partner serwisu

Rozszerzenia dla Edge - Microsoft przypadkiem ujawnia dedykowaną stronę internetową

Rozszerzenia dla Edge - Microsoft przypadkiem ujawnia dedykowaną stronę internetową
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
10 grudnia 2015, 11:30
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
dodatki, edge, microsoft, przeglądarka internetowa, redstone, rozszerzenia, twitter, windows 10

Użytkownikowi portalu społecznościowego Twitter ukrywającemu się pod pseudonimem H0x0d udało się odnaleźć stronę internetową, na której w przyszłości publikowane będą rozszerzenia dla przeglądarki Edge. Witryna udostępniona została najprawdopodobniej przez przypadek, bo w tej chwili jest już niedostępna.

Przeglądarka internetowa Edge ma być następcą Internet Explorera. Niestety w tej chwili nie oferuje zbyt wielu funkcji, więc ciężko jej konkurować z takimi aplikacjami jak Chrome, Firefox, Opera czy nawet znajdującą się nadal w fazie testów Vivaldi. Jedną z najbardziej wyczekiwanych przez użytkowników funkcji w Edge jest obsługa rozszerzeń, która początkowo miała zagościć w przeglądarce wraz z wydaniem przez Microsoft jesiennej aktualizacji dla Windows 10. Tak się jednak nie stało, a z nieoficjalnych informacji wynikało, że premiera tej funkcji nastąpi dopiero w przyszłym roku.

Użytkownikowi portalu społecznościowego Twitter ukrywającemu się pod pseudonimem H0x0d udało się trafić na dość ciekawe odkrycie. Odnalazł on witrynę, która w przyszłości będzie służyć do dystrybucji dodatków dla przeglądarki Edge. Strona udostępniona została najprawdopodobniej przez przypadek, bo w tej chwili jest już niedostępna. Świadczyć to może o tym, że rozszerzenia w Edge zadebiutują wcześniej niż przewidywano. Najnowsze plotki pojawiające się w internecie sugerują, że jeszcze przed końcem tego roku Microsoft zdecyduje się na wydanie kolejnej kompilacji testowej przeznaczonej dla uczestników programu Windows Insider będącej jednocześnie preludium do udostępnienia kolejnej wersji Windows 10 znanej w tej chwili pod roboczą nazwą Redstone.

Strona internetowa odkryta przez H0x0da przeznaczona była najprawdopodobniej dla twórców oprogramowania, bo znajdowały się na niej odnośniki do dokumentacji technicznej API oraz skierowana do nich prośba o udostępnianie dodatków jeszcze przed zaplanowanym na lato przyszłego roku wydaniem Windows 10 Redstone. Z witryny można była pobrać dwa rozszerzenia - Pinterest oraz Reddit Enhancement Suite, których oczywiście nie udało się uruchomić, bo obecna kompilacja przeglądarki Edge na to nie pozwala.

Opisywana strona internetowa jest już niedostępna, co sugeruje, że została udostępniona przez przypadek, jednak z tej pomyłki wnioskować możemy, że jeszcze przed końcem roku będziemy mogli korzystać z rozszerzeń w przeglądarce Edge.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.