partner serwisu

Samsung Galaxy S8 z Windows 10 Creators Update już pod koniec kwietnia

Samsung Galaxy S8 z Windows 10 Creators Update już pod koniec kwietnia
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
1 kwietnia 2017, 13:38
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
aktualizacja windows 10, samsung galaxy s8, windows 10 creators update, windows 10 mobile

Kilka dni temu Samsung Galaxy S8 zadebiutował na rynku. Jest to najprawdopodobniej najlepszy smartfon, który będzie dostępny w sprzedaży. Okazuje się, że Microsoft wraz z południowokoreańskim producentem szykują niemałą niespodziankę, bo już pod koniec kwietnia będzie można zainstalować na Samsungu Galaxy S8 aktualizację Windows 10 Creators Update.

Samsung Galaxy S8 zadebiutował na rynku kilka dni temu. Najprawdopodobniej będzie ogromnym sukcesem, bo prasa branżowa po oficjalnej prezentacji wypowiada się na jego temat w samych superlatywach. Także sklepy internetowe zgłaszają, że cieszy się on już ogromną popularnością wśród klientów. Modele Samsung Galaxy S8 oraz Galaxy S8+ są już dostępne w polskich sklepach. Ten model południowokoreańskiego producenta wydaje się wyznaczać kierunek, w którym będą podążać w tym roku wszyscy producenci urządzeń mobilnych. Jednak nie tylko mocne komponenty oraz świetny aparat będą wyróżniać to urządzenie. Także możliwość instalacji systemu operacyjnego Windows 10 Mobile może sprawić, że Samsungiem Galaxy S8 zainteresują się nie tylko profesjonaliści i klienci biznesowi.

Samsung Galaxy S8 z Windows 10

Samsung Galaxy S8 z działającym systemem Windows 10 Creators Update

Aktualizacja Windows 10 Creators Update zadebiutuje 11 kwietnia, o czym pisaliśmy kilka dni temu. Okazuje się, że w związku z premierą smartfona Galaxy S8 firmy Samsung i Microsoft przygotowały niemałą niespodziankę dla klientów. Otóż, pod koniec tego miesiąca ma zostać udostępnione uaktualnienie dzięki któremu użytkownicy modelu Samsung Galaxy S8 będą mogli zainstalować na swoich urządzeniach mobilną wersję najnowszego wydania Windows 10 Creators Update. Wydawać może się to niedorzeczne, ale należy pamiętać, że prace nad przeniesieniem systemu operacyjnego od Microsoftu na urządzenia z Androidem zaczęły się dawno temu. Już w 2015 r. pisaliśmy o tym, że Windows 10 Mobile można instalować na smartfonach Xiaomi Mi4. Wygląda na to, że ten projekt okazał się sukcesem i Microsoft chce z przytupem wejść na rynek urządzeń mobilnych z Androidem.

Samsung Galaxy S8

Samsung Galaxy S8

Urządzenia z Windows 10 Mobile nie cieszyły się wielkim powodzeniem wśród klientów. Microsoft zauważył ten problem i próbuje rozwiązać go coraz agresywniejszą polityką obecności na urządzeniach z Androidem. Przykładem na to jest duża ilość bardzo ciekawych aplikacji tworzonych przez Microsoft i przeznaczonych na Robocika. Także wspomniany wcześniej program prowadzony z chińską firmą Xiaomi, jak i opisywane wydanie Windows 10 Creators Update dla Samsunga Galaxy S8 sugerują, że firma z Redmond chce wkraść się na urządzenia użytkowników niejako tylnym wejściem. I w brew pozorom nie jest to złe rozwiązanie, bo Windows 10 Mobile na odpowiednio wydajnych smartfonach i w połączeniu z akcesoriami może być bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób pracujących w ekosystemie Microsoftu i potrzebujących czasem ultramobilności. Najlepszym na to przykładem jest smartfon HP Elite X3, który może okazać się wspaniałym narzędziem nie tylko dla biznesmena.

Tesla Model 3 z Windows 10

Prototyp samochodu Tesla Model 3 z zainstalowanym Windows 10

Niestety na temat Windows 10 Creators Update dla Samsunga S8 nie wiemy zbyt wiele. Będzie on dostępny już pod koniec tego miesiąca. Więcej informacji ma pojawić się na początku przyszłego tygodnia, kiedy wystartuje kampania marketingowa. Windows 10 na urządzeniach z Androidem to nie jedyny pomysł Microsoftu na wyjście tego systemu operacyjnego poza komputery stacjonarne i laptopy. W zeszłym roku pisaliśmy, że także samochody Tesla Model 3 będą sprzedawane z Windows 10 i Xbox One na pokładzie.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.