partner serwisu

Ruszył Onet.tv - kolejna propozycja dla maniaków wideo online

Ruszył Onet.tv - kolejna propozycja dla maniaków wideo online
Autor:
Marek Kowalski
Data publikacji:
2 grudnia 2014, 22:54
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
onet, onet.tv, vod, vod.pl, wideo online

Polski internet wzbogacił się dziś o kolejny serwis wideo - Onet.tv. Starym internetowym wyjadaczom domena powinna coś przypominać - w istocie kiedyś pod tym adresem funkcjonował serwis będący protoplastą późniejszej witryny Onet Wideo. Jednak w tym przypadku nie mamy do czynienia z próbą odświeżenia znanego produktu, lecz z zupełnie nowym serwisem. Onet.tv nie zamierza również konkurować z serwisami VOD, w tym - z należącym również do Onetu, jednym z najpopularniejszych w swojej klasie serwisem Vod.pl. Idea towarzysząca powstaniu Onet.tv wydaje się prosta - to propozycja dla miłośników krótkiej formy, coś w stylu short stories, tyle że nie jako literatura, lecz zdobywające coraz większą popularność internetowe wideo.

O tym, że Onet.tv ma aspiracje być produktem popularnym i nowoczesnym świadczy już wizualna warstwa interfejsu nowej witryny. Klasyczne, niewielkie miniatury wideoklipów to już przeszłość. W przypadku nowego serwisu Onet stawia na wyraźne bloki graficzne i - jakkolwiek by to dziwnie nie brzmiało - duże miniatury umieszczanych w serwisie form wideo. 

Wygląd to rzecz gustu, niemniej trudno odmówić nowemu produktowi internetowemu swoistej lekkości formy i nowoczesnego sznytu. Wyraźna, duża czy wręcz bardzo duża czcionka z tytułami kanałów (oznaczonych dodatkowo znakiem # co nasunęło nam skojarzenia z Twitterem, czy zamierzone? Czas pokaże na ile ten sposób oznaczania kategorii tematycznych się sprawdzi) oraz wyraźne elementy graficzne każą domyślać się, że komputer PC czy laptop to tylko jedna z wielu platform sprzętowych, na których treści dystrybuowane przez nowy serwis będzie można oglądać. Układ interfejsu czyni nawigację wygodną również na mniejszych gabarytowo urządzeniach: tabletach oraz smartfonach.

Zakres publikowanych treści jest szeroki, ale to nie znaczy że płytki. Owszem, serwis nie ma ambicji bycia platformą kina niezależnego, ale też nie oferuje materiałów wątpliwej proweniencji. Warty podkreślenia jest fakt, że - w przeciwieństwie np. do YouTube'a i podobnych mu serwisów, klipy publikowane w Onet.tv przechodzą sito redakcyjne. Ponadto oprócz kanałów tematycznych serwis udostępnia również treści pochodzące ze współpracujących z portalem źródeł prasowych i popularnych witryn medialnych udostępniających treści wideo. Zatem jakkolwiek forma krótka i zakres treści mocno zróżnicowany, to miałkich, czy po prostu głupich treści tutaj raczej nie znajdziecie.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.