partner serwisu

Smartify – aplikacja, która rozpozna za Ciebie dzieła sztuki

Smartify – aplikacja, która rozpozna za Ciebie dzieła sztuki
Autor:
Paweł Krzyżanowski
Data publikacji:
11 października 2017, 15:36
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
artify, rozpoznawanie obrazu, smartify, sztuka

Tak, jak nie zawsze jesteśmy w stanie rozpoznać po pierwszych taktach piosenkę i wskazać jej wykonawcę oraz kompozytora, tak zapewne większość z nas miałaby problemy z rozpoznaniem mniej popularnych w popkulturze obrazów. Tu z odsieczą rusza Royal Art Academy w Londynie ze swoją aplikacją Smartify.

Nadal czytasz artykuły o aplikacjach na Androida na komputerze? Ułatw sobie życie i zainstaluj MobiRadar - naszą nową aplikację o wszystkim co z Androidem związane. Znajdziesz w niej najlepsze poradniki, zestawienia i inne ciekawe artykuły. Dzięki MobiRadar będziesz używał tylko najlepszych aplikacji.

MobiRadar - najlepsze aplikacje

Idea, która stoi za Smartify, jest niemal identyczna z tą, która towarzyszy aplikacji Shazam, rozpoznającej piosenki, już po ich kilku pierwszych dźwiękach. Podobnie działa Smartify – obrazowi, który nas interesuje, wystarczy zrobić zdjęcie, a aplikacja zrobi resztę – pokaże nie tylko tytuł obrazu i jego twórcę, ale także wyświetli kompletne informacje na temat dzieła. Twórcy stawiają tu na możliwie jak najbardziej elegancki, dostępny i dyskretny sposób ich prezentacji.

Artify2

 

Royal Art Academy nie zdradza wszystkich szczegółów na temat mechanizmów, które stoją za aplikacją, wskazują jednak, że na jej potrzeby stworzono wizualne odciski palców dla każdego z zeskanowanych wcześniej obrazów, a sama aplikacja korzysta z technologii rozpoznawania obrazu. Baza dzieł obejmuje w tej chwili zbiory 30 największych światowych galerii i muzeów. Wśród nich sa np. National Gallery w Londynie, Rijksmuseum w Amsterdamie, The Metropolitan Museum of Arts w Nowym Jorku czy Los Angeles County Museum of Art w Los Angeles, raczej więc nie ma obaw, że Smartify nie rozpozna jakiegoś istotnego dla światowego malarstwa dzieła. Co więcej, do bazy danych wciąż dołączane są obrazy z kolejnych galerii.

Do rozpoznawania dzieł sztuki
Smartify

Dzięki tej aplikacji możecie zidentyfikować działa sztuki. Wystarczy obrazowi zrobić zdjęcie smartfonem i poczekać na analizę. Po rozpoznaniu aplikacja wyświetli nie tylko autora, ale także komplet informacji na temat dzieła.

MobiRadar - najlepsze aplikacje

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.