partner serwisu

Sony aktualizuje kolejne smartfony do Androida Oreo

Sony aktualizuje kolejne smartfony do Androida Oreo
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
1 grudnia 2017, 15:05
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
aktualizacja, android 8.0 oreo, sony xperia xz

Firma Sony udostępniła Androida 8.0 Oreo dla smartfonów Xperia XZ i niesprzedawanego w polsce XZs. Są to kolejne po modelu XZ Premium urządzenia japońskiego producenta, które otrzymały stosowne uaktualnienie. Teraz także polscy użytkownicy mogą pobierać i instalować najnowszą wersję Androida na swoich telefonach.

Nadal czytasz artykuły o aplikacjach na Androida na komputerze? Ułatw sobie życie i zainstaluj MobiRadar - naszą nową aplikację o wszystkim co z Androidem związane. Znajdziesz w niej najlepsze poradniki, zestawienia i inne ciekawe artykuły. Dzięki MobiRadar będziesz używał tylko najlepszych aplikacji.

MobiRadar - najlepsze aplikacje

W zeszłym tygodniu użytkownicy smartfonów Sony Xperia XZ (sprawdź ceny w polskich sklepach) informowali, że na swoich urządzeniach z powodzeniem zainstalowali najnowszą aktualizację oprogramowania. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że uaktualnienie zmienia Androida 7.0 Nougat na najnowszą wersji 8.0 Oreo. Aktualizację opisaną numerem 41.3.A.0.401 mogą teraz instalować polscy użytkownicy smartfonów Sony. Jeśli na Waszych telefonach nie pojawił się jeszcze komunikat informujący o możliwości pobrania aktualizacji, to zajrzyjcie do menu Ustawień i sprawdźcie sekcję Informację o telefonie. Tam znajduje się pozycja Aktualizacja oprogramowania. Jeśli nadal uaktualnienie nie będzie widoczne, to możecie posłużyć się programem Xperia Companion, który w prosty sposób pozwoli zaktualizować oprogramowanie. Niestety ten sposób zadziała najlepiej na smartfonach kupionych spoza ofert operatorów komórkowych. Osoby, które nabyły swoje Xperie XZ u telekomów, będą musiały uzbroić się w cierpliwość i poczekać aż aktualizacja przejdzie testy kompatybilności.

Android 8.0 Oreo dla Sony Xperia XZ
 

MobiRadar - najlepsze aplikacje

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.