partner serwisu

Twitter włączył możliwość blokowania wpisów zawierających określone słowa

Twitter włączył możliwość blokowania wpisów zawierających określone słowa
Autor:
Marek Kowalski
Data publikacji:
2 marca 2017, 11:51
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
blokowanie wiadomości, twitter

Twitter ogłosił wprowadzenie kilku nowych funkcji ułatwiających usunięcie ze strumienia wiadomości wyświetlanego w profilu danego użytkownika treści natarczywych, czy w inny sposób niepożądanych dla właściciela konta na Twitterze.

Najbardziej istotną zmianą dla użytkowników Twittera, jest to, że mogą oni blokować na swoim profilu wiadomości, komentarze oraz powiadomienia zawierające określone słowa i wyrażenia, w tym również identyfikatory konkretnych osób. Automatycznie blokowane mogą być również profile, w których ich właściciele nie ustawili spersonalizowanego awatara i wciąż korzystają z domyślnego w przypadku Twittera obrazka z "jajkiem".

Kolejną zmianą mającą ułatwić korzystanie z usługi i lepsze filtrowanie niepożądanych treści jest możliwość automatycznego blokowania kont niepotwierdzonych, czyli takich, których założyciele nie potwierdzili swojego adresu e-mail lub telefonu podczas rejestracji.

To jednak nie koniec walki z internetowym trollingiem. Twitter poszerzył również zakres proaktywnej analizy treści publikowanych w swoim serwisie w celu wykrywania użytkowników, dla których jedynym celem korzystania z usługi jest uprzykrzanie życia innym. Wdrożone mechanizmy mają umożliwić wykrycie trolla również w sytuacji, gdy inne osoby nie zaraportowały jego nagannego zachowania. Nie oznacza to jednak natychmiastowego bana dla potencjalnego szkodnika. Zamiast tego będzie stosowane ograniczenie widoczności postów osoby podejrzanej o niewłaściwe zachowania i nachalne publikacje. Jej posty będą mogły być obserwowane wyłącznie przez tych użytkowników, którzy z premedytacją sobie tego zażyczą i będą subskrybować informacje z konkretnego profilu.

Wprowadzonym zmianom towarzyszy poszerzenie zakresu powiadomień. W razie jakichkolwiek działań podjętych automatycznie przez Twittera w celu ograniczenia aktywności trolli, osoby, które byłyby narażone na słowne ataki lub niepożądane przez nich wpisy otrzymają od serwisu informację o tego typu akcjach. Dzięki temu powiadomieni będą mogli uprzedzić o ewentualnych trollach swoich znajomych, a sami nie będą narażeni na otrzymywanie niewłaściwych treści.

Oczywiście nie ma się co łudzić, że z dnia na dzień użytkownicy Twittera będą wolni od jakichkolwiek nadużyć czy obelg publikowanych przez złośliwców, ale połączenie sygnałów otrzymywanych ze społeczności oraz wdrożonych algorytmów śledzących niepożądane zachowania pomoże w znacznej redukcji niewłaściwych treści w serwisie.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.