partner serwisu

To The Moon - kultowa gra teraz także na Androida

To The Moon - kultowa gra teraz także na Androida
Autor:
Sylwia Zimowska
Data publikacji:
13 maja 2017, 14:42
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
android, gra na androida, to the moon

To The Moon to jedna z najbardziej wzruszających gier przygodowych kiedykolwiek wydanych. Pierwotnie tytuł zadebiutował na komputerach osobistych w 2011 r. Od teraz jest jednak dostępny również na Androida. 

Gdybyście tuż przed śmiercią mogli spełnić jedno marzenie, którego nie udało się Wam zrealizować za życia, cóż by to było? Johnny pragnie tylko jednego - polecieć na Księżyc. By pomóc mu osiągnąć cel gracz w roli pary naukowców będzie musiał zagłębić się we wspomnienia mężczyzny i przeżyć jego życie jeszcze raz, od końca do początku...

Jedna z najbardziej wzruszających gier przygodowych wydanych na komputerach osobistych w 2011 roku właśnie trafiła na smartfony i tablety urządzeń pracujących na iOS i Androidzie. Za cenę 24,99 zł otrzymacie kilkugodzinną, fascynującą opowieść okraszoną piękną muzyką. Twórcy zdecydowali się na ciekawy zabieg przedstawienia historii w kolejności odwrotnej do chronologicznej.  Stąd też najpierw poznajemy głównego bohatera w podeszłym wieku, a następnie odkrywamy jego coraz wcześniejsze wspomnienia. Gracz wciela się w rolę jednego z naukowców próbujących spełnić życzenie pacjenta.

Sterowanie jest bardzo proste - przez większą część gry zwiedzamy lokacje, szukamy przedmiotów i odbywamy rozmowy z bohaterami, by odkryć skrywane głęboko w pamięci Johnny'ego tajemnice. Mimo kolorowej, pikselowej grafiki To The Moon polecane jest dojrzałym użytkownikom. Podejmuje ona bowiem wiele trudnych tematów, takich jak społeczne wykluczenie, nie radzenie sobie z emocjami, zmaganie się z chorobą bliskich. W 2016 roku gra zdobyła nominację Steam Awards w kategorii "Ja nie płaczę, tylko coś wpadło mi do oka". Mobilna wersja To The Moon została w pełni przetłumaczona na język polski.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.