partner serwisu

Duża awaria Skype, Outlook.com, Office 365, Xbox Live, ale Microsoft opanował sytuację

Duża awaria Skype, Outlook.com, Office 365, Xbox Live, ale Microsoft opanował sytuację
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
7 marca 2017, 20:36
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
awaria, microsoft, office 365, outlook.com, skype, xbox live

Microsoft przywrócił już do działania usługi Skype, Outlook.com, Office 365 i Xbox Live. Przez około godzinę ich użytkownicy z całego świata, także i Polski nie mogli zalogować się do swoich kont. Niestety Microsoft do tej pory potwierdził jedynie wystąpienie dużej awarii, ale jej powody nadal nie są znane.

Przez niemal godzinę osoby z całego świata zgłaszały problemy z zalogowaniem się do takich usług Microsoftu jak Skype, Outlook.com, Office 365 czy Xbox Live. Tak duża awaria nie przydarzyła się twórcom Windows 10 od bardzo długiego czasu. Niestety do tej chwili nie wiadomo co było przyczyną problemów, które dotknęły także Polaków. Dostęp do większości usług potentata z Redmond został już przywrócony, jednak osoby pragnące skorzystać z Xbox Live nadal mogą natrafić na małe problemy. Microsoft do tej chwili nie zajął oficjalnego stanowiska w tej sprawie. Jednak na stronie pomocy technicznej usługi Xbox Live pojawił się lakoniczny komunikat o trwających pracach mających usunąć usterkę.

Status techniczny usługi Xbox Live

Wydaje się, że za wszystkie problemy odpowiedzialna jest usługa Konta Microsoft, która jest kluczowym elementem działania takich serwisów jak Skype, Office 365, Outlook.com i Xbox Live. Właśnie brak możliwości zalogowania się w poszczególnych usługach zgłaszali użytkownicy na całym świecie, także w Polsce. Co więcej, w niektórych przypadkach aplikacje jak klienty poczty elektronicznej straciły połączenie z serwerami Microsoftu, co powodowało problemy z synchronizacją skrzynek odbiorczych oraz wysyłaniem maili. Rozwiązaniem tego problemu miała być ponowna autoryzacja Konta Microsoft, jednak to nie zawsze się udawało.

Awaria nie dotyczył wszystkich użytkowników usług Microsoftu. Niektórzy zgłaszali problem z dostępnością wielu serwisów, inni tylko pojedynczych, a z kolei część nie zauważyło usterki wcale. W tej chwili sytuacja wydaje się być już opanowana, a kiedy poznamy dodatkowe informacje na temat awarii, to podzielimy się nimi z Wami w kolejnej aktualności.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.