partner serwisu

Skype w przeglądarce teraz także dla użytkowników z Polski

Skype w przeglądarce teraz także dla użytkowników z Polski
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
16 czerwca 2015, 16:24
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
komunikator internetowy, microsoft, rozmowy przez internet, skype, skype for web, skype w przeglądarce, wideo rozmowy, windows 10

Zaprezentowana na początku czerwca możliwość korzystania z komunikatora Skype w przeglądarce internetowej początkowo przeznaczona była jedynie dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Dziś Microsoft ogłosił, że z tej usługi mogą już korzystać użytkownicy z innych krajów, w tym także z Polski.

Zapowiedziana na 29. lipca premiera Windows 10 jest dla Microsoftu próbą odcięcia się od niechlubnej przeszłości związanej z Windows 8. Jednak duże zmiany w systemie operacyjnym, to nie jedyny sposób na nowy początek. Także wiele usług amerykańskiej firmy doczeka się w najbliższej przyszłości odświeżenia, a jedną z nich jest Skype. Microsoft dzielnie walczy z konkurencją wprowadzając do swojego komunikatora nowe funkcje, takie jak tłumaczenie konwersacji w czasie rzeczywistym, jednak bardziej oczekiwaną przez użytkowników jest możliwość uruchomienia Skype w przeglądarce. Pierwszy raz o takim rozwiązaniu pisaliśmy jeszcze w listopadzie zeszłego roku, kiedy to uruchomiony został zamknięty program testowy Skype for Web. Na początku czerwca Microsoft zdecydował się na rozszerzenie projektu i umożliwił korzystanie ze Skype w przeglądarce wszystkim zainteresowanym mieszkańcom Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Dziś na oficjalnym blogu zespołu zajmującego się rozwojem komunikatora został opublikowany wpis, według którego programem testowym zostali objęci użytkownicy z kolejnych krajów, w tym także z Polski.

Żeby sprawdzić jak sprawuje się Skype w przeglądarce internetowej należy zalogować w usłudze Skype for Web wykorzystując login i hasło z biurkowej lub mobilnej aplikacji. Do uruchomienia wszystkich możliwości przeglądarkowej wersji komunikatora konieczne będzie zainstalowanie dodatku Skype Web Plugin, który działa jedynie w systemach Windows 7, 8.1 i 10. Skype for Web znajduje się nadal w fazie testów, więc należy mieć na uwadze, że usługa może działać niestabilnie i powodować rożnego rodzaju błędy.

Przypominamy także, że na początku lipca przestanie działać wersja Skype przeznaczona dla kafelkowego wariantu interfejsu ModernUI.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.