partner serwisu

Roaming w UE za darmo dla klientów Play

Roaming w UE za darmo dla klientów Play
Autor:
Sylwia Zimowska
Data publikacji:
14 czerwca 2017, 11:23
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
darmowe rozmowy w ue, play, roaming ue

Jeśli masz podpisaną umowę w sieci Play lub korzystasz z oferty na kartę, to od 15 czerwca br. możesz wykorzystywać przyznane pakiety minut, SMS-ów i MMS-ów również poza granicami Polski. Oferta ograniczona jest do krajów członkowskich Unii Europejskiej. Play jest kolejnym po Orange i T-Mobile, operatorem, który zdecydował się wprowadzić taki taryfikator.

Nadal czytasz artykuły o aplikacjach na Androida na komputerze? Ułatw sobie życie i zainstaluj MobiRadar - naszą nową aplikację o wszystkim co z Androidem związane. Znajdziesz w niej najlepsze poradniki, zestawienia i inne ciekawe artykuły. Dzięki MobiRadar będziesz używał tylko najlepszych aplikacji.

Pobierz MobiRadar

1 lutego 2017 roku przedstawiciele Rady i Komisji Europejskiej zadecydowali o zakończeniu roamingu na terenie państw członkowskich Unii Europejskiej. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 15 czerwca bieżącego roku. Regulatorzy uchwalili kompromis co do maksymalnych stawek hurtowych obowiązujących operatorów telekomunikacyjnych, jednak końcowe ceny usług zależą już od dobrej woli poszczególnych firm. Dziś poznaliśmy nową ofertę roamingową Playa. Wzorem Orange operator zdecydował się nie pobierać żadnych opłat dodatkowych za wykonywanie i odbieranie połączeń oraz wysyłanie SMS-ów i MMS-ów na terenie Unii Europejskiej. Wszystkie pakiety usług dostępne w ramach abonamentu są do wykorzystania również za granicą Polski. Jeśli posiadamy abonament pozwalający na prowadzenie nielimitowanych rozmów do wszystkich sieci, to oferta ta obowiązuje również w innych krajach na terytorium UE.

Play
 

Powyższe postanowienie dotyczy zarówno ofert na kartę, jak i abonamentów. Nieco inaczej klienci sieci Play będą jednak rozliczani za transmisję danych. W tym przypadku każda taryfa posiada określone limity transferu, po przekroczeniu których operator będzie naliczał stosowne opłaty zależne od aktualnego planu. Średnio za 1MB pobranych lub wysłanych danych za granicą zapłacimy 4 gr. Do dyspozycji klienci mają jednak pakiety, które zwiększają limity narzucone przez taryfę np. za pakiet 500 MB zapłacą 19 zł. Najlepiej przed podróżą zapoznać się z warunkami taryfy w aktualnym cenniku operatora.

adrian1987
2017.06.22, 18:35
nbjtgktor
jug8ig
j7urtu
yurhyygntb uc jugh7uygf
kboib7yjvgb fh7ffh
gfygnjg6
b9giuyf
fgi7ugugkgy67hjgyu g,mufhygj7uyghij
OdpowiedzRaportowany00