcy weszli w posiadanie imion, nazwisk oraz numerów licencyjnych około 600 000 kierowców korzystających z tej popularnej usługi. Hakerzy wykradli także dane osobowe 57 milionów użytkowników Ubera. W skład tych informacji poza imionami i nazwiskami wchodziły także numery telefonów. Amerykańska firma zapewnia, że przestępcy nie dostali się do systemów korporacyjnych, numerów rachunków bankowych czy numerów ubezpieczenia społecznego ani nie uzyskali dat urodzenia.

Uber

 

Nigdy nie powinno dojść do takiego zajścia. Chociaż nie mogę wymazać historii, mogę zobowiązać się w imieniu każdego pracownika Ubera, że uczymy się na własnych błędach. Zmienimy sposób w jaki prowadzimy działalność, aby zapewnić uczciwość w każdej decyzji, którą podejmujemy. Będziemy ciężko pracować, aby zdobyć zaufanie naszych klientów. - powiedział dyrektor generalny firmy Uber - Dara Khosrowshahi

Joe Sullivan i jego prawnik zostali zwolnieni z pracy po tym, jak okazało się, że zapłacili hakerom 100 000 dolarów w celu ukrycia ataku. Firma Uber zapewnia, że stale monitoruje dane, które zostały wykradzione i do tej chwili nie wykryła żadnych dowodów na oszustwa lub niewłaściwe użycie danych.

Tech Awards 2017

Tech Awards 2017 to trzecia odsłona plebiscytu, w którym konsumenci wybierają najlepsze marki i produkty. Weź udział i wygraj atrakcyjne nagrody. Wejdź na stronę Tech Awards 2017 i oddaj swój głos już dziś! 

kamial45
2018.10.12, 16:08
nie do końca wierze, że to nigdy nie nastąpi..nawet po zmianie gościa.. zawsze są ataki, zawsze znajdą się luki w zabezpieczeniach. Ile to razy słyszymy, że nasze dane zostały skradzione. Niestety takie mamy czasy, że podając dane w aplikacjach i innych miejscach, jesteśmy na to narażeni i nigdy nie ma 100% pewności. No ale fajnie się firma zachowała, że teraz zwrócą większa uwage na to wszystko i może w większym stopniu da się to uniknąć. www.systim.pl