partner serwisu

Tłumacz Skype już dostępny w stabilnej wersji komunikatora Microsoftu

Tłumacz Skype już dostępny w stabilnej wersji komunikatora Microsoftu
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
1 października 2015, 21:39
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
microsoft, skype, skype translator, tłumacz skype, tłumaczenia, tłumaczenia online, tłumaczenia w czasie rzeczywistym

O ambitnych planach wprowadzenia do komunikatora Microsoftu narzędzia pozwalającego na tłumaczenie rozmów w czasie rzeczywistym pierwszy raz usłyszeliśmy w maju zeszłego roku. Niemal równo rok później została udostępniona testowa jego wersja, a dziś na jednym z oficjalnych blogów Microsoftu pojawił się wpis informujący, że Tłumacz Skype jest już dostępny w stabilnej wersji komunikatora.

Bariera językowa to jedna z największych przeszkód komunikacji między ludźmi z całego świata. W maju zeszłego roku Microsoft pokazał wczesna wersję poglądową narzędzia, które miałoby rozwiązać ten problem. Bardzo ambitne przedsięwzięcie ułatwiłoby nie tylko komunikację między użytkownikami mówiącymi różnymi językami, ale również pomogłoby komunikatorowi należącemu do firmy z Redmond na nawiązanie walki z coraz bardziej popularnymi WhatsApp i Facebook Messenger. W maju tego roku Tłumacz Skype gotowy był do testów na dużo większej grupie użytkowników, rozpoczął się więc program testowy. Po niespełna 5 miesiącach zbierania informacji i usprawniania aplikacji Microsoft zdecydował się na udostępnienie stabilnej wersji Tłumacza Skype oraz zintegrowanie go z komunikatorem. Opisywane narzędzie pozwala na tłumaczenie w czasie rzeczywistym rozmów głosowych pomiędzy sześcioma różnymi językami (angielski, francuski, niemiecki, włoski, mandaryński, hiszpański) oraz przekłada konwersacje pisane w 50 kolejnych, także polski. Tłumacz Skype dostępny jest w najnowszej wersji komunikatora Skype, która od dziś przez następnych kilka tygodni będzie trafiała na komputery oraz tablety działające pod kontrolą systemów operacyjnych Windows. Jego obecność będzie można poznać po dwóch nowych ikonach pojawiających się w górnym prawym rogu okna rozmowy.

Tłumacz Skype zbudowany został z wykorzystaniem techniki uczenia maszynowego - stosunkowo nowej dziedzinie wchodzącej w skład nauk zajmujących się sztuczną inteligencją. Oznacza to, że poprawność przekładów będzie poprawiać się wraz z wykorzystywaniem przez użytkowników nowej w Skype funkcji. Niestety, na żadnym z naszych redakcyjnych komputerów, nawet tych działających pod kontrolą najnowszej poglądowej wersji Windows 10 Insider Preview build 10547, komunikator Microsoftu jeszcze nie zaktualizował się. 

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.