partner serwisu

Tej aktualizacji Samsung Galaxy S8 potrzebował. Drobna, ale jakże użyteczna

Tej aktualizacji Samsung Galaxy S8 potrzebował. Drobna, ale jakże użyteczna
Autor:
Maciej Gajewski
Data publikacji:
21 czerwca 2017, 17:49
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
aktualizacja androida, android, pasek nawigacji, s8, s8+, samsung galaxy

Polscy użytkownicy telefonów Samsung Galaxy S8 i Samsung Galaxy S8+ mogą już pobrać najnowszą aktualizację oprogramowania dla swoich urządzeń. Rewolucji nie należy się spodziewać, zmiany są relatywnie kosmetyczne. Jednak jak głosi stare porzekadło: diabeł tkwi w szczegółach. Dzięki uaktualnieniu najnowsze telefony Samsunga staną się wygodniejsze w użytkowaniu.

Nadal czytasz artykuły o aplikacjach na Androida na komputerze? Ułatw sobie życie i zainstaluj MobiRadar - naszą nową aplikację o wszystkim co z Androidem związane. Znajdziesz w niej najlepsze poradniki, zestawienia i inne ciekawe artykuły. Dzięki MobiRadar będziesz używał tylko najlepszych aplikacji.

Pobierz MobiRadar

Dziś Samsung wydał na polski rynek nową wersję oprogramowania na telefony Galaxy S8 i Galaxy S8+. Aktualizacja wymaga pobrania aż 453,72 MB więc warto zaczekać z jej przeprowadzeniem aż znajdziemy się z zasięgu sieci Wi-Fi. Telefony Galaxy S8 i Galaxy S8+ same okresowo sprawdzają dostępność nowego oprogramowania i jeżeli wykryją jego dostępność poinformują użytkownika komunikatem takim, jak na poniższym obrazku. Jeżeli z jakichś względów wyłączyliśmy moduł automatycznej aktualizacji lub chcemy wymusić szybsze jego uruchomienie, należy udać się do ustawień telefonu, tam wybrać opcję „Aktualizacja oprogramowania” a następnie wybrać „Pobierz aktualizacje ręcznie".

aktualizacjaKomunikat o aktualizacji i ustawienia paska nawigacji z nowymi opcjami. 

Aktualizacja dla Samsung Galaxy S8 i S8+ - co nowego?

Z pierwszej nowości ucieszą się przede wszystkim użytkownicy niestandardowych ekranów blokady, które nie radziły sobie z nietypowymi proporcjami wyświetlacza Galaxy S8. Te w końcu wyświetlają się poprawnie w większości przypadków, rozciągając swój interfejs na cały ekran. Drugą nowością jest wygodniejszy główny pasek nawigacyjny telefonu. Otrzymał on nową ikonę w formie kropki, dzięki której możemy przełączać tryb jego działania. Możemy zdecydować czy ma być widoczny, ukryty czy też automatycznie ukrywający się. Zyskujemy w ten sposób więcej miejsca na ekranie, a ów pasek zawsze możemy przywrócić jednym gestem palca wysuwając go z dolnej części interfejsu. Nową ikonę można wyłączyć w ustawieniach paska.

Next Lock Screen wyświetlający się prawidłowo na Galaxy S8+Next Lock Screen wyświetlający się prawidłowo na Galaxy S8+

Niestety, zmartwią się niektórzy miłośnicy unikalnych interfejsów. Pasek zadań nie może mieć już dowolnego koloru z palety RGB jak do tej pory. Samsung w nowej wersji oprogramowania ograniczył nasz wybór do raptem ośmiu kolorów. Ostatnimi mile widzianymi zmianami są rzekome usprawnienia w jakości zdjęć panoramicznych oraz przycisk na pasku zadań do „rozciągania” na cały ekran aplikacji, które domyślnie maja problem z dopasowania się do nietypowych wyświetlaczy telefonów Galaxy S8 i Galaxy S8+.

Chcesz więcej? Zainstaluj MobiRadar już dziś i korzystaj tylko z najlepszych aplikacji.

Pobierz MobiRadar

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.